Prvá návšteva gynekologa

usiko

inak to mam najradsej,ked niekto, kto si sam zle vybral lekara, tu bude nahovarat este pravdepodobne zdrave dievca,aby neslo ku lekarovi...to kde sme v stredoveku????? viete kolko by bolo menej umrti, keby ludia chodili na preventivku? nazory ako vy, BeataN, fakt patria ani sa nechcem vyjadrit ze kde. Diecata, ku gynekologovi urcite chodte,aj ked sa citite dobre, takto totiz mozete odhalit kadeco, napriklad aj rakovinu krcka maternice, kadejake zrasty, nevyvinute organy a podobne...aby ste v buducnosti zili zdravy a dlhy zivot a aby ste mali zdrave deti.....

okolo mna BOLO par zien, ktore boli velke frajerky, samozrejme hlupe ako vagon gitu, ktore si mysleli , ze ked sa dobre citia, tak je vsetko ok. Jedna mala rakovinu krcka maternice, zial umrela. Druha mala nador na vajecniku, vybrali jej oba vajecniky a nemoze mat deti....nema ani jedno...a to len preto, ze tie nadory neodhalili vcas......a hlavne, ak je to mozne, vyberte si lekara co ma UZV vo svojej ambulancii...

odpovedam

videla som ju na ultrazvuku, doktormi to vysvetloval. Nic som necitila, nic ma nebolelo, bola som v poriadku. Pricinou bol zly hormonalny profil, o ktorom som samozrejme tiez nemala ako vediet, kedze som nic nepocitovala. Preto nikdy preventivky nezanedbavam, nie som odbornik, aby som si vedela diagnostikovat problem, aj ked ziaden nevidim.

BeátaN

odpovedam: Videli ste tu poruchu vajecnika na snimke alebo vám to len povedal doktor? Ďalšia vec je či poznáte príčinu vzniku poruchy.

odpovedam

Beata.

To som si aj ja myslela, ze som zdrava, lebo som sa citila dobre. Ale na ultrazvuku pri mojej prvej preventivke mi gynekolog zistil vaznu poruchu vajecnika a hrozila mi operacia. Nech to dievca na preventivku pekne ide, ved o tom je prevencia - predchadzanie chorobam. Ist tam, ked uz je zle, nie je vzdy to spravne riesenie.

BeátaN

Ak nemáte žiaden zdravotný problém, tak ste zdravá a na návštevu gynekológa nemáte žiaden dôvod. Ak budete mať smolu, stretnete sa so zlostným človekom ktorý vám vynadá a bude vás strašiť s chorobami. Mám takú skúsenosť. Ak chcete byť zdravá, zdravo žite. Ak chcete niečo pre seba urobiť, naštudujte si niečo o zdraví.

usiko

zavolajte do ambulancie, opytajte sa, ci vas vezmu akedy mate priste prvy raz, ze vam zalozia kartu...lebo niektore gyn. objednavaju pacientky.,tak aby ste tam nevysedeli dieru, kym vas vezmu....objednajte sa a idete.....

usiko

v dobrych cistych ambulanciach mas navleky, ktore si musis dat pred vstupom. Potom mas inu miestnost, kde sa vyzlecies, ponozky si mozes nechat,ale topanky nie na kozu. Dobrarada: oblecte si suknu siroku,alebo dlhe tricko, lebo z prezliekarne ku koze je to obvykle par metrov a ak mate iba nejaku mikinu a nohavice, tak pochodovat ku koze naholo nie je prijemne.....ak mate suknu, date dolu nohavicky v prezliekarni a cestou ku koze ste este stale zakryte....