Darovanie plazmy v Hainburgu

zuzinka 20

tak jasne ze je clovek rad ze za to aj nieco dostane, je to fajn motivacia, ale zase na druhej strane aj clovek tym pomaha, kedze ta plazma ide na vyrobu liekov pre onkologickych pacientov a podobne. Lenze je to ozaj velky zasah do organizmu,to ze sa ti robi jazva na zilach po mieste vpichu tiez nie je zanedbatelne,a mam pocit ze cim castejsie tam clovek chodi tym sa mu pomalsie hoja zranenia, nakolko mu vzdy odoberu spolu s plazmou aj latky podporujuce zrazanie krvi, okrem ineho aj bielkoviny, hormony, enzymy a i.obsiahnute v plazme.Beru az okolo760ml, a ked si predstavime ze plazmy mame dokopy 3 az 3.5l tak je to ozaj dost.Takze ok kazdy na svoju zopovednost ale netreba to fakt prehanat, tak raz za 2 tyzdne

tapp

Suhlasim. Drviva vacsina Slovakov, ktori daruju plazmu v Rakusku, to robi kvoli peniazom. Nakoniec, nieco na tu dopravu aj minu.
Mimochodom, transfuzne stanice na Slovensku su ziskove. Krvne vyrobky predavaju nemocniciam a spracovatelom. Maju svoje naklady ale je velmi otazne, ci je prispevok darcom taky nerealny. Donedavna boli darcovia krvi aspon oslobodeni od poplatku u lekara. Avsak nie od poplatku za recept v lekarni, co je hodne zaujimavy jav. Lebo, ako je zname, lekarne su furt zadlzene a v roznych problemoch, kdezto nemocnice su ziskove a v centre mesta je ich na jednej ulici aj 5- Alebo: co poslanec, to nemocnica.

lienocka2808

Darovanie= zadarmo.
Aj tak vsetci co chodia "darovat" plazmu do Rakuska to robia pre peniaze.
Inak by to robili zadarmo pre ludi tu na Slovensku

tapp

Plazma ma ovela vacsiu cenu nez 20Eur, takze nazov darovanie by mohol byt. Sami Rakusania oznacuju peniaze ako "prispevok na cestu". Je to samozrejme len kryci nazov a je to cena za odber. Je vsak tak nizka, proti tomu, co sa z plazmy ziska, ze je to aj "darovanie". Eticke jadro problemu sa nemeni. Ked nasinec ochorie, nepojde sa riesit do Rakuska (neplati pre anakondich nadsencov).

lienocka2808

neviem ako mozete predaj krvnej plazmy nazyvat "darovanie"

to je asi taky rozdiel ako milovanie z lasky a prostitucia...

kamsi

jopo
a kde sa da darovat ta plazma, kde chodis ty?
platia za to dobre-kolko asi?
a kolko odoberu?nieje jednoduchsie darovat krv?

jopo1984

Maru2: neviem ake mas ty informacie ale ja tam chodim a supravy su jednorazove! Cele to po kazdom odbere vymienaju. S plazmou odchadzaju obranne ladky prec ale (moj nazor) telo je nutene si vyrabat nove a rychlejsie a casom je aj moja imunita silnejsia. Prax: ako chodim darovavat plazmu kazdy tyzden uz 5 mesiacov som nebol chory. Predtym som maval anginu kazdy druhy mesiac....

v-lad

Hm, neviem, podla mňa ak by to bolo škodlivé tak by to tí doktori nedovolili, ved by ich bolo lahké zažalovať...