Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
Futuristka

Mám 17rokov a prakticky od narodenia atopický ekzém. Najskôr som ho ako dieťa mávala na rukách. V posledných (asi 3 roky dozadu) mi z rúk úplne zmizol ale doslova sa mi vyrútil na krku a na ústach . Chcem sa spýtať či nemáte nejaké skúsenosti s touto nepríjemnou kožnou chorobou. Rady budú vítané Vďaka:))a už som z toho naozaj zúfalá:/

neste1

Dobry den pozrite na stranku:
-odkaz odstránený- predava sa tam antibakterialne pradlo so striebrom, ktore nici bakterie, plesn , mykozy, pomaha pri koznych chorobach. prip. zavolate 0903 844 059
su to ceske, certicikovane produkty.

Gabrielita b

Ahoj 5go,chcem sa opýtať nemali ste na mysli argánový olej? a ak ano nevieš odporučiť kde si dobrý a kvalitný kúpiť? a aj ho piť či natirať? dakujem

5qo

ono to byva tym ze pecen nestiha tak sa to snazi vylucovat cez kozu aby nedslo ku kolapsu a pecen casto byva pretazena z liekov ,zlej stravy a hlavne od travenie-ci uz alergeny alebo rozsirene zle bakterie plesen hniloba...spravna strava nie len usetri pecen ale aj vycisti od dalsich veci ktore ju zatazuju zaroven.treba si dat ako som pisal do poriadku v prvom rade travenie, pecen a spravne sa stravovat a pit,exzem by mal byt do par mesiacov fuc,v xtremnych pripadoch do roka,ale zlepsenie by malo nastat uz pomerne rychlo

Mony171

inak ja som začala piť zelený jačmeň a užívala som aj chlorellu...som zvedavá či mi to pomôže...pretože kožné problémy sú zväčša vyvolané zaneseným organizmom, zlou stravou...a preto to chce očistu...ja som sa poradila cez net s Timkovou..(andyreal.sk)...skús jej napísať, za to nič nedáš ... a inak keď som čítala rôzne články, choroby môže vyvolať aj očkovanie,..čiže ktovie či ekzém a alergie nemám kvôli nemu...http:/www.blip.tv ... pozri ak budeš mať čas ... a mne sa vždy ekzém zhorší v zime :/ čiže to chce teplo...:))

5qo

futuristka aj moja frajerka ho mala roky a potom som jej zacal hovorit co s tym a uz ho nema akurat je alergicka na psa tak sa jej to vtedy zcervena ale inak to uz nema.
1. odkysli si telo- jedz zasadito ,a bikarbona rano nalacno potom dve hodiny nejest nech nezhnijes
2.zisti si alergie hlavne potravinove.
3.nejest lieky nenatiera mastami
4.dat si doporiadku travenie ,kup si napriklad oreganovy olej ktory potalca zle crevne bakterie candidy...a davaj si aspon vtedy probtika na noc tri hodiny po tom,aspon pocas tejto doby obmedz cukry
5jedz menej masa a co najviac surovej stravy-ovocie zelenia semiacka orechy a pi vela cistej vody.
mozes si kupit aj niake dobre enzymi zo zahranicia a jest rano nalacno .
6bez nieco na pecen. napriklad sylimarin, v lekarni generica-3,30 eur davkovanie 5tab na dva krat /denne.
exzem ti zmizne za par mesiacov max do roka a uz sa neobjavi ked sa budes drzat aspon toho ze budes jest vela suroveho a pit vela vody. exzemy su vacsinou zo zatazenej pecene..bud zlym travenim a zamorenim tela z neho alebo tym ze sa doobehu dostavju nestravene "alergeny"
u nas je najcastejsie alergia na mlieko soju vajcia tresku lepok...
lekar ta takto komplexne nenapravi lebo za prve lieky ziadne nic necistia...a za druhe aj keby hej tak na gastre by sa ti zaoberali travenim pcen bohvie kde..niaky internista asi ekzem na koznom...takyto komplexny problem si musis vyriesit jedine komplexnym pristupom,necakaj ze oni ti pomozu,lieky na exzemy ako vela liekov ti len potlacia symtom exzem a pri tom ti este viac nicia vnutro tela(silnehromonalne maste) a ked ju vyhodis tak exzem vyrazi este horsie. moja frajerka mala tzv nevyliecitelny exzem skoro 15rokov,brala sylimarin oreganovy olej enzymi a hlavne strava dobra a pitny rezim a dnes nema ziadni exzem a to mala dost skarede suche na prstoch pod kolenamy a loktami, podobne mala aj ine problem ktore doktori len zaltacali a zhorsovali roky a ako napriklad kandidu . vykasli sa na doktorov lieky a maste

Futuristka

Mne povedali že mi to v puberte zmizne úplne alebo už vobec takže mi je jasné že už sa toho zrejme nezbavím. Tak isto mám milion kremov, mastičiek veša hormónov a nechcem ich moc uzivat uz v takomto veku...alergiu nemam na nic to je najhorsie ze keby mam tak aspon viem comu sa vyhybat takto s ato vyhodi kedy sa tomu zachce...a jasne ak budem mat nejake nove info dam vediet a daj aj ty budem rada:))

Mony171

Ja mám 16 a ekzém od malička tiež...teraz je to už v celkom dobrom štádiu, keď som bola malá som to mávala strašné...ruky, krk, pod kolenami...zdá sa mi že čím som staršia tak sa mi to lepší, ale myslím že zmiznúť to nezmizne...kedysi som bola aj u jedného bylinkára, našim známym pomohol ale mne sa nič nezlepšilo...alergologička mi asi pred 2 rokmi zistila aj potravinové alergie takže sa snažím tým jedlám vyhýbať pretože ekzém sa mi tým zhoršuje...inak beriem lieky Fixit 180 ale žeby nejak zaberal tak to nevidím...stále chosím na kožné a stále mi dávala kožná mastičky ktoré pomohli len na chvíľu...napr Belogent a pod...teraz mám nového kožného ktorý mi vždy o tom povie viac..skús si zohnať aj ty dobrých doktorov lebo nie je nič lepšie keď človeka niečo trápi čo sa týka zdravia...asi pred 2 mesiacmi sa mi vyhodil hrozný ekzém v hlave...prvý krát..a mala som z toho zvačšenú aj uzlinu na hlave, ale už to mám v poriadku....a na ústach ho mám aj ja..teda hlavne v kútikoch a strašne sa to šúpe čiže len natieram a natieram...mna aj mama chcela dať na nejaké liečenia ale mne sa to zdá zbytočné...neviem ako ti mám poradiť, skús sa popýtať, keď budem mať nejakú novú skúsenosť tak napíšem ..drž sa :))))

dixi-baba

vcera som presne tu pisala na inej teme o atopickom ekzeme, ze som nasla jednu stranku, kde je taky pripad spomenuty. ale to bolo tusim mensie dieta. aj tak stoji za to aby si si precitala. najdes to na stranke -odkaz odstránený-, potom tusim vpravo je tlacidlo pribeh a tam si klikni a tam najdes to o tom ekzeme. o liecbe.