Mononukleoza

Príspevok v téme: Mononukleoza
ironMan

Dobry den prajem. Toto forum sa mi uz velmi osvedcilo, tak sa na Vas vsetkych obraciam znova. Ide o to, ze moja priatelka bola vcera u nejakeho prirodneho liecitela, ktory diagnostikuje cele telo prostrednictvom elektromagnetickych vln a nasledne aj lieci s nejakou plazmou. On jej povedal, ze ma v celom tele mononukleozu a ze ju chytila od priatela, ze to na stopercent ma odo mna. Ona potom namna hned vysla s tym, ze ja nosim nejaky virus, ze mam ihned ist k tomu liecitelovi, aby ma hned vyliecil. Ja som jej na to povedal, ze som nikdy nemal komplikacie, ktore suvisia s mononukleozou (napr. zvecsene lymfaticke uzliny) a nie som si ani vedomy, ze by som na nu niekedy bol chory. Ale nakolko som si vedomy, ze virus mozem kludne nosit v latentnom stave, teda ze nie som chory, len ho mam v tele, povedal som jej ze si okamzite o tom vyhladam informacie a ze co najskor sa informujem ako je mozne zistit pritomnost virusu EBV v tele. Povedal som to dost dorazne, ale nie arogantne a ona sa namna nastvala, ze vraj ci verim beznym lekarom, ze oni mi nic nezistia, ze ked nechcem ist k tomu liecitelovi tak sa bude namna stvat. Ja sa nehadam s nou o to, ci ten virus mam alebo nie, ale o to, ze som sa nestretol v zivote s tym, ze by niekto takto sprostredkovane, ked ma ani nevidel a nevysetril, povedal, ze mam nejaky virus a ze sa mam liecit. Navyse som cital, ze mononukleoza sa da chytit nie len bozkavanim ale aj inymi sposobmi (nakazene predmety na verejnych priestranstvach ako su restauracie napriklad) a ona to vsetko hned hodi na mna. preto by som sa chcel spytat na tieto veci. Po prve: ako je mozne, ze ak som nositelom virusu, nikto iny okrem nej sa nenakazil, nikto z rodiny, ani predosle priatelky. Po druhe: Patria zvecsene uzliny nevyhnutne k prejavom mononukleozy? pretoze priatelka ich nema ani trochu ale napriek tomu jej ten liecitel povedal ze mononukleozu ma. Ja vsak aj tak ratam s tym, ze tento virus nosim, preto ma najviac zaujima odpoved na tretiu otazku: Ako je mozne zistit pritomnost viru EBV v tele, aj ked bezprostredne touto chorobou, si myslim, netrpim. Su na to nejake testy? poradte mi prosim, ocenim najme odborne ale aj skusene nazory.

jojo_141414

Dobrý deň...chcel by som sa spýtať tiež že...moja priateľka dostala mononukleozu a ja som nikdy nijake podobne priznaky nemal...nikdy mi ani nič take nezistili...možem to mať aj tak v sebe aj tak ???

RNG

Ucinnych antiviralnych je v prirode hromada, ina by virusy znicili vsetko.
Zialbohu prirodne antiviralne nie su v repertoari lekarov, cest vynimkam, lebo sa o nich v skolach neuci. Niektore som tu uz viackrat menoval a asi ich musim menovat znova
Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym,
vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky
mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a
objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa
mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti,
depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej
sliznice,oci, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych
chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat
aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj
castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar,genitalny herpes,
bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych
zhruba podla ucinnosti:
Zinok, selen ,Lactobacilus Bulgaricus
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym),
l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE,
oreganovy olej,collostrum,citral, lapacho, extrakt z olivovych listov a velmi ucinny
chaparal(larrea tridentata).
Su aj ine silne zname ako betulin a huba chaga, ale zatial su
prakticky nepristupne, lebo ich vyroba a rozsirovanie sa znacne blokuje.
Su to alkoholicky vytazok z brezovej kory a parazitna huba rastuca na breze.
Tinktura, obsahujuca 2 az 5 % betulinu sa da pripravit zmiesanim 3 vahovych dielov alkoholu(96% etylalkohol=lieh) a 1 dielu mletej vrchnej brezovej kory. Pretriasat dobre denne v uzavretej flasi(zavareninova) za 3 tyzdne zliat, nefiltrovat a brat 3x2 lyzicky , najlepsie do mlieka
Klinicky ucinna davka chagy, praskovej je 7 az 10 gramov denne, pouzivane pri viralnych a rakovinach (inonotuus obliquus, rezavec sikmy, cierna huba vyzerajuca ako hruda cierneho blata na brezach). Pravdepodobne sa da najst aj na Slovensku v brezovych lesoch na vychode.

Inac na poskodenu pecen je dobre brat protokol dr Berksona, najma na viralne poskodenia, ale aj ine, ako zamorenia, otravy a podobne.Tento protokol je ucinny aj na liecenie viralnych chorob pecene, aj tzv "neliecitelnu" Hep.C

livia001

a este by som chcela zoraznit fakt ze sa vam pecen rozpada takze na mononuklezu sa nesmu brat ziadne lieky - jedine infuzie cize aj o tych bylinkovych tabletkach -co tiez nejako drzia pokope-by som trosku pochybovala

livia001

Ahojte,
neviem o aky druh mononukleozy ide a ci su tam vobec rozne formy ale ja som ju mala a liecila som sa na infekcom oddeleni asi mesiac. takze ak ju mate , ziadne bylinky a liecitelia, ale odber krvi a cakat na vysledky.

mononukleoza ti napada pecen a slezinu, moj brat na nu skoro zomrel...je to infekcne a zavazne ochorenie!

janab

ľudovo sa tejto chorobe hovorí, že je to choroba mladých. Môj syn mal mononukleózu a prejavovala sa tým, že mal zvýšenú teplotu a bol neustále unavený. Myslím si, že je to choroba imunitného systému a môže sa bozkávaním nakaziť partner. Lymfatické uzliny nemusia byť zväčšené. Ja ti navrhujem, aby tvoja priateľka podstúpila vyšetrenie u lekára, či tú chorobu má, pretože moc neverím tomu, že nejaké čudné meranie jej na to príde, ked nemá ani príznaky. Predsa len tieto choroby patria do rúk lekárom. Ak jej ju zistia, tak potom o.k., dávam klobúk dole pred uvedeným meraním...a potom podľa výsledkov sa zariad aj ty...

RNG

medicina nie je vec viery(aspon tak to chapem ja) ale vedy, tj dokazy a statistika uspechu ma presvecia.
Zatial tie rozne rezonancne metody su pre mna ako absolventa Elektrotechnickej fakulty velmi zaujimave(uz dlhe roky!) ale zatial malo spolahlive. Ale verim, ze raz budu dost spolahlive, lebo rozne frekvencie a signaly v biologickom svete su charakteristicke pre kazdu bunku, vcitane roznych mikrobov a parazitov. O virusoch ale silne pochybujem, lebo tak jednoduchy retazec nema ziadne elektricke signaly vovnutri, tj pokial by niekto nedokazal opak.
Zatial je virusy tazko vobec identifikovat, len velmi malo laboratorii je na to zariadenych.

5qo

noé vies ten pristroj je absolutna somarina, proste bol som v LM a nasiel mi tam asi dve infekcie(jedna z toho moj vazny dlhodoby problem),isiel som do podhajskej kedze to mam blizsie a tam mi nasiel asi 4-5veci uplne odlisnych,ten pristroj bol ten isty a ludsky faktor je tu nulovy vsetko robi len softwer.cize to je uz trosku cudne nie? jeden tvrdi ze to ej z boreliozy a druhy z cocxacie,z toho vyplyva ze je to totalny podvod...a kedze plazma funguje na zaklade nastavenych frekvencie a kaazda choroba ma inu tak ani ta nemoze byt ucina.momentalne a asi nastalo presadzujem silne vyzivove doplnky a spravnu stravu,ale z doby ked som nepoznal tento pristup chodil som na EAV spojenou s homeopatiou(ale samozrejem aj tu je vela podvodnikov, ta moja bola byvala doktorka a 20rokov sa tomu venuje kazdy den)a osdtranila mi hned na prvy krat chronicke problemy od dectva ako reuma a migreny s poruchami zraku takze o tejto metode nepochybujem ze ak je v rukach spravne edukovaneho cloveka funguje.ja viem ze ty EAV rng nemas moc rad neveris jej ale kopec veci co mi povedala z tejto EAV diagnostiky som si mal moznost overit testami napriklad zistenie alergie na kravsky bielok z krvi, nehovori ze to chyti do ruky kazdy hlupak a stavy vsetky diagnozy cloveku...to je uz druha vec

IronMan

ale MOC MOC vam dakujem za vase prispevky ludia. znovu ste ma na tomto fore podrzali v tazsej chvili. prajem Vam vsetkym pekny vecer a este raz dakujem

ironMan

uhlie: ale nieee, ona nie je zla, je mi neprijemne ak sa o nej hovori len zle. ma KOPEC dobrych vlastnosti a je uzasna, milujem ju ale, zial toto je jedna z veci, ktore ma trapia. ona je dobry clovek, ked sa neskor upokojila, pochopila, ake bolo jej obvinenie a hnev absurdne a ospravedlnila sa mi. najme ked som jej povedal vsetko co som zistil o EBV tak potom uznala, ze ona to kludne moze mat aj odinakial. uz je to oki, uz ma netrapi jej pristup. teraz sa uz o nu viac bojim, ci sa nedostala do niecoho zleho=( najme to, co mi tu napisal 5qo jej budem musiet povedat, lebo to by bola totalna neuprimnost, ked viem, ze to nie je uplne okej ale nepoviem jej. zalezi mi na nej a nechcem, aby jej nejaky clovek poskodil, ked ona dufa ze jej pomoze....dokonca po tom, co mi hovorila ze jej hovoril, mam aj pochybnosti, ci tu mononukleozu skutocne ma. ale holt, mozno sa mylim.

ironMan

RNG: viem co sa mi snazis povedat, a uznavam to. su aj liecitelia, ktori dokazu pomoct, ale podla mna je takych ako safranu a najme, aj ked nemozem to tvrdit z istotu, ale niesu ako tento. poznam jednu pani, co lieci pomocou masazi dotykom tela, a pomaha aj mojim rodicom. ale to je clovek, ktory nekeca nic o tom ako nas obklopuju same zle veci a ako sa musime chranit, nedava ziadnu draciu krv a striebro na pitie, ale pomasiruje a nic viac, nic za to nechce. nema ziadne reklamy ani nevytrubuje o sebe. jasne, nemusi byt ani ona dobra liecitelka, ake tento co liecil moju priatelku sa mi dost nezda. pretoze ako si to napisal vo svojom prispevku, nieco jej mozno vylieci, ale ine jej poskodi. ja tiez nie som zaujaty voci alternativnej medicine, ved aj sama priatelka mi raz zohnala tabletky na astmu, cisto prirodne, ktore mi aj celkom pomohli, ale v tom neboli ziadne bosoractva. ale dost, neposudzujem.. neviem co je to za liecitela, uvidime co to s nou dalej spravi.....