Úzkosť a depresia - vyliečenie a prekonanie samého seba

Príspevok v téme: Úzkosť a depresia - vyliečenie a prekonanie samého seba
blond86

Túto tému som založila preto, lebo som sama v minulosti trpela úzkosťami a depresiami a hľadala som radu aj v diskusiách na tomto fóre. Chcem len dodať silu všetkým ľuďom, ktorí trpia týmito chorobami a povedať im, že si musia veriť a dá sa z toho dostať. Navštevovala som aj psychiatričku a brala lieky, som už viac ako rok bez liekov a iných utišujúcich prostriedkov. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré a mne táto choroba dala dosť veľa. Uvedomila som si, že šťastie je v maličkostiach a človek si je jeho strojcom sám. Za ten rok som skončila úspešne školu a našla som si prácu, kde je komunikácia s ľuďmi základom a vrtochy úzkosti tam nemajú šancu. Všetkým vám držím palce a ak sa niekto z toho pekla tiež dostal, pridajte svoj príbeh a povzbuďme spolu tých, ktorí s týmito hnusobami ešte bojujú.

michael067

Podľa mňa sa dá depresia, úzkosť prázdno v duši bez citov, poraziť len jediným, a to takýmto správaním sa jeden k druhému www.youtube.com
Perfektný film
Podporovať ho, pomôcť mu, povedať mu že ho máte radi.
Strašne veľa ľudí len takúto energiu od druhým ľudí len berie a oni sami ju vôbec nevydávaju ďalším ľuďom, nechávajú si ju pre seba a chodia šťastný a usmiaty ako neviem čo.
Preto hovorím, áno prijať lásku, ale aj tu lásku odovzdať.

Dzansu

Mam taki problem.alebo.neviem.ako.to.nazvat.. proste stale mam.v hlave zle.myslienky nedokazem mysliet na.dobre veci stale pred sebou vidim.len.vsetko cierne..aj ked mam dobreho manzela a krasne dieta ..stale musim.mysliet na.zle..nedokazem sa tesit z malickosti nedokazem si verit.. ovplivnuju ma.ludia s ktorymi som.ale nemam na vyber odist ..neviem ako dalej..

Dzansu

Mam taki problem.alebo.neviem.ako.to.nazvat.. proste stale mam.v hlave zle.myslienky nedokazem mysliet na.dobre veci stale pred sebou vidim.len.vsetko cierne..aj ked mam dobreho manzela a krasne dieta ..stale musim.mysliet na.zle..nedokazem sa tesit z malickosti nedokazem si verit.. ovplivnuju ma.ludia s ktorymi som.ale nemam na vyber odist ..neviem ako dalej..

Ferien

Xxi fakt dik. Presne to mi povedala aj psychiatricka. Postraumaticka stresova porucha. Len problem pri tychto prekonanych uzkostiach a panickych poruchach je ten, ze tosu to mega neprijemne a v podstate neovladatelne zazitky. Preto sa to vracia, lebo sa toho bojime. Fakt by som dal ruku do ohna, ze keby som prisiel na fintu ako potlacat zle pocity, napatie a byt v pohode, usmievavy, zaraz by som nemal co riesit lebo uz by to nebol neriesitelny strasiak.

xxi

podvedomie je potvora. Ono si to pamätá a ono to spôsobuje. Musíš to nejako odtiaľ vykoreniť, za pomoci psychologa iná cesta asi nie je.
Mám kamaráta ktorý mal havárku a odvtedy ho za volant nikto nedostane. Má to v podvedomí.

Ferien

Naozaj dakujem za zaujem o moj prispevok. Pracovny den som myslel skor ako bezny den. S pracou to isto nesuvisi. Tam to je cista pohodicka. Ale aby som veci uviedol na pravu mieru ono tych 10 rokov nebolo len napatie, ale 3 -4 roky to boli fakt uzkosti a obcas panicke ataky, dost tazke obdobie. A ja mam fakt pocit ako keby to napatie ostalo ako pozostatok toho. Lebo lieky som nikdy nebral. Natahoval som sa so zlymi stavmi ako som vedel. A to napatie sa rano podla mna objavuje, lebo sa bojim co sa zase cez den stane. Ci mi nahodou zase nepride zle, neprepadnu uzkosti, nebudem nervozny, lebo tie zle pocity sa len tak lahko nezabudaju..

U psychoterapeuta som bol. Naucil ma hlboke dychanie s tym ze si mam dychat ked mam zly pocit. Hmmm neviem...mozno to chce trenovat. Preto som aj napisal svoj prvy prispevok, ze ci ma niekto skusenosti s nejakym riesenim na uzkosti, napatie...

xxl

Takže problém môže byyť práca. Skús porozmýšľať prečo tam. Či a kedy a preco sa ti to prejavuje v práci. Necítiš sa tam pre niečo dobre? Nebaví ťa a robíš ju nasilu? PčO to mohlo spustiť? Nejaký konflikt v minulosti? Nezapadáš do kolektívu? Je pre teba náročná ale kvôli peniazom ju trpíš? Skús porozmýšľať, či by ťa nenaplnala nejaká iná práca. Nemusela by ťa zrovna naplnať, stačí aby si sa v nejlepšie cítil. Iné pracovisko iné prostredie.