Hľadám kamošky na priberanie

Príspevok v téme: Hľadám kamošky na priberanie
papat

ahojte baby, pozerám, že veľa z vás tu hľadá kamošky na chudnutie, ale ja naopak hľadám kamošky na priberanie. Pomáhajme si tie, ktoré nemôžme pribrať. Na začiatok každá napíšme svoju výšku a váhu a potom každodenný jedálny lístok. Myslím, že veľa jedla a málo stresu nám pomože.A potom už budeme písať len úspechy na váhe.Čo vy na to?

Súvisiaci obsah

Snubenica02

Problem s jedenim som praveze mala, umyselne som sa vyhladovala z tych zhruba 52 na 45 a zaludok sa mi scvrkol na velkost suseneho hrasku, odhadujem :) A bohvie, ci sa to este podari napravit. Kazdy den by som si za to mala otrieskavat hlavu o stenu :)
Pritom jem hocico, sladke, slane, z rychleho obcerstvenia, absolutne cokolvek a nic. Svojho casu som mala 58 kg (moje maximum) a sice to uz bolo dost, v zivote by som nepovedala, ze zhadzovanie pojde neporovnatelne lepsie nez priberanie.
Tak musim uznat, ze to mas omnoho horsie, ako dlho sa uz takto trapis?

Nelline

Snubenica02: Ahoj :) Metabolizmus? Akým spôsobom? Podľa mňa to chce hlavne trpezlivosť a pevnú vôľu. Dosť záleží aj od toho, či nemáš problém s tým jedením. Pretože ja mám a práve aj to je jedným z dôvodov, prečo sa mi tak ťažko priberá.

Viem, že to ti asi veľmi nepomôže, ale ešte stále na tom nie si tak zle, ja mám rovnakú váhu a to som o 20 cm vyššia :/

Snubenica02

Ahoj Nelline,
tuto temu som si doteraz nevsimla, a pritom mam presne tento problem, nutne potrebujem pribrat. Vyska 158 cm (cca), hmotnost 45 kg, potrebujem to vytiahnut aspon na 52. Nejaku dobu uz jem viac-menej poriadne, ale ani ZA SVET nedokazem pribrat, som rada aspon za tych 45, lebo aj tie su take biedne. Mozno som si beznadejne posahala metabolizmus :(

Nelline

Elis85: No to je pravda :) Len ja mám takú skúsenosť, že tento problém veľa ľudí nemá. Napríklad osobne nepoznám nikoho takého... Aj preto je to trochu škoda, že sa nemám poriadne ani s kým o tom porozprávať. Teda kto by tomu rozumel a vedel presne o čom vravím. Ľudia mi väčšinou nerozumejú, nevedia si to predstaviť.

Nelline

anonym_371: Nie je to len o vysmievaní. Spomínala som tu myslím aj o dosť závažnejšie dôvody, prečo napríklad ja sa snažím pribrať. Keď napr. v horúčkach ležíte v nemocnici, zvraciate atď. a miesto aby vás tam liečili, tak do vás nasilu tlačia vyprážané jedlá, z ktorých vám je potom strašne zle, či vás donútia ísť k psychiatrovi (z dôvodu, že si myslia, že simulujete), kde sa máte z posledných zvyšných síl dotrepať, aj keď sa nevládzete ani osprchovať... Tak to už nie je len o pohodlí, či vzhľade. A to žiaľ nie je jediný extrémny prípad, ktorý som zažila. Jednoducho ľudia majú obrovské predsudky a žiaľ veľa lekárov tiež.

Ďalšia vec, nie je to len o hlade a nehlade. Ja keď nevládzem, tak proste nemôžem jesť, jednoducho to nejde, aj keď by som veľmi chcela.

Inak baby máte niečo nové? :) Ja som sa snažila o prepis tých nápojov nutričných, ale nepodarilo sa to. Na nete a aj tu v diskusii som čítala, že sa to normálne predpisuje na pribratie, ale ja som dostala jednoznačnú informáciu, že nie.

anonym_371

Tak som náhodou našla túto tému a pozrela som si zhruba, čo tu píšete. Zaujímalo ma to, lebo roky chcem trochu pribrať, ale s mojimi hodnotami by ste ma vy poslali preč, že nemám čo riešiť. Ja to ani neriešim, mám iné priority. Keď som si pozrela, čo jete, tak to vyzeralo skôr ako návod na schudnutie (zelenina, chudé mäso na prírodno a pod.). Pozrime sa na to z inej strany. Tí, čo priberajú a nevedia schudnúť, to robia tak, že neraňajkujú, obed nič moc a večer majú už vlčí hlad, tak pojedia, čo vidia. Ich mozog vie, že telo celý deň nič nedostalo, tak si myslí, že tak to bude aj zajtra, takže keď konečne telo niečo dostane, mozog zariadi, aby sa robili zásoby. Ďalšia vec, ktorú som si u žien všimla, že žena priberá, keď má kvalitný pravidelný sex (toto nie je návod pre slobodné tínedžerky). Opäť bude príčina asi v mozgu. A ešte jeden citát od Haliny Pawlovskej: "Môžem zabudnúť kľúče, môžem zabudnúť okuliare, ale nepochopím, ako sa niekto môže zabudnúť najesť." Tiež ma zarazilo, že voľaktorá píše, že nemá hlad. Milé dievča, keď chceš pribrať, nemôžeš jesť až pri pocite hladu. Jedz to, čo Ti chutí a vychutnávaj to. Jedlo nie je len o prežití. Aj náš pes sa inak tvári, keď mu dám granule a inak, keď mu dám varené kuracie s ryžou a zeleninkou. Ešte niečo. Moja mama voľakedy chcela veľmi schudnúť. Žiadne diéty nezaberali, okrem jednej. Lekár jej povedal, zjedzte zo všetkého polovicu z množstva, aké zvyknete. Pri priberaní by to možno fungovalo obrátene: 2x toľko, ako zvykneme. A ešte toto. Celá táto diskusia je o tom, že "sa nemám dostatočne rada". Lebo keby som sa mala rada, bolo by mi úplne jedno, že niekto sa mi vysmieva za moju chudosť, to je predsa jeho problém, nie môj!!!

Nelline

Ahojte,

máte niekto niečo nové? :) Ja aj mám toho veľmi veľa nového, ale žiaľ s priberaním sa mi nedarí. Riešim dlhšiu dobu isté problémy a vtedy nemôžem vôbec ani jesť, nie to ešte priberať. Ale chcela by som znovu začať :)

odpovedam

zaciatky su najhorsie, aj ja ked som zacinala cvicit pred nejakymi 12 rokmi, slot o hrozne, nechcelo sa mi, nevedela som ako na to... ale ak sa o to fakt zaujimas, tak to casom cele pochopis. cvicenie ti aj sposobi zrychlenie metabolizmu - budes castejsie hladna. ak mas peniazky, tak si na prvych par cviceni objednaj trenera... ale akonahle uvidis vysledky, bude ta to ovela viac motivovat ;-)

Nelline

odpovedam: To je mi ľúto. Vieš čo? Ja by som najradšej zrušila zimu! Neznášam tieto epidémie a virózy, keď sa tomu niekedy fakt ani nedá uniknúť. No inak ja som vlastne tiež cez chrípku schudla len kilo. Pretože na 44 kg som sa dostala v nemocnici a toto ma už len dorazilo na tých 43 kg. Asi už ani nemá moje telo z čoho chudnúť :D:D

Máš pravdu, že najvhodnejšie je určite dostatočne jesť + cvičiť, len ja mám problém aj s tým stravovaním. Keď si konečne doriešim nejaké veci v živote (ktoré ma už dlhšie trápia a odvádzajú mi pozornosť), začnem poriadne a hlavne pravidelne jesť, dostanem sa do kondície, priberiem aspoň tých 10 kg späť (čo je pri mojej výške stále veľmi málo, ale aspoň nejaký základ), tak určite budem aj nad tým silovým cvičením znovu uvažovať :)