HAK ano ci nie??

jajka001_

pri uzivani hak nesmies fajcit. je pravda co pise lioness ze boli mlade dievcata co uzivali hak zomreli na trombozu. o takych veciach sa ale radsej nepise. tiez sa vraj viac tvoria cysty. bezne su tie vykyvy nalad, priberanie.
wanda.atlas.sk

lioness_01

usiko, z HAK už aj niekto zomrel, si predstav... a áno, môže žena ostať aj trvale neplodná... to, že ty taký prípad nepoznáš, neznamená, že sa nič také nestalo...

kajjka: vysaď a uvidíš...

usiko

ak mas 18 rokov a este studujes a planujes studovat, tak nic viac pohodlne a viac iste nezozenies, takze tu je odpoved ano.ale rozhodnut sa musis sama...ja som HAK brala 11 rokov a aj ked sa u k nej dufam nikdy nevratim, viem, ze to bolo to najlepsie co som mohla urobit pocas VS, aj pocas rokov, ked som este nechcela dieta, pretoze ti odpada stres otehotnenia, mas klud a mozes sa vemovat studiu a neriesit....

ale ma to aj vedlajsie ucinky, na kazdeho HAK zaucinkuje inak, takze ak si ochotna to znasat, tak oki...z HAK este nikto neostal neplodny,ani trvale tucny ani neumrel....ja som mala vykyvy nalad, zle som spala, precitlivelost, tri kila naviac, mykozy, znizena chut na sex.....otehotnela som na druhykrat od zacatia snazenia, takze tam problem nevidim /a to som zacala HAK brat hlavne kvoli tomu, ze som menzes v 18 mala tak 3x rocne/....rozhodnut sa musis sama, ma to rizika aj benefity.....zalezi na tebe, co preferujes..

zmatena

no ja by som aj tak chcela len tak na max 2 roky, skusobne.. a potom prestavku si dat, urcite to nechcem brat nejako velmi dlho..

jajka001_

ja to uzivam roky bez problemov ale zrejme som skor vynimka. a neviem ci to je dobre tak dlho uzivat ci to nebude mat neskor nejake nasledky.

lioness_01

tak skús symptotermálnu metódu plus kondóm... iná možnosť neni, potom jedine hormonálna antikoncepcia, ale z vlastnej skúsenosti ti poviem, že to raz budeš určite ľutovať...

odpovedam

viac menej som sa aj ja teraz nedavno kvoli partnerovi rozhodla pre HAK, ale po 8 dnoch som musela vysadit kvoli inym problemom. Ale ak si chces byt ista, pri HAK mas najvyssiu istotu... ani ja by som sa na kondomy uplne nespoliehala.

zmatena

.. ja bohuzial Pharmatex nemozem, mavam z neho zapaly, aspon myslim ze z neho, lebo vzdy ked ho uzijem do tyzdna mam zapal :( a sam kondom sa bojim pouzivat, je este nejaky iny sposob chranit sa?

lioness_01

áno alebo nie?
NIE !

vysadila som po štyroch rokoch a je mi výborne. plánujeme sa chrániť Pharmatexom a kondomom