Pravda o pupocnikovej krvi

Príspevok v téme: Pravda o pupocnikovej krvi
usiko

Ahojte,

odvsadial nam masiruju mozgy zastupcovie dvoch firiem,ktore zarabaju na odberoch a uskladneniach pupocnikovej krvi.Vravia nam, ze je to hotovy zazrak a podla ich tvrdeni ani nie sme dobrymi rodicmi,ak toto dietatu nedame uskladnit.

Tuto temu zakladam preto, aby sem napisali ludia, ktopri citali nejake fakt odborne studie /a dali sem na nich linky, aj v anglictine/, ktore hovoria PRAVDU o pupocnikovej krvi, a jej vyuzitu...fakt pravdu.Ja sa snazim nejake tie clanky najst, ale nie je ich vela, vsade cihaju propagandisticke masirovacie presviedcania eurocordu a ceptry....

Prosim nepiste sem mamicky a ockovia, ktori ma budu osocovat z toho, ze setrim na svojom dietatku, a nedoprajem mu zdravia, a budem zla matka a podobne...a ani ti, ktori to odobrat predieta dali, viem, ze vas je vela. Tato tema je o inom, tak keby sme sa drzali toho, o com je.....

pajtaska

veru ak by to bolo fakt učinné pre vacsinu chorob, tak by neboli deti s rakovinami a nezomierali by v tak mladom veku, je to určite skvelá vec na transplantáciu kostnej dreni a ešte si myslím je to v štádiu výskumu, vela sa vie a ešte viac nie, len sa uvažuje a hlavne ide aj v tomto pripade o prachy si myslím

llek

usiko a ostatni, co chcete mat o pupocnikovej krvi viac informacii, dajte si do googlu: "cord blood stem cell transplantation" alebo "cord blood stem cell collection", urcite sa vam ukazu aj nefiremne publikacie

usiko

doubledog,

teda uz mate dietatko...a mal si o tom odniekial viac informacii, takych vedeckejsich a odbornejsich, nez co sa da docitat na nete od tych firiem a na forach?

llek

Legalne pouzitie kmenovych buniek v pupocnikovej krvi je v sucasnosti len úre ucely transplantacie kostnej drene (teda krvotvornych kmenovych buniek). Len pri niekotrych onkologickcych ochoreniach v detskom veku sa pouziva transplantacia, takze iste pupocnikova krv ma svoje definovane pouzitie, ale vseliek to nie je. Tieto bunky ochorenie neliecia, to robi chemoterapia, bunky sluzia na zalozenie novej kostnej drene.