Ovsené vločky - ako často??

Alex251251

Tak ja si davam na ranajky asi 90 gramov a pred tréningom asi 60 g a nevidím že by som z nich priberala, a to ja lahko priberám :D Takže myslím že z vločiek sa veľmi nepríberá..a ja ich jem požehnane...takže tak

simka111

No ja jem v kuse na ranajky vločky, sem tam sa stane že zjem niečo ine, ale počas dna sa snažim jedlo menit ako je obed....

Jessi_1111

No, raňajky by mali byť pestré, ale nie je dobré, mať každý deň to isté. Napríklad týždeň môžeš jesť vločky, týždeň zase nejaké mysli, a potom si striedaj pondelok chlebík so šunkou, syrom, zeleninou, mlieko, potom zase v utorok mysli a podobne. Variantov raňajok je veľmi veľa. Dosť.

TrainingBoy

mozno hej, obsahuju predsa vlakninu a tu stravia len bakterie v crevach, pocul som ze skorica pomaha proti nafukovaniu, neskusal som, ale ktovie ...

simka111

Môže ma od ovsených vločiek nafukovat???? Jem ich prave preto lebo ma nafukuje a chcem sa toho zbaviit,, a pocula som ze su dobre na travenie...tak potom neviem :D

jkenjdnjfn

Mira ďakujem, jedávam aj iné obilniny ako pohánku (mňam) a aj iné čo si spomenula. Ale väčšinou to len osladím ovocím a jogurtom. Vedela by si mi poradiť nejakú zdravú obilninovú kašu na raňajky?? Raz za čas by bodol aj grís na zdravý spôsob. Prosím ak vieš nejaký recept tak bez mlieko, nepijem ho

- mira

Vločky sú fajn a skús si sortiment rozšíriť i o iné druhy . Objavíš ďalšie chute, ktoré ťa budú lákať a spestria ti jedálniček a dodajú spústu minerálov, a iných látok. Skús kaše z ryže natural, jačmenných vločiek a krúpov, pšeno, pohanku, kukuričnú krupicu, pšeničné vločky, ražné vločky. Všetky môžeš medzi sebou kombinovať a objavíš skvelé kaše. Kaše treba variť podľa tvrdosti obilnín aä od 20 minút do 2 hodín a pomer vody a zrna voliť podľa doby varu a konečnej hustoty.
Ochucuj zeleninou, opraženými semienkami, strukovinami, občas obilným suš. mliekom a sladom. Ovocie v kombinácii s obilninami môže nadúvať.
Takýto jedálniček ťa uspokojí a je to cesta k súmernej postave a pevnému zdraviu.

Laura1

ahoj, to množstvo vločiek je na raňajky primerané.Ale môžeš si dať i na olovrant,ak Ti chutia.Ja som tiež vločková.Zvykla som si ich chvíľu povariť vo vode,tak ako Simka a chvíľu odstáť.Niekedy ich usypem viacej,čo nezjem ráno ,dojem navečer: najskôr chvíľu posmažím cibuľku,pridám ovsenné vločky a vajce. Predtým som ich jedávala s mliekom,džemom,orechami,niekedy jogurtom-ale ma doslova pálil žalúdok.Teraz k vločkám chvíľu povareným vo vode,pokrájam ešte do teplých čerstvé ovocie, slivky,alebo hrušky,alebo jablká,orechy a cítim sa veľmi dobre. Zdravím