sud ohladom maloleteho

Príspevok v téme: sud ohladom maloleteho
laura_33

dobry chcela by som sa informovat, dnes som mala s mojim ex sud a nedopadlo to dobre, ohladom vyzivneho a stretavania sa s malym.
prisli sme dnu a moj advokat povedal, ze zvysili sa naklady na maleho, lebo chodi ku opatrovatelke a moj brzda ex zacal rozpravat, ze jeho mamicka ho zapisala do jasliciek a on trva natom aj s advokatkou aby isiel maly do jasli nevedel kolko stoja presne jasle, ale ja som vedela, ze stoja 200€ ze ja na ne nemam, povedala som ze dostavam 186€ mesacne aj S rodinnymi pridavkami tak mu vypocitali, lebo vykazuje 0 ako zivnostnik aby platil 75€ ale nechapem tomu, ze ja zaplatim opatrovatelke 150€ polku zaplati on a oblecenie, strava a zvysok je kde? ze budem mat dohromady okolo 260€ ze z toho sa da uzivit 1 dieta, no jasne, ze da, ked nepojde do jasli ani ku opatrovatelke!!!! a stale len tie jasle a jasle, rehotal sa mi do tvare a ja som povedala, nesmej sa mi do tvare, lebo ma to uraza hned vybehla na mna jeho advokatka! ja som povedala, ze maleho milujem, viem ako matka co je pre neho najlepsie a neprajem si aby sa stretaval s takym clovekom co ho zapiera na verejnosti a nema ho rad, tak vykrikol, ze to nieje pravda a hned jeho advokatka, ze ked mu ho nedam v case stretnutia aby hned volal policiu! ale on ked nepride ku malemu sa nic nestane, ja ani nechcem aby chodil! tak odrocili sud na 28.9 aby pozistoval kolko stoja jasle. pridem domov a mama hovori, ty si normalna? oni vedia co robia a preco stoja na jasliach, ked dam maleho do jasli, nedostanem rodicovsky prispevok len rodinne pridavky v hodnote 20€ a plus od ex 75€ a vyzij. ale asi budem ziadat o zrusenie otcovsta nech si tie 75€ co zaraba 2000€ mesacne otrie o rit!!! on len piatok prepije 70€ s k..., nevedela som ci mam sa smiat, alebo plakat!

7kráska

inak, ak dáš dieťa do jaslí, do veku 3 rokov máš nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa a ten je práve vo výške preukázateľných nákladov, max. však do výšky rodičovského príspevku (teda cca 160 €)

laura_33

7 kraska jasle stoja 200€ plus strava a opatrovatelka 150€ tak moc lacne sa mi nezdaju a nemam iny prijem a ze vraj od noveho roka plati ak dam dieta do soc. zariadenia, vezmu mi rodicovsky a ostane mi 20€ rodinne a trapne 75€ alimetny este aj danovy bonus berie na neho raz za rok vsetko naraz smial sa mi, ze zhrabne 1000€ ale konat mozem ze vraj v marci uz zhrabol za ten cas co sa narodil do marca a tajil to a boli sme este spolu. a ja som radsej ked maly je s jednou osobou co robila ucitelku v skolke vonku chodime ku detom na smykalky. este rozmyslam nad zrusenim otcovstva, nechybali nam tie 75€, ale nechcem aby moji rodicia vsetko platili za toho debila.

laura_33

jaj nenapisala som, mala som prerusenu skolu a nastupila som do maturitneho rocnika a do skoly musim chodit a maleho nemam kam dat, ponukla sa nam rodinna znama, ze ho vezme dohodli sme sa na 150€ mesacne, tam je ten problem a nutia ma dat maleho do jasli.

7kráska

laura, ak poberáš len rodičovský príspevok, načo dávaš dieťa do jaslí alebo k opatrovateľke? nerozumiem dôvod. dieťa sa zveruje opatrovateľke predsa ak potrebuješ nastúpiť do zamestnania a nemôžeš sa oň postarať osobne. nechceš snáď tvrdiť, že sa chystáš zarábať 160 € mesačne!
a naozaj, prečo tak trváš na opatrovateľke??? jasle sú fajn a určite lacnejšia záežitosť.
prepáč, ale pripadá mi to, akoby si náročky hľadala a vytvárala problémy tam, kde to môže ísť hladko.

bibi1234

a neoplatili by sa viac tie jasle? urcite existuju aj statne zariadenia, ktore nestoja tak vela... navyse je dobre, ked sa dieta od malicka socializuje, lepsie si tak navykne na skolku, skolu...
je to komplikovane, ked je zivnostnik. jedine, co mozes, je nahlasit ho na danovom urade, ze nema v poriadku faktury, ze nepouziva pokladnu, ze si neopravnene dava nejake veci do nakladov... aspon mu zavarit, mozno predsalen zacne tvorit zisk...
okrem tych 186 mas este nejaky prijem, nie? nezostava Ti nic ine, len sa s tym zmierit a bude to aspon vystraha pre ostatne zeny, ked budu chcet mat dieta so zivnostnikom, pracuucim nacierno,...