Klimakterium

blanka66

prosím RNG aby sa mi ozval na môj mail chcem si zakupiť od neho výrobky ak som dobre pochopila da sa aj na Slovensku, máš tu obchod nie?

mandolinka

Ja mám 48 rokov, pred rokom v januári som začala brať wild yam a puplaku, menzes mi opäť začal chodiť presne ako hodinky a trvalo to do Vianoc. Okrem toho beriem Acai a Omegu 3. V januári (po roku) mi menzes neprišiel a vlastne mešká mi doteraz. Objavili sa u mňa návaly tepla, hlavne večer a v noci som sa na to budila, ale také znesitelné. Tak som zvýšila príjem toho wild yamu z 1-2 tabliet na 4 tabletky a do 2 týždňov sa to upravilo, nemám žiadne problémy. Kým som mávala tie návaly, tak ma asi 3x strašne bolela hlava – migrenovito, našťastie ako tak som reagovala na tabletku proti bolesti. Teraz chcem vymeniť pupalku za včeliu materskú kašičku na nejaký čas. Acai mi dodáva energiu, omega 3 a pupalka je dobrá aj na kožu a vlasy. Dúfam, že toto obdobie zvládnem.

blanka66

tiež mám podobný problém, má 44 menopauza mi začala v 42 rokoch bolo to na nevydržanie od potenia, únavy nervozity nedalo sa to so mnou vydržať. Bola som nútená navštíviť mojho gynekologa a ten mi predpisal horm. liečbu femoston 2/10, ktorý som užívala do septembra/10. Vysadila som ho, pretože ma čakala v decembri operácia vyberanie materialu po havárke a nasledne výmena bedr. klbu. Do operácie som nepocitila žiadne negatívne zmeny ,ale po operácii mi začali zasa stavy potenia a nespavosti. Najskôr som to pripisovala pooperačnému stavu ale po odsledovaní som zistila,že sa mi to vrátilo.Začala som tri krát dene piť čaj menotea ale nepomáhalo tak som koncom januara zasa išla k lekárovi a ten mi predpísal femoston conti to su lieky ked už nebudem mať menštruaciu.(dovtedy som mala každy mesiac špinenie akože menštr.). Strašne som zvažovala či ich mam začať užívať ale nedalo sa to vydržať, strašne ma to obmedzovalo aj pri terajšej rehabilitácii. Ale nevidím problém ak mi niekto kvalitne poradí čo mám začať užívať tak tie hormony vysadím.Zaujímajú ma názory RNG bola by som rada keby sa mi ozval.Píše o rôznych prípravkoch,ale neviem kde ich zoženiem a taktiež ma zaujíma aj cena .

Matka12

titi...

trochu som to studovala a nasla som zaujimavu studiiu. skoro vsetky vyrobky obsahuju cimicifugu (rastila plosticnik, o ktorej som doteraz nepocula :)). vsade sa pise o jej priaznivych ucinkoch, ako super pomaha pri prechode, avsak len malinko sa pise o tom, ze prave tato latka moze pri dlhodobom uzivani vies k vaznym ochoreniam pecene. dokonca statny ustav pre kontrolu lieciv vydal kvoli tomu nejake varovanie, neviem vsak ako sa to dalej vyvinulo.
vela firiem propaguje svoje vyrobky s tym, ze su na prirodnej baze preto zakonite musia byt telu prospesne. je to len ich marketingove oblbovanie ludi..pravda je taka, ze vela rastlin obsahuje toxicke latky a telu mozu naopak ublizit.. a prave tato je jedna znich.

a co sa tyka kolisania tlaku, tak to sa priznam ze neviem. skor to moze byt sposobene niecim inym. lan a dadelina, co je v mabelle nema na tlak ziadny ucinok. to sa docitas v hocijakej herbalskej knizke alebo na internete.

zdravie14

Yam samotny casto nezaberie ale v kombinacii s vcelou materskou kasickou (uzivat max. dva mesiace v roku) a vcelim pelom to zabera velmi pekne.
Okrem toho potenie, busenie srdca , depresivne nalady ..... su vegetativne priznaky klimakteria. Su neprijemne skor pocitovo.
V klimakteriu dochadza vsak aj dosledkom hormonalnej nerovnovahy k odburavaniu vapnika z kosti a mnohe zeny zacinaju trpiet aj na Osteoporozu. Kazda zena po 40. by mala uzivat prirodne mineralne latky (vapnik, magnezium,horcik, mangan, molybden,draslik)vo vyvazenom pomere a v chelatovom zlozeni. Rovnako nebezpecne su aj srdcovo-cievne ochorenia. Tam su zase potrebne nenasytene mastne kyseliny Omega3 a Omega 9 , ktore sa nachadzaju aj oleji z morskych ryb.

titi...

Matka12 chcem sa spýtať a Mabelle nerobil nič zle s krvným tlakom?Kamarátka to začala brať,bola po operácii má odst.všetko,no tiež mala problémy s tlakom už od svojich 37-ich rokov.po odstránení ženských orgánov začala brať Mabelle ale hovorila že mala kolíšavý tlak tak s tým prestala.Preto sa pýtam lebo aj ja už začínam mať strašné návaly,mokrá som ako myšička,nervy tiež,skratka som hotová.Rozmýšľala som aj nad hormonálnymi prípravkami ale nejak sa to ťahá moc mi do toho nechce ani moja gynekologička to moc nedoporučuje,takže neviem mala by som nejaký prípravok ako Mabelle alebo niečo podobné začať brať.Dávnejšie som skušala Minapent ale po dvoch krabičkách som bola vyhádzaná pravdepodobne voľajaká rastlinka mi v tom nesedela.Takže ohladom toho Mabelle mi poradte ked viete.

ebolka

ked mi zacalo klimakterium skusala som aj homeopatika - bola som u normalnej lekarky ktora robi aj homeopatiu ale mi to pomohlo len velmi slabo a to som k nej chodila dva roky. take tie bezne dostupne veci som tiez vyskusala ale nebolo mi z toho dobre. na kazdeho asi ucinkuje nieco ine. potom som skusila alternativnu liecbu a teraz sa da povedat ze fungujem takmer bez problemov. este sa na chvilu objavila mierna nespavost, ale aj to sa vyriesilo. co ma najviac tesi ze mam zase dost energie lebo predtym som bola takmer vyradena.

Matka12

tiez sa pripajam k mabelle. je nehormonalny, na prirodnej baze.. tvojej mamine nema byt z coho zle. priznaky presne ako hovoris, navaly tepla, poruchy spanku, unava, zavraty, potenie... je toho viac.
vsetky pripravky vsak treba uzivat dlhodobejsie, ak ti niekto povie ze po prvej tablete uz nic necitil, tak ta iba klame.. treba ich uzivat dlhodobejsie, min 1-2 mesiace, ale aj tak nebudu vsetky priznaky uplne odstranene. vsetky prirodne pripravky ich len potlacia, aby boli prijatelne, ale urcite lepsie ako hormonalne, ktore vsetci vieme aku zlobu narobia.
drzim palce :) M