Čo s takým priateľstvom?

Príspevok v téme: Čo s takým priateľstvom?
ZdenaZZZ

Ahoj. Tento príbeh z víkendu sa mi nepíše ľahko, lebo aj seba v ňom opíšem ako poriadnu kravu, ale všetko čo píšem je pravda. 4 najlepšie kamarátky, sme boli na víkendovom školení. Bola s nami ešte jedna kočka, približne v našom veku (25 rokov), ktorú nemáme rady. Máme ju za sprostú kravu, za fiflenu z multimilionárskej rodiny, pre ktorú nie je nikto dosť dobrý a ktorá si ručičky prácou len tak nezašpiní. Pozná len svetové módne domy a svoj športový Mercedes. My naj kámošky sme večer trávili v bare a potom sme ešte sedeli na chodbe pri izbách. Bolo nám veselo, popíjali sme a tá milionárka si kúsok od nás čítala a nevšímala si nás. Dobre sme sa bavili, na jednej kámoške už bolo vidieť, že má dosť, ostatné sme boli len jemne pripité, nevypili sme toho veľa, lebo prakticky nepijeme. Tá čo mala dosť nie je vôbec zvyknutá na alkohol, nikdy nepije, no tentokrát sa nejak odviazala. Po chvíli sa išla postaviť, len ťažko sa jej to podarilo, urobila dva kroky a spadla, bola namol. Niečo tam mrmlala a keďže sa jej nič nestalo, nám to pripadalo hrozne zábavné. Nič iné nás nenapadlo, len ju natočiť na video. Bavili sme sa na tom. O chvíľu sa dogrcala, tak sme jej podali vedro a točili ju ďalej. Bola tak hrozne opitá, že sa aj pocikala, aj pokakala. V takom stave už vyzerala dosť nechutne, preto po chvíľke sme ju prestali točiť a rozmýšľali čo s ňou. Dohodli sme sa, že ju odtiahneme do takého kumbalu kde bola dlažba, lebo tam nemá čo zašpiniť a dozrieme, aby sa náhodou neudusila zvratkami, ale aj s tým sme mali problém, lebo smrdela, už nám bola fuj. Keď tá „fiflena“ videla čo s ňou robíme a ako vyzerá, tak došla k nám a bez slova sa ju snažila pozbierať a odtiahnuť na izbu. Na iné ako na komentáre, že tá izba bude vyzerať, sme sa nezmohli. Spoza rohu sme pozerali čo s ňou bude robiť. Keď som videla, že sa ju snaží dostať do vane, niečo sa vo mne zlomilo a išla som jej pomôcť. Tie dve kámošky na to kašľali, nepohli pre ňu ani prstom a to sme si hovorili najlepšie kamarátky. Dostali sme ju do vane, ja som ju držala a ona ju zobliekla a svojimi rukami, ktoré si podľa nás za žiadnych okolnosti nie je ochotná zašpiniť, ju umyla. Robila to bez náznaku hnusu i keď tá kámoška bola hrozne posratá, bola špinavá od chrbta po členky a okrem toho i pocikaná. Robila to tak, ako keď mama umýva svoje dieťa, aspoň mne to tak pripadalo. Potom jej išla zohnať nejaký igelit, aby jej ho ustlala pod plachtu, nech tá kámoška nemá problémy, že znečistila posteľ, keby sa jej náhodou ešte niečo stalo. Neskôr sa ukázalo, že aj tým jej pomohla. Po chvíli sme ju do tej postele odniesli. Stále zvracala a tá „fiflena“ sa o ňu trpezlivo starala. Keď som sa na ňu pozerala, som začala rozmýšľať, že sprostá fiflena nie je ona, ale my. Stále som bola bližšie k názoru, že naj kamarátka má byť ako ona, nie ako my, veď mi by sme sa o ňu určite tak nepostarali, ale nechali ju ako bola, až kým sa nepreberie. Tá „fiflena“ to urobila úplne v pohode, nevadilo jej, že si poriadne, naozaj poriadne, zašpinila ruky. Ako sme tak tam sedeli a dávali na tú kočku pozor, tak som sa s ňou začala rozprávať a postupne som zisťovala, že je to výborné dievča. Bolo mi zo seba smutno a rozmýšľala som, či ešte chcem byť naj kámoška s kočkami, ktoré sa na svojej namol opitej kamarátke len zabávali a neboli ochotné jej pmôcť. V tú noc, sa vo mne niečo zlomilo a som veľmi rada, že sa to stalo. Zistila som, že medzi nami ozajstné priateľstvo nebolo. S tými „naj kámoškami“ už nemám chuť sa stretávať. Ako by ste sa zochovali vy, snažili by ste sa im zdôvodniť prečo, alebo by ste jednoducho obmedzili kontakty len na nutné, čiže pracovné? To video sa nahrávalo na moju kameru a tá opitá kámoška ho chcela vidieť, tak ho videla, ale kto jej pomohol som jej nepovedala, lebo „fiflena“ (teraz si už myslím, že fajn dievča, ktoré vie čo je kamarátstvo) si nepriala, aby vedela, že sa o ňu postarala ona. Myslím si, že bolo by správne, keby vedela kto sa o ňu postaral a aj to si myslím, že jej by to otvorilo oči, že by zistila kto je aký, kto stojí za kamarátstvo. Čo mám robiť, keď tá kočka si neželá aby som jej to povedala, nerešpektovať jej prianie a tej kámoške to povedať, alebo nepovedať? Ak jej to nepoviem, bude ju ďalej neznášať i keď to dievča jej veľmi pomohlo a musí mať dobré srdce keď to urobila. Viem, že som bola sprostá, to mi nemusíte hovoriť, ale keď mi poviete ako sa zachovať ďalej, budem rada.

Iveta Michael

Hm...Zdena tak toto je naozaj zaujímavý a pohnutý príbeh...ja by som to tej ,,fiflene,,asi nesľúbila lebo sa domnievam že by sa to tá kamoška mala dozvedieť...a všetko. Detailne...pretože iba v najväčšej núdzi poznáš skutočného priateľa.A že ste pili iba trochu,no sorry z trošky alkoholu by sa ani baba nedogrcala a nedo....la.:) To nemusím komentovať ale páčilo sa mi to ako si to pekne opisovala.Áno,opýtaj sa jej prečo nechce aby sa to dozvedela...aj tak si myslím že tá pravda raz vypláva na povrch.Či...?

bibi1234

lost-bohuzial zijeme v spolocnosti, kde si ludia zavidia uplne vsetko-auto, dom, partnera, dobru pracu, zdrave dieta, topanky, mobil, volny cas, vlasy, riasy, papuce, ponozky... :O))) niekedy mi je z toho do placu....a niekedy je naozaj lepsie hrat sa na socku, nadpriemerne blbu, aby Ta kolektiv lepsie prijal... Ked nie si szco, ale napr. v kolektive, jednoducho musis so spolupracovnikmi dobre vychadzat, vzajomne si pomahat, kooperovat pri rieseni a plneni uloh, takze si odkazany do tej spolocnosti zapadnut...

lost

bibi1234, ze je to naho*no ked sa clovek musi obmedzovat (limitovat svoje realne schopnosti) vdaka okolitej spolocnosti, pretoze by z nej pravdepodobne "vypadol" z dovodu extremnej zavisti ? :D

bibi1234

Zdena-normalne to kamaratke povedz-ta "fiflena" to myslela tak, ze nepotrebuje, aby jej ta kamaratka bola vdacna, ale urcite si zasluzi velke podakovanie za to, ako sa zachovala... Vzdy som mala predsudky pred zenami, ktore sa opijaju a prezenu to s alkoholom, je mi z nich zle a hrdost by mi nedovolila dostat sa do takehoto stavu, kde by som stratila kontrolu nad sebou samou, preto vobec nepijem, lebo k zabave alkohol jednoducho nepotrebujem...
Nebolo to tak, ze ste si ju zo zavisti ako fiflenu zaskatulkovali? Ja mam tiez drahsie nemecke auto a radsej sa s nim nechvalim a parkujem s nim pomimo, aby ma take zakomplexovane baby, ktore jazdia elektrickou neohovarali... a tie normalne baby, aby ma spoznali aka som, ze som uplne normalna, vtipna, ochotna vzdy pomoct...

lost

Zaroven to moze byt "taktny signal" aby si jej to predsa len povedala, lebo nechcela to urobit sama (nerada sa chvali samu seba, alebo nerada je ak to tak vyzera?).. osobne si netrufam odhadnut ktora z moznosti je spravna :D

lost

Toto ma napadlo :

Evanjelium podľa Matúša - kapitola 6
1 Dajte si pozor a nekonajte svoje dobré skutky pred ľuďmi, aby vás obdivovali, lebo nebudete mať odmenu u svojho Otca, ktorý je na nebesiach.
Pridaj záložku 2 Keď teda dávaš almužnu, nevytrubuj pred sebou, ako to robia pokrytci v synagógach a po uliciach, aby ich ľudia chválili. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

www.svatepismo.sk

lost

Dovod preco ta "fiflena" nechce aby to ta druha vedela moze byt obycajna skromnost (nepotrebuje byt "hrdinka" a aby sa na nu tak pozerali, resp aby sa chovali k nej tak)..
Ciste teoreticky, ona nemoze za to ze je zo zamoznej rodiny..
Alebo to bude uplne nieco ine...
Moze to byt este taka zvlastna vec ako "hrdost" (neviem ci som nevybral uplne odveci slovo), ze rada pomaha, ale nechce aby o tom ktokolvek vedel - chce zostat v anonymite, respektive, nechce vyzerat ako "makka" ze pomohla.
Popripade sa drzi "davaj, ale neziadaj slavu" ...
tazko povedat preco, to vie snad len ona :)

xxJJxx

Ahoj. Našťastie sa v Tebe niečo zlomilo. Ešte nie si stratený prípad. Odporúčam Ti čo najskôr prerušiť kontakt s tými dvoma, lebo inak by sa z Teba mohla stať rovnaká krava ako ony. Zatiaľ si bola len pod vplyvom zlých kamarátok. Keby si bola ako ony, nepomáhala by si pri pomoci tej kamarátke a neuvedomila by si si, že tak sa môžu zachovať len sprosté kravy a, že tá fiflena asi nie je taká, ako ste si mysleli. A dilému povedať nepovedať vyrieš presne tak, ako Ti radí inngridka, je to najlepšie riešenie.

jajka001_

neviem preco chces zrazu obmedzovat kontakt so svojimi kamoskami, ved ty si taka ista, tak co ich sudis
a ano, povedala by som jej to. bolo by predsa slusne, aby sa je aspon podakovala.