Detský strach

Príspevok v téme: Detský strach
rena23

Moja dcera ma 10 rokov a posledne 2-3 roky sa zacala bat tmy, tiez sa boji zostat sama doma aj len na 10-15 min. Ja sa liecim na uzkosznu poruchu, takze to nechcem podcenit, ale neviem jej pomoct. Rozmyslam nad navstevou psychologa, ale najskor by som to chcela skusit zvladnut sama. Ak s tym niekto mate skusenosti, prosim, poradte.

rena23

Jajka, psika mame. Najskor sa s nim nebala byt, ale teraz uz nechce zostat doma ani tak.
Gina, dakujem, super napad. Urcite nieco na ten sposob skusim vymysliet. :-)

gina258

mam taky napadik:)
daj jej neaky privesok na krk,ktory bude vlastne jej amulet a povedz jej,ze ked sa bude bat,staci,ak zavrie ocka a pevne ho chyti do ručky.povedz jej,ze ho pouzivali stare indianske kmene Yequana,ked museli v noci lovit zver a dodavalo im to silu a zbavovalo ich to strachu (skratka si nieco vymysli,bud kreativna:D)...mozno to pomoze,vsetko je len a len v jej hlavicke,a mozno v toto natolko uveri,ze jej to pomoze:)stary znamy placebo efekt:)

jajka001_

inak ja som dospela a tiez sa citim zvlastne ak som sama doma :) a obzvlast ked je uz tma. to si pustim tv, radio, nech nepocujem tie panelakove zvuky. rena, a keby mala psika, tiez by sa bala? mozno uz len ten pocit ze nie je uplne sama by jej pomohol.

jajka001_

zrejme je velmi emotivna a precitlivela
tam rozumne vysvetlenie anipresviedcanie asi nebude stacit. chodte ku psychologicke, oni poznaju rozne finty na deti :)

rena23

Gina, snazim sa to z nej dostat uz davno, ale nic konkretne som sa nedozvedela. Jedine, co stale spomina je, ze sa jej raz snival sen, ze niekto chodil po byte a ona sa bala. A este raz iny, ze nas byt horel, a to uvadza ako dalsi dovod. Som z toho velmi nestastna, lebo viem, aky je strach zly... :-(

rena23

Ja chodim na terapiu, takze metody pouzivane na dospelych som skusala, ale nefunguje to - nevie este tak zadefinovat ani ovladat emocie. Tiez zacinam byt presvedcena, ze psycholog je asi najlepsia moznost. Ma niekto skusenost s takymto riesenim?

gina258

renka,nema tvoja dcerka nieaku traumu?napr. ze sa vymkla v kupelke,kde bola tma a nikto nebol doma?
ja mam napr. dlhe roky klaustrofobiu,lebo ma sestra ked sme boli male zamkla do skrine a bola som tak dovtedy,pokial neprisiel ocko z roboty (cca 3hodiny)..strasne som sa bala.
skus sa s dcerkou porozpravat

jajka001_

mozno to ma z nejakeho negativneho zazitku. to by sa mohlo casom stratit. ale ak mate poruchu v rodine, radsej to ries hned s psychologickou. preco sa boji, povedala ti to?