Krivá chrbtica - hrb

Príspevok v téme: Krivá chrbtica - hrb
fasta

Ahojte všetci!
Mám problém. Viem, že mám skoliózu. Moja chrbtica je krivá, bojím sa, že sa mi robí hrb. Mám ju tak extrémne zakrivenú. Viete, tak ako má byť, no oveľa prudkejšie.Mám iba 16 rokov. Mama so mnou nechce ísť do doktora, vraj si to len namýšľam. Mám riadny " ciťák " že budem musieť nosiť korzet.Dokonca ma chrbtica bolí aj keď sedím v tých drevených stoličkách v škole alebo keď veľa chodím alebo nesiem niečo ťažšie. Ľudia, poraďte, mám sa ísť objednať sám, aké cviky? Máte korzet? Boli ste na operácii? Ďakujem za odpoveď :)

sanding

nosim korzet. no nosim ako nosim.. dost ma obnedzuje v pohybe tak ho nosim cez den len sporadicky , väcsinou v noci.
cvicim ale ten tak par minut na rychlo .. viem ze to nie je dobre ale mala som ( ako povedal doktor) aj hrb aaa neviem ci sa mi nerobi aj na hruhej strane :/ :/ mam len 16 dokelu . neviete este nieco co by bolo trosku ucinejsie? prosim.. dakujem :)

fasta

prosim ta ake to su "kónizované stavce"?? a este by som sa rad opytal, nevie niekto z vas ake to budu rehabilitacie? elekronicke? a este aka je ta upominacia bandaz? od zajtra cvicim pojdem si do stryka po gymnasticku loptu a vsetko bude fajn :)

alenka17

(tak už to funguje)
Ďakujem,že si napísal,som rád že máš snahu veci zlepšiť,len musíš vydržať,držím palce.
Stavce sú už trochu kónizované,ale tréningom pod odborným vedením sa dá veľa napraviť.Pre teba je to úloha trvalá pretože v 18tich už by si s tým už nenarobil nič.
To je výstraha pre tých,čo si myslia,že stále majú čas!

fasta

takze dnes som zasiel... boli to riadne behacky... a teraz:

DIAGNOZA:
th chrbtica-akcentovana hrudna kyfoza, jemna esovita skolioza palpacata a poklopova citlivost medzi lopatkami, tuhsie svalstvo paravertebralne naznac. clnkovity hrudnik ....
ZAVER:
Kyphoscoliosis thorac.
NAZNAC.:
pectus infundibuliforme.

VERDIKT:
plavanie, rehabilitacia a Upinacia bandaz.

tot vsio. takze som az tak nedopadol zle ale hlavne ze som prisiel tak "skoro" vraj do roka by ma skrutilo :D

alenka17

..tak mamina to ešte nevidí,veď Tebe sa začala chrbtica deformovať v 12-tich.Už aspoň 2roky si mal chodiť ortopédovi.
A kto Ti povedal,že máš skoliózu?
Spôsob a stupeň zakrivenia Th a Ls chrbtice určí ortopéd na základe rentgenovej snímky,už na správe z rentgenu si prečítaš svoju diagnózu.
Ortopéd určí aj liečebný postup,v 16-tich najvyšší čas!
Potom napíš,ako rozhodol,ináč nie všetci ortopédi sú rovnakí,vyber si toho najlepšieho...

fasta

Pocul som ze korzet nosit, vraj to nelieci. Najviac vraj pomahaju cviky. A co sa tyka korzetu, platila si nieco? je to vidno ze ho mas? nieje to nepohodlne? O peniaze nejde ja len nechcem aby o tom vedela mamka nechcem ju obtazovat. Ked poviem nieco o chrbtici tak uz je nervozna. Nechcem aby vedela ze idem k doktorovi a nechcem aby zistila ak by som nosil korzet.Ma toho dost

Orka

ahoj.. ak mas pocit ze sa ti naozaj robi hrb a mas bolesti tak urcite navstiv lekara.. najprv by si mal ist k pediatrovi a ten ta potom pravdepodobne posle k ortopedovi.. teda ak ortopeda uz nenavstevujes :-) nejake univerzalne cvicky ti poradit neviem, na rehabilitacii vzdy cvicky prisposobili mojmu zakriveniu chrbtice.. len stale treba na to mysliet a vystierat sa.. korzet som nosila cez 2 roky.. cele 2 roky sa mi chrbtica drzala tak isto, potom ked som korzet zhodila sa mi trochu napravila - asi cvicenim.. na operacii som nebola, chrbat obcas bolieva ale clovek si zvykne :-)