Ako to vidite vy?

kafe

Neviem, čo tu riešite.
Ich, priateľ ti to naznačil - takže ti to oznámil asi jemne a taktne. Úprimne povedal, čo mal na srdci. Veď podobne riešiš nespokojnosť s niečim asi aj ty, naznačíš to (ja osobne radšej hovorím veci priamo, bez náznaku). Alebo chceš aby bol priateľ mlčanlivý ako ryba a radšej nič nehovoril?
Je na tebe, ako sa zachováš. Ak nechceš, priateľovi jednoducho povedz, že ty si so sebou spokojná a svoju váhu nebudeš riešiť. A vec je vyriešená. Ak chceš schudnúť, začnite s priateľom chodiť viac na bicykel, do fitka namiesto na kávičky.
Koľko požiadaviek majú ženy - potrebujem viac pozornosti od teba, nehy, obdivu, nazavolal si mi, neodpovedal na SMS-ku, kukaj sa len na mňa, nie na druhé.. To aj ženy manipulujú s mužmi, keď sú s niečim nespokojné vo vzťahu a jednoducho o tom hovoria? NIE. Ak o tom hovoria ženy, s čím sú nespokojné, to je v poriadku. Ak o tom hovoria muži (podotýkam, že to hovoria taktne) už je zle a chlapi sú manipulátori až starch. Veď od toho máte ústa, aby ste si veci vydiskutovali! On ti to predsa nepovedal ako rozkaz, zariaď sa ako chceš, urob čo sa ti páči ALE mala by si aspoň oceniť, že chlap bol k tebe úprimný a taktný.

Iveta Michael

Ich...63kg na výšku 160cm je naozaj veľa,ale zase ak máš zhodiť tak najmä kvôli sebe a pravdaže kvôli zdraviu a nemal by Ti to takým neohľaduplným spôsobom hovoriť...pochopiteľne že to človeka zraní.Skús za vzoprieť a začni pracovať na sebe ale tak aby o tom nevedel...

rozumiem ti

doubledog: mozno to teba neucili, ale mna ano. to, ze niekto ma zopar kil navyse sa da povedat aj inak, ako dotycneho doebat az pod ciernu zem. takto si len za burana. nezabudaj, ze pravda ma mnoho podob. nie je prijemna nikdy, ale nemusi ani urazat, ani boliet.

stolicka

slobodna, ako som uz pisala - ocenenie potrebujem k zivotu len ako plat..
pracujem na sebe, lebo ma to bavi, cvicim, vzdelavam sa..nejake zmalovavanie sa/plastiky/sialene ucesy/kopec handier, to nie, to ma nebavi..
ani neustale kontrolovat, co jem ci nejem..radsej budem mat 5 kil nadvahy ako nemat radost z kolacika, cokolady ci hranoliek..ale nastastie nadvahu nemam, ked sa mi bmi blizilo k hornej hranici normalu, vzdy mi trklo..
ale aby tu niekto holke s normalnym bmi hovoril, ze je tucna, to je ta chora moda vesiakov, ci co?

Slobodna

ocenenie potrebuje každý človek :-) pracovať na sebe neznamená len sa starať o svoj zovňajšok, ale aj neustále sa vzdelávať, byť rozhľadený, sčítaný, scestovaný atď. Som písala, že ja to robím predovšetkým sama pre sebe, necítila by som sa dobre keby som na sebe nepracovala, nestarala sa o seba- telo- duša- myseľ. To ocenenie je iba taký bonus- si predstav, že niekde pracuješ a nedostaneš za to plat, síce tú prácu máš rada ale ten plat je akási odozva okolia, že svoju prácu robíš dobre. Motivácia.

stolicka

slobodna, vidim ,ze som ina..ja mam na haku nazory inych a zavist z duse neznasam..oceneni rada prijmem, ale nepotrebujem ho k zivotu (kym to nie je ocenenie financne v praci)
tym nechcem povedat, ze mam 150kg a chodim vo vreci ale to, ze ja sa citim dobre sama so sebou a to je pre mna dolezite..ostatni nech si myslia co len chcu
blizki by ma aj tak nemali radi, keby som bola nejaka vymleta pipina, co ine nerobi len sa obzera v zrkadle ;)

Slobodna

:-D ja sa na chlapa a jeho názor rozhodne neviažem, ja na sebe pracujem predovšetkým kvôli sebe, pretože ma to baví a baví ma aj následný úspech, ocenenie okolia najmä mužského a závisť iných žien :-)

stolicka

slobodna, tvoj problem je v tom ,ze sa prilis viazes na chlapa a jeho nazor..ked chcem na sebe pracovat, robim to - sportujem, vzdelavam sa atd..ked nieco nerobim, nebudem to robit len preto, aby som chlapa ulovila..napriklad ak sa raz nemalujem, nezacnem sa len preto ,ze idem na rande..a potom zrazu prestanem, ked si ho ulovim? to je chore, v tom s tebou suhlasim..proste po zoznameni sa nemenim..mozno aj preto uz mam 10 rokov stastny vztah a nemusime riesit taketo blbosti..