fyzicky ci psychicky problem?

Príspevok v téme: fyzicky ci psychicky problem?
probleeem

Poradte mi prosim, uz neviem co si mam mysliet a co mam robit...
Asi 3 mesiace mam takyto problem. Pocitujem takmer neustale mierne tocenie hlavy, akoby som bola pripita, trochu rozhojdana, ako po dlhej ceste autom... a mam pocit ako za sklom, akoby som mala nedokrveny mozog, alebo co, take spomalene vnimanie... niekedy je to horsie niekedy lepsie. Zacalo to tym, ze som zacala intenzivne robit na pocitaci.. po praci je to najhorsie. Ked je to najhorsie rozboli ma hlava... nikdy ma tak casto hlava nebolievala ako teraz.
Krv mam v poriadku, Kariologia - v poriadku, Neurologia - vyssia drazdivost nervov inak ok, RTG C chrbtice som mala nejake zmeny a blokove postavenie, CT mozgu v poriadku, Ocne - v poriadku.
Neurolog mi povedal, ze ten nalez na chrbtici nemam az taky vazny, niekto ma horsie a nema ziadne problemy. Krk mavam stuhnuty, ale ziadne velke bolesti.
Som mlada (26r), nemam ziadnu nadvahu. Netrpim nejakymi chorobami, akurat mam dost silnu alergiu a beriem asi 2 roky antikoncepciu.
Chodim na rehabilitacie a cvicim doma asi mesiac, zatial bez vysledku.
Doktor mi zatial ziaden nepovedal cim by to realne mohlo byt.
Co som sa docitala na nete sa moje priznaky najviac podobaju na nejake psychicke problemy.. ale ja sa citim emocionalne uplne ok, mam super zivot... samozrejme mi tieto problemy na dobrej nalade nepridavaju, ale nemam ziadne depresie ani uzkosti.. skusala som aj nejake pripravky ako homeopatika Sedatif, Magne B6, ginko .. ale nic... akurat si z toho tocenia-hojdania vtedy nic nerobim, ale tocim sa stale. Poradte prosim co by to mohlo byt. Ako by som mohla prist na to ci je to nejaky fyzicky problem alebo to moze byt aj psychikou, aj ked sa psichycky citim dobre?

:)))))

Daj si urobit-TETANICKY TEST-ak mas vyssiu dradivost nervov-alebo aj -SVALOVI TEST
Popros na neurologii aby ti dali odporucanie.

probleeem

Dakujem vsetkym za rady.
Ivana: o migrene sa urcite este s neurologickou poradim, lebo je to dost mozne, vzdy ked mi zacne taky stav tak ma zacne aj boliet hlava...
Na kardiologii mi robili EKG, sono a echo, holter nie... ale povedali, ze tam mam vsetko v poriadku, ze tam problem nie je.
tlak a pulz si sledujem... ale stale aj ked mi je zle aj dobre mam tlak v poriadku okolo 110-125/70-80, pulz 70-90, ten som odmalicka mala trochu vyssi.
na ORL som nebola... skusim sa vypytat... ale niekedy mam pocit, ze sa liecim uz sama. vseobecna Dr. ma odpisala s krcnou chrbticou a tym to hasne.
Janab: lieky na alergiu som brala asi do polky jula, potom uz nie, takze tym to nebude.

ivana45

este: predpokladam, ze tvpj neurolg zvazoval aj migrenu. Ak o nej nesla rec, vyslovene sa na to pytaj. Mohla by si mat takuto auru pri migrene. A na migrenu existuju lieky.

ivana45

probleem, to ze sa tera ziadne neurolgicke ochorenie nenaslo, to neznamena, ze sa este nejake nevyvrbi. Choroby sa vyvijaju, je bezne, ze sa nedaju hned spoznat. Ani klinicky ani laboratorne.
Kup si tlakomer (na rameno!) a zmeraj si TK a pulz pri tom zvlastnom stave.
Doplnila by som u teba serologicke vysetrenia na zapaly CNS (infektolog, alebo neurolog), ak nebolo - ORL vysetrenie.
Ak sa nic nenajde a neprejde ta to, tak za cca 2-3 mesiace znova niektore vysetrenia, kt. uz mas absolvovane. Holter EKG si mala ?

janab

Ja som spávala na nohách..doslova...a problém bol v liekoch na alergiu..vymenila som jeden liek za druhý a ten mi sadol a teraz je všetko o.k...môžeš to mať aj z liekov na alergiu a aj v spojitosti s HAK..možno ti to nerobí dobre táto kombinácia.

xyzz

psychika... môj krstný mal toto isté, nevedeli mu nič zistiť, týždeň si poležal v nemocnici, oddýchol si a je v pohode.... dopraj si trochu kľudu

probleeem

Este rozmyslam, ci by som to nemohla nejako rozlisit cim to moze byt? napr... ak to je z chrbtice - mohla by mi zabrat masaz, alebo akupunktura? (to chcem skusit, este hladam odbornika...), alebo ak je to zo psychiky, nemalo by mi to prejst po nejakom ukludnovaku?
Zatial so nenasla nic co by mi nejak hned pomohlo, ked ma boli hlava pomoze mi ibalgin, ale taka ta malatnost mi zostane... skusala som aj tie homeopatika Sedatif, aj magnezium, ci mi to na psychiku nepomoze ak je to tym... ale nic... ono to vzdy nejak same zacne a same prestane.. neviem to nejak odsledovat co to zhorsuje a co pomaha. Iba ten pocitac... to je najhorsie :(

probleeem

Robili mi aj hormonalny obraz aj hormony stitnej zlazy.. vsetko som mala ok. HAK chcem vysadit, aj som to planovala este pred tymito problemami, len sa teraz bojim, co ak by som otehotnela (co by mi inak uz normalne az tak nevadilo) a stale budem mat tieto problemy.

Vsetky vysetrenia som zatial mala ok.
Jedine co som zatial mala zle, je ta krcna chrbtica. (napriamena lordoza, blokove postanevie, deformacne zmeny osteochondroza C 4 a 5) - chodim na sukromne rehabilitacie presne na krcnu ale aj celu chrbticu zamerane, myslim, ze su velmi dobre, ale zatial mi moc nepomohli, tak neviem ci to je tou chrbticou :(

Ked si to ale spatne zoberiem, vzdy ked som aj pocas skoly musela sediet dlho za pocitacom, musela som po case odist, lebo mi zacinalo byt blbo, bolela ma hlava a pod. myslim, ze to tak maju viaceri ludia... cim to je? myslim, ze cele tieto moje problemy su sposobene tym pocitacom... preco ale v podstate bolieva hlava z pocitaca? je to zlym sedenim, presilenymi ocami, alebo cim?

rozumiem ti

tiez som mala mercilon, bolo to uz davno.. 2 roky uplne bez problemov ( aspon ja si myslim, aj ked svoje spravanie neviem objektivne posudit ). na treti musela ist prec.. zacali aj problemy fyzickeho charakteru. mimomenstr. krvacania, zapaly... to ako na teba hak posobi sa klinicky nemusi nijak zobrazit ( vysledky vysetreni su v norme ). dala si si robit aj hormonalny obraz?

rena23

Probleeem, praveze velmi tazko - ak sa nenajde ziadna fyzicka pricina, potom treba hladat inde. Aj ked mas pocit, ze momentalne mas stastne obdobie, mozu to sposobovat potlacene emocie z minulosti. Problemy sa prave casto zacinaju vtedy, ked trochu vypnes a telo si moze dovolit dat najavo, ze nieco nie je vporiadku. Mne trpli a "mravcili" koncatiny a velmi ma boleli svaly a klby. postupne sa k tomu nabalovali aj dalsie priznaky, kym sa konecne prislo na to, co je vo veci.
Ale netvrdim, ze to musi byt psychika aj u Teba, je to len jedna z moznosti. Mozno to mas naozaj z krcnej chrbtice, ale vtedy su potrebne specialne rehabilitacne cvicenia, cielene posilnujuce hlbkove svaly. Nepises, ake cvicenia Ti nepomohli.