sex s tym koho nepoznam

t333

ok, beriem spat - moze prejst cez kondom.
potom je ale smiesna cela ta tvoja histeria okolo toho lebo tym padom sa sireniu hpv neda absolutne zabranit (zvlast ak vezmem do uvajy ako velmi je rozsireny), ale to sa uz nasa diskusia ubera inym smerom - mimo hlavnej temy...

vevericka

bibi..hpv prejde cez kondom?? nemyslim, ked cez kondom neprejde ani molekula vody tazko virus, ktory je vacsi ako voda..
riziko u kondomu je to, ze kondom chrani len penis a nie miesok a okolie a hpv virus moze byt aj tam..

bibi123

esmeralda-nemusi??? ale moze! Teraz jej hanba neda ist ku gynekologicke na testy a chlamdie a ostatne svinstvo prenesie mozno na chlapca, do ktoreho sa zalubi a pridu na to za 10rokov, ked budu behat po vysetreniach, preco nemozu mat deti...
keby Ti niekto z blizkych ochorel na rakovinu krcka maternice a ledva prezil, tak by si uplne inak rozmyslala..

esmeralda

Vidis kolko ludi ti zavidi..ved vobec nemusis byt nakazena.
Slovensko patri medzi krajiny s najmensim vyskytom aids,to takej Afrike ma kazdy treti.
Ked mas taky kladny vztah k volnemu sexu mohla by si to zuzitkovat aj inak jako za par eciek makat vo fabrike

bibi123

dexter, asad-aky mytus, hovorim o jasne podlozenych vyskumoch publikovanych v karentovanych periodikach. rozne virusy su tak male, ze prejdu aj cez kondom, kedze je zlozeny z hmoty, ktorej molekuly sice drzia pokope, ale su tam mikroskopicke strbinky, ktorymi tieto virusy bezproblemovo prejdu. ved daj si googl a hpv virusy a studuj!!! hovori sa, ze hpv ma vyse 50%ludi, takze je velka sanca sa nakazit...
mna nesere, ze kazdy sexuje ako zviera, ale ze nejde po kazdom sexe k doktorovi, nelieci sa na rozne pohlavne choroby a rozsiruje to dalej, potom, ze tolko parov nemoze mat deti..

kvjetak

Tak ja niesom veriaci a predsa sa mi hnusi neviazany sex, podla mna je to nieco tak intimne co som schopny zdielat len som svojou partnerkou ku ktorej mam silny citovy vztah, inak povedane, v mojich ociach si proste flandra...

dexter

a k tej promiskuite este...
samotni psychologovia/sexuologovia nemaju jasnu definiciu promiskuity.
psychologovia neradi hovoria o tom co je normalne a vzdy povedia, ze u kazdeho je to individualne a dolezite je to co vyhovuje obom...
cize, to kedy mat s niekym sex (po roku vztahu, po mesiaci, alebo po hodine) je cisto individualne ak ja to kolko sexualnych partnerov je ok a kolko uz nie...

Asad

dexter

Ďakujem. :)

Ja som myslela to, že kondóm nas ochráni pred všetkými chorobami je mýtus. :D Ale hej nemáme to overené, takže aj to čo bibi píše môže byť nepravdivé.

Lea123456

O tom presne hovorím. :) Cítila by si sa špinavá, lebo všade počuješ o tom, aké je to zlé. Ale zamyslite sa, prečo by to malo byť zlé? Okrem teda rizika, že sa nakazíš alebo otehotnieš, nechcem tým povedať, že toto riziko nie je dôležité, ale čisto teoreticky. Povedzte mi jeden rozumný dôvod. Ja som zatiaľ taký ozaj nenašla. Ľudia promiskuitných ľudí odsudzujú a ani poriadne nevedia prečo.