Vrodena toxoplazmoza

Príspevok v téme: Vrodena toxoplazmoza
alexandraaaa

mam vrodenu toxoplazmozu,nakazila som sa nou ked ma mamina cakala ... a bola som na to uz v 14 v nemocnici bo sa mi to prejavilo na ocku ... nevidela som na neho mala som tam taku ruzovu skvrnu a brala som vela liekov.Doktori povedali ze opat o 14 rokov sa mi moze prejavit ...proste ze to mam vrodene a musim s tym zit ...lieky mi to utisili a zatial neviem ani ze take nieco mam .... no ale moja otazka je vlastne taka .... Cakam babo som v 32 tt ... voci toxoplazmoze som odolna (kedze ju mam uz ju asi nedostanem) ... ale vrta mi v hlave ci ju nedostane nejako moje babo v brusku.Ked ju mam vlastne vrodenu .... uz davnejsie som sa pytala doktorky ale s prepacenim koza vytreta nevedela povedat.Nemate niekto taky problem?

kaszia

Ahoj! tak ja som bola v januári tehotná, aj som potratila (neskôr došiel pozitívny test na toxoplozmózu) . keby to boli zistili skôr, mohla som brať antibiotiká a mohlo bábo žiť. no nič už nespravím. brala som lieky, ešte stále mám zvýšené hodnoty, ale vraj som to už prekonala, takže keby som otehotnela, nemusela by som sa obávať o bábätko. a tak som sa aj dočítala, že ked to človek už raz prekloná, ešte raz to nedostane a tým pádom neohrozuje ani bábätko. problém by bol vtedy, keby si sa ty nakazila počas tehotenstva, vtedy to môže prejsť aj na bábätko. takže podľa mna môžeš byť kľudná. S.