HAK a antibiotika...

Príspevok v téme: HAK a antibiotika...
baarbii

chcela by soms a spytat,ze ked som vecer o 10 douzivala poslednu tabletku antibiotik zinnat a rano som mala pohlavny styk,mohli este tie antibiotika ovpivnovat ucinnost(ochranu) mojej HAK? neviete mi poradit po akom case od douzivania antibiotik HAK zacne mat znova normalne ucinky?teda za predpokladu ze antibiotika ovplivnili ucinnost mojej HAK pretoze nazori na to ci ovplivnuju alebo neovplivnuju sa lisia....dakujem

Katynka

jankaaaaaaaa:
No uz som si to precitala, tak dakujem. Budem ich brat teda klasicky, netreba zas menit cyklus kvoli tomu...

jankaaaaaaaa

tvoje lekarka ma zastarale informacie, preto si precitaj stranku co som ti poslala, tam mas vysvetlene ako moze byt ucinok hak znizeny pocas uzivania antibiotik

Katynka

jankaaaaaaaa:
No ja som sa dnes pytala na to lekarky a povedala, ze kazde antibiotika znizuju ucinok... Tak si nie som ista

Katynka

Dnes som zacala brat antibiotika a mam uzivat posledny tyzden HAK. Chcela by som vediet, ci HAK mozem douzivat aj pocas brania antibiotik? Nebude to mat vedlajsie ucinky? A tiez by som chcela vediet, ci mam mat potom klasicku 7-dnovu pauzu, alebo zacat brat dalsie balenie v prvy den menstruacie, kedze antibiotika znizuju ucinok HAK?
Dakujem :-)

ivanecenka

v čase, keď vajíčko dozrievalo, si bola pod HAK, tak nedozrelo a teda by nemalo byť oplodniteľné... pre istotu si sprav test o tri dni po tom sexe, aby si mala istotu, ale nemusíš sa báť podľa mňa... mne sa znížený antikoncepčný účinok prejavil menzesom, aj keď som brala tabletky, Tebe nie, takže je to v poho

baarbii

a cim je to ovplivnene ze ked som na zaciatku tak niesom tehotna?podla coho to usudzujes?? inak dost si ma ukludnila...:D dakujem ti ;)

ivanecenka

a ešte aj zle čítam:) som myslela, že máš už len 4 tabletky dokonca, ale Ty si na začiatku, potom nie si isto tehotná... ale tento mesiac pre istotu používaj aj inú antikoncepciu

ivanecenka

ak si mala menzes, tak účinky antikoncepcie sa znížili, menzes by si nemala mať, keď berieš tabletky... a ja som rýchlo vysádzala antikoncepciu preto, lebo keby som bola tehotná, mne by to neprekážalo, tak som nechcela škodiť dieťaťu antikoncepčnými tabletkami.... takže mi išlo len o to, aby som potvrdila, či som, alebo nie som tehotná.. Ty vieš, že nechceš byť tehotná, tak odporúčam tabletku po, ale potom musíš poriešiť ďalšie užívanie HAK, treba sa poradiť v lekárni alebo u gynekológa, ako je to najvhodnejšie

baarbii

no ja mam novynette to je tiez 21 dni plus 7 dni pauza...a teraz mam este len 4.tabletku som si dnes dala,preco si mam dat 7 dnovu pauzu?ja som mala menstruaciu pred par dnami..ak ide o to..alebo ako vlastne? prepac nechapem ako to myslis s tou 7 dnovou pauzou a dalsim riskovanim,vysvetli mi to prosim:) dakujem :)