soja

watermelon

o tom hexane som aj ja citala, cize ci maso alebo soja, prast jak uhod. ale ked jest soju aspon nevrazdis zvierata

Habbs

Sojove produkty su mrtve priemyselne vyrobky.Jak vznikaju?Chemickym rozpustacim prostriedkom HEXAN,ktory je sam o sebe skodlivy,je z bôb vytahovany olej.Akonahle sa Hexan zmiesa so sojovymi bobmi,vytecie z nich olej.Tak je dosiahnute najvecsej vytazenosti oleja.Aby sa olej a muka dali vyuzit musi sa HEXAN odstranit.Za tym ucelom je hmota vystavena prudkemu ziaru.Ked je tato chemicka zmes vystavena tepelnemu ziareniu,vyvija sa enzymova prekazka.Zbytky smrtelneho chemickeho HEXANU ostavaju v boboch.Dostavas iba chemicky mrtvy vyrobok,ktory v dosledku toho ze je bez chuti,musi byt doplnovany tukom, solov a korenim ako mäso.
Takze vegetariani mäso je tak "zdravsie" nez tento chemicky vyrobok.

watermelon

vzdy budu studie za aj proti (teda dufam). TIe "za" platene vyrobcami ci pestovatelmi ci chovatelmi daneho produktu, tie "proti" od nezavislych. Aspon si clovek moze vybrat. Podla mna clovek moze byt rad, ak sa vobec v dnesnom svete dostane k nejakej nezavislej info, ktoru neplati priemysel ci kavovarsky, ci mliekarensky, atd.

doubledog

to je len dalsia modna vlna vo vyzive, takych sme tu uz mali vela.
raz je nieco zdrave, potom zas skodlive.
veri tomu este niekto?

Kenty

Ďaľší, ktorý si mýli pojmy s dojmamy.

Všetko vo veľkom množstve, ale skutočne všetko je nezdravé. Taktiež aj sója.
Zo sóje ak ju konzumuješ často tak má bohužiaľ nepriaznivé účinky a to na to, že podporuje rýchlejší rast chlpov.

Ale ako si uviedla 2krát do týždňa ju konzumovať je primerané. Ja taktiež nejem mäso, ale sóju a taktiež to s ňou nepreháňam.

To si uviedla správne vo veľkom množste je nezdravá ako aj čokoláda, káva a pod. Ale to, že je nezdravá to si vyhoď z hlavy! Dôležité je nepreháňať to s ňou.

A to či človek si vyberie byť vegetariánom, vegánom .. atď je jeho slobodná vôľa.