Fobia zo vzťahu?

Príspevok v téme: Fobia zo vzťahu?
emka212

Ahojte myslíte si že môže existovať niečo také ako fobia zo vzťahu? Povedal mi to jeden muž. Poznáme sa už dlhšie má 31 rokov a stále je sám a doteraz ani nemal dlhší vzťah, stretávame sa tak potajne lebo ja mám 22 a nevedela som či s ním chcem mať vzťah ale postupne ako sme sa stretávali sme začali k sebe cítiť asi niečo viac...začalo sa to rozvíjať a ja som ho požiadala že by som chcela mať normálne rande ako každý pár :) on s tým v podstate aj súhlasil ale potom sa to zmenilo stále to nijako neriešil a ked sme sa mali stretnúť tak sa ani neozval...tak som si myslela že tým stratil záujem o mňa. No aj tak som sa mu nakoniec ozvala ja a spýtala som sa prečo neprišiel a prečo sa neozval a že ma riadne nahneval tým! :D on sa mi ozval až na druhý deň a napísal mi hrozne dlhý mail o tom ako sa do mňa zamiloval ale vraj mi nechce dalej ubližovať a musí mi povedať pravdu. Bolo toho veľa čo napísal ale v podstate napísal že má strašný strach vlastne fobiu zo vzťahu, aj ked túži tiež hrozne po láske a chce ma ale vraj sa predtým schováva ako zbabelec ...vraj mal už veľa takýchto vzťahov ktoré ukončil skôr než sa začali. Vraj sa to raz pokušal liečiť aj u psychologa ale nepomohlo,tak som mu vysvetlila že to s ním chcem skúsiť a že pôjdeme na to pomaly. Ale vôbec neviem čo mám od toho očakávať. Stretol sa už niekto z vás s niečím podobním???? Prosím aspon o nejakú radu :))) díky

emka212

sureves ty máš proste len zlú mienku o sebe! ale nechápem prečo to ludia s takýmito problémami neriešia!!!! ved život treba žiť naplno a ked mám nejaký problém tak na neho hladám riešenia!!!skúšali si s tým zájsť za lekárom? ved to nieje hanba len hlúpy ludia si to myslia že si psycho ked chodíš psychologovi! ved ked ti to môže pomôcť prečo to neskúsiť? potom možno budeš žiť krásny život pri partnerke o ktorú sa netreba starať lebo nežijeme už v takej dobe! každá druhá žena sa snaží urobiť si život sama! lepším nieje závislá od muža!a určite máš aj ty veľa pozitívnych vlastností ktoré sa dajú oceniť! len sa nesmieš báť! a začať žiť!!! toto jediné by som chcela aj od neho!

sureves

ajaj...ja som na tom podobne, tiež mám problém vstúpiť do vzťahu, lebo si neverím, necítim sa ako človek, ktorý sa dokáže starať o iného, neviem si rady sám so sebou a nie to ešte s niekým iným...možno má aj on podobný dôvod, možno sa necíti na to deliť sa o život s niekým iným, ale nie preto, že je sebec ale preto, lebo nemá odvahu považovať sa za dominantného, lebo ho za neho nikto neoznačil...keby si ho vychválila do nebies, možno by mu to dodalo viac odvahy...aspoň mne určite...hovorím podľa seba, pretože ja sa v ňom vidím...

emka212

a danyV skúšala som hladať tu Philophobiu ako si napísal a našla som stránku vraj na to existuje taká metoda čo som tu už spomínala asi niečo také ako hypnoza...www.phobia-fear-release.com
píšu že zaručený výsledok...volá sa to NLP našla som niečo aj na našich stránkach www.ibispartner.sk
ale nie som si istá či ide o to isté a neviem či sa u nás vôbec niečo také využíva ale keby hej to by bolo fajn...

emka212

Ahojte po dlhej dobe ma to sem znova zavialo...zase som začala rozmýšľať nad týmto človek ( pretože som sa asi naozaj zamilovala po prvýkrát v živote skutočne :( a tak som sa vrátila na tuto tému teraz som aj čítala jednu knihu o sociálnej fobí čo som našla na nete :cz.lundbeck.com
veľmi sa mi páčila ...tak som aj rozmýšľala že mu ju pošlem...ale neviem sama či mám niečo robiť nechcem ho zase nejako vystrašiť ...je to také smutné až sa mi hrnú slzy do očí že niekto naozaj môže takto trpieť a nedokáže si pomôcť ...a DanyV a malýprinc som veľmi rada že ste sa mi tu ozvali a rada by som sa vás ešte spýtala že ako sa to u vás prejavuje? máte priamo strach s kontaktu? alebo čím je vyvolaní takýto strach? a snažili ste sa to už nejako riešiť? V tej knihe (skúste si ju prečítať ) je písané o tom že sa to dá aj úspešne liečiť liekmi plus terapie a vlastne celé je to o zvyku na takéto situácie...ja si myslím že najlepšie je pre takýchto ludí aby sa začali postupne vystavovať takýmto situáciám lenže problém je v tom že to oni sami musia chcieť prekonať...nikto ich do toho nemôže nútiť a ten pocit musí byť ubýjajúci :(( naozaj mi je lúto že takéto niečo môže existovať! a vdaka tomu že som si prečítala aj niečo o tej sociálnej fobii budem môžno aj inak brať ľudí ktorý sa nejako zdajú odlišný že sa stránia kontaktu abo tak...lebo spoločnosť ich považuje za čudákov a to v nich potom ešte viac vyvoláva pocit strachu a menejcennosti...musí to byť ťažké...budem držať palce takýmto ľudom aby sa im dokázalo pomôcť!!!

malyprinc

asi vedel co pise, ked ti prvy krat napisal, ze ti nechce ublizovat... ja trpim niecim podobnym - socialna fobia - a plne chapem, ako moze mat niekto strach zo vztahu, pritom ale strasnu tuzbu nejaky vztah mat. je velmi tazke s tym zit :(

DanyV

Neviem snad nepisem prilis neskoro, no predsa len zareagujem. Na uvod by som asi mal povedat, ze to ze som na tejto strnke nie je uplna nahoda, kedze som sa dostak na to konto, ze sam riesim podobny problem...

@ emka212: fobia, ktoru opisujes ma aj konkretny nazov (myslim, ze tu bol uz aj raz spomenuty) - FILOFOBIA pre vaecsinu asi nepochopitelne, no naozaj existuje a je uplne realna, cize nejde o ziaden vymysel, alebo blud. Zial na slovenskych strankach pomerne neznamy pojem, dokonca ani isty velmi znamy vyhladavac nepomoze, ak hladate na SK internete. Chodte vsak na anglicke, alebo nemecke stranky a najdete toho neurekom (vyhl. Philophobia, alebo Philophobie)

DanyV

Neviem snad nepisem prilis neskoro, no predsa len zareagujem. Na uvod by som asi mal povedat, ze to ze som na tejto strnke nie je uplna nahoda, kedze som sa dostak na to konto, ze sam riesim podobny problem...

@ emka212: fobia, ktoru opisujes ma aj konkretny nazov (myslim, ze tu bol uz aj raz spomenuty) - FILOFOBIA pre vaecsinu asi nepochopitelne, no naozaj existuje a je uplne realna, cize nejde o ziaden vymysel, alebo blud. Zial na slovenskych strankach pomerne neznamy pojem, dokonca ani isty velmi znamy vyhladavac nepomoze, ak hladate na SK internete. Chodte vsak na anglicke, alebo nemecke stranky a najdete toho neurekom (vyhl. Philophobia, alebo Philophobie)

emka212

alic pozri sa na toto:
Fóbia je iracionálna, neadekvátna reakcia prejavujúca sa strachom, ktorá človeka zvyčajne núti, aby sa vyhýbal bežným miestam, predmetom alebo situáciám. Je to strach pred vlastným strachom a stratou sebakontroly.
filofóbia - strach milovať a byť milovaný....

je to možno pre nás divné ale asi by to naozaj chcelo názor nejakého odbroníka psychologa...

emka212

ale ja si aj tak nemyslím že má priamo tu sociálnu fobiu pretože on má veľa priateľov chodí často von medzi ľudí...on asi len nedokáže nadviazať hlbší vzťah ...

alic3 ahoj a ten tvoj to neskúšal niekedy u psychologa? alebo sa tomu bráni? no vyzera to tiež na zaujímavý prípad tak ako u mňa...ale toto je na tom to najazujímavejšie že oni zo začiatku normálne do toho idú..tak ako aj ten môj normálne sme sa stretávali síce sem tam si niečo do toho vymyslel asi ...ale ked malo prísť na hlbší vzťah až vtedy vycúval...no ja som sa na nete dočítala dokonca že sa to dá liečiť tak že toho človeka zhypnotyzujú a pri tom dokážu zistiť v čom má problém a ten blok dokonca aj zmazať...kiežby sa to naozaj dalo!

alic3

ahojte. ja som tiez nieco podobne prezila. teda este prezivam.
pred 6 rokmi som zacala chodit s chalanom, ktory sa tvaril uplne normalne, aj zamilovane kaleraby tlacil, ved ako vzdy...
a potom sa so mnou zrazu rozisiel. odvtedy tvrdi, ze on nie je schopny milovat, ani si nenasiel ziadnu stalu partnerku. bol aj pokus dat to znovu dokopy, ale po par dnoch mi samozrejmne napisal, ze on je prazdny. dost ma to trapi, pretoze to bol clovek, ktoreho som milovala. alebo stale milujem.
viackrat sme sa odvtedy stretli, ale vzdy to skoncilo pri tom, ze \\\\\\\"medziludske vztahy nie su nic pre neho\\\\\\\" a ze chyba je v nom. tak ja fakt neviem. potrebovala by som k tomu asi nazor odbornika...
ano, a pohlavny styk sme nikdy nemali (na rozdiel od sexu), takze ma napada aj moznost inej sexualnej orientacie.