Fobia zo vzťahu?

Príspevok v téme: Fobia zo vzťahu?
emka212

Ahojte myslíte si že môže existovať niečo také ako fobia zo vzťahu? Povedal mi to jeden muž. Poznáme sa už dlhšie má 31 rokov a stále je sám a doteraz ani nemal dlhší vzťah, stretávame sa tak potajne lebo ja mám 22 a nevedela som či s ním chcem mať vzťah ale postupne ako sme sa stretávali sme začali k sebe cítiť asi niečo viac...začalo sa to rozvíjať a ja som ho požiadala že by som chcela mať normálne rande ako každý pár :) on s tým v podstate aj súhlasil ale potom sa to zmenilo stále to nijako neriešil a ked sme sa mali stretnúť tak sa ani neozval...tak som si myslela že tým stratil záujem o mňa. No aj tak som sa mu nakoniec ozvala ja a spýtala som sa prečo neprišiel a prečo sa neozval a že ma riadne nahneval tým! :D on sa mi ozval až na druhý deň a napísal mi hrozne dlhý mail o tom ako sa do mňa zamiloval ale vraj mi nechce dalej ubližovať a musí mi povedať pravdu. Bolo toho veľa čo napísal ale v podstate napísal že má strašný strach vlastne fobiu zo vzťahu, aj ked túži tiež hrozne po láske a chce ma ale vraj sa predtým schováva ako zbabelec ...vraj mal už veľa takýchto vzťahov ktoré ukončil skôr než sa začali. Vraj sa to raz pokušal liečiť aj u psychologa ale nepomohlo,tak som mu vysvetlila že to s ním chcem skúsiť a že pôjdeme na to pomaly. Ale vôbec neviem čo mám od toho očakávať. Stretol sa už niekto z vás s niečím podobním???? Prosím aspon o nejakú radu :))) díky

emka212

tak poprvé nenavrhla som mu sex hned resp. som na to nešla priamo ale celé naše spoznanie bolo v stave v opilosti oboch!prvýkrát to bolo pred rokom čo sme spolu boli bozkávali sme sa a kecali len tak nezáväzne tým to haslo...potom sme to už vôbec neriešili ani ja ani on ...ale po roku sme si začali písať na nete on začal ako prvý a pýtal si odo mňa číslo najprv som nechcela...dobíjal ma a dával mi návrhy na stretká...potom som si povedala že som sama tak prečo nie dala som mu číslo a začali sme sa stretávať tiež som to brala zo začiatku nezáväzne lenže on mi začal vypisovať každý deň sms ako sa mám čo robím čo som robila cez deň také bežé veci aké riešite s partnerom...potom sme sa začali baviť o tom že by s toho mohlo byť niečo viac dokonca mi sám povedal že dúfa že sa už budeme stretávať normálne...a dohodli sme sa najprv na tom rande a že potom možno bude sex :) a ja tiež niesom ten typ ktorý skáče chlapom do postele... a poznám síce jeho rodinu dokonca sa s jeho bratom bavím ale ten je teraz v zahraničí...ostatná rodina neviem či vie že existujem v jeho živote dokonca to nepovedal ani kamarátom okrem jedného...je možné skôr to že sa bojí toho názoru ostatných ludí...

AdamKrt

emka212

prepac, ze Ti necitam myslienky a neviem komplet pozadie celeho vztahu. Ale pricin nieco take moze mat viacero. To bola jedna z nich...

Ked ste z jednej dediny, mozno je to clovek, co si velmi pripusta na nazore dalsich ludi. Co povedia ludia, ze ma taku mladsiu priatelku, ze by si mal hladat starsiu atd.

Alebo proste k Tebe citi len zivocisny pud a nie lasku. Ale je charakter, ze si hlada vazny vztah a nechce to riesit tak, ze ked Ta nemiluje, nechce radsej vztah ziaden.

Ako tu bolo pisane, ak si mu sama navrhovala sex, mohol sa zlaknut. Tiez som poznal jednu zenu/dievca, ktora ma vobec nepoznala a davala mi take navrhy, ze som si hovoril - ani omylom moja zlata....

Potom sa stalo to, ze si o Tebe mohol vytvorit zlu mienku. Niektorym muzom trva niekedy aj cez pol roka, ci viac, kym prekonaju ostych a riesit nieco skor povazuju za nevhodne. Sam k nim patrim a poznam kamarata, co rozmysla podobne v tomto. Takze neni pravda co sa vsade pise, ze kazdy chlap skoci hned na vsetko...

Vsimas si, ako si napisala, ze si mu ponukla sex a "potom sa stalo to...." ? Nevidis suvislost ? :)

Anita11

Možno sa zľakol práve toho, že si sa mu ponúkla na sex, ako si to napísala AdamoviKrtovi:
"a ešte niečo k tebe pán odborní AdamKrt keby ma chcel už ma má! sama som sa mu už núkala na sex...len nebolo kde a potom sa stalo toto..."

Vieš, nie každý muž chce vzťah začínať sexom. Možno práve čaká až na tú pravú, pokým si nebude celkom istý. Ak sa mu ponúkaš sama, može to len uškodiť. Radím skúsiť nezávazné priateľstvo. Asi už v jeho veku skor ide na istotu, ako len na skúšanie a užívanie si.

labka20

...este ma tak napadlo, ze ak poznas celu jeho rodinu. Tak nema nejakych surodencov? Ze by si sa mohla u nich nejak informovat.

labka20

Ahoj.
A si si ista, ze tam nieje nejaka ina? Ako dobre ho poznas? Ako dlho to takto tahate? Ci Ti vobec hovori pravdu a nechce sa s Tebou len tak pohrat.
Mozno sa niecoho zlakol - skus nam opisat tu situaciu blizsie. Myslim tym, co vsetko ste prezili a ako dlho to uz trva.

emka212

nie on nie...:D jedine že by bol bisexuál...síce sme spolu nespali ale ked sme boli spolu viackrát som cítila že je vzrušený :)))

emka212

:) orientáciu teda určite nemá inú :DDD ved vravím že ho už poznám fakt dlho...my sme to možno obaja zo začiatku brali len ako pobavenie ale potom sa nám to zapáčilo a on sa zľakol ...najprv sa naozaj s ním musím o tom porozprávať to je isté...ach jaaj :D

civediamo

emka ked ho chceš musiš ho o tom presvedčit,všetko sa da ked sa chce,,,len moja musiš ratat aj s možnostou že sa velmi zalubiš a ked s nim nepohne ani to že nebude ako spolu chodit,len kamaratit,,,tak ti zlomi srdce,ty sama musiš vediet či ti stoji za to a podla toho sa rozhodni,,,osobne som sa s tym nestretla,,,ešte je aj možnost že ma inu orientaciu nie???

emka212

civediamo ano aj on mi navrhol že zostaneme kamaráti ale vraj sa on bojí že on svojím správaní ublíži mne...tak ja fakt neviem :D ale aj kamoški mi vravia že sa asi fakt bojí sklamania...