kolko vas stoji strava?

AdamKrt

Da sa dostat urcite aj na nizsiu sumu, ako je 50SKK na osobu, ale chce to viacero zmien. Ved ked si len zoberiem, ze ak pocitam stravne listky, tak obed stoji v lacnejsich restikach 3E, cca 90SKK...

Da sa ist pod 50SKK, ale clovek by si napr. varil a stravoval sa doma, alebo nosil so sebou jedlo do prace a tam prihrial napr. v mikrovlnke.

Ked to zoberieme, ze je 150SKK na den pre 3 ludi, tak z toho sa da uvarit uz kopec jedla, pre viac ludi na par dni.

AdamKrt

Na strave sa da usetrit, ale musis vediet najprv co kupujes, po kolko, kde a tak isto, co mozes kupit ine, o kolko lacnejsie, kde a este k tomu, co z toho uvarit, na com, recepty...

Tiez, musis ist iba po urcity limit, lebo to moze narazat na limity mnozstva, kvality, chuti, alebo aj zdravia. Este je rozdiel, ak niekto z rodiny potrebuje specialnu vyzivu.

Co sa tyka napr. chleba, mozes si kupit chlebopiecku a piect ho tam. Je lepsi a urobis si cerstvy, chutny, zdravsi, lacnejsi...

Ako spravne setrit, to je na velmi siroku diskusiu...

lost

150 Eur sa mi tiez zda byt uplne v poriadku.

To je 150 Sk na den. 50 Sk na den na osobu.

1kg chleba stoji kolko ? 30 Sk , ci uz 50 Sk ? a to nehovorim kolko sa minie ak chce clovek maso napriklad...

Hlavne obed je najvacsia polozka, myslim..

Alebo sa to snazite znizit este o 10-20% ?
(Mozno by sa dalo, ale zase na zdravi by sa nemalo setrit, ak ma clovek uspokojeny jeden z najdolezitejsich potrieb - HLAD, tak je vykonnejsi v praci aj v zivote :) )

GiovanniX

este dodatok,zda sa ti 150€ vela?vsak 150€ nema vobec hodnotu,3 krat sa s maminou otocim v obchode a 150 € ostane tam...Vsetko je predrazene,zas ide vsetko hore,bude to len horsie a horsie,ale na bruchu sa neoplati setrit,radsej kto pije,fajci nech si odvykne a tie peniaze radsej nech minie na jedlo.

GiovanniX

tych 150€ je minimum,nechce sa mi verit,ze 3 ludia vyziju z 5€ na den.To aky mate stravny listok?Ja som robil minule test na sebe a vyslo mi cca 100€ na mesiac,ale aj sladkosti zaratane a to len samemu.Ja na svojom bruchu nesporim urcite,len raz zijeme nie?:D
Ale na druhej strane chapem,ze vela rodin si proste nemoze dovolit viac,vlastne neostane im viac na jedlo,ked zaplatia vsetko co musia za byt,elektriku atd...

0vecka

podla mna to neni vela mohla by si napisat aj z kadial ste... ono na strave sa setrit neopalti ked uz tak vyhodit keksiky a podobne somariny..... ja napr miniem bezne na obed 5 EUR (v BA)

jajka001_

my sme tiez traja a tiez asi tak. ale radsej to nesledujem lebo kupujeme aj vela blbosti ako sladkosti a tak. ale kupujeme len tolko co zjeme, snazim sa nevyhadzovat.