už nevládzem...

janab

Ja by som poradila, bojovať s ním až do konca, boj. Začať návrhom na rozvod, ked ju udrie, alebo bude robiť cirkus, zavolať políciu, podať trestné oznámenie..ked je opitý, dajú ho na psychiatriu. Neviem či budete zabezpečené, ale treba ho odrezať od financií, pokiaľ máte na to dosah, alebo mu jednoducho tie peniaze brať z vrecák..ak žije z tvojej mamy, tak nie je čo riešiť..drzo odstaviť..nedať jesť, neprať na neho, je to vlastne horšie ako zviera..nestarať sa o neho..bude vám to nepríjemné, ale na čo sa starať o človeka, ktorý nechce žiť normálnym životom. Trauma z detského domova ešte nie je dôvod, aby sme ničili zivot svojmu dieťaťu. Mala by ťa viac chrániť a podľa všetkého na to nemá silu, takže všetko prenáša na teba a ty to už tiež nezvládaš..neostáva vám nič iné, aby ste boli zdravé a silné, toto riešiť, predsa sa nedáte zničiť od jedného pijana!--to predsa nemôžete vzdávať..musíte na neho tvrdo a žiadne caviky, proste ukončiť a von!..žiadna iná možnosť pre normálny život neexistuje..ked bude sa vyhrážať, tak drzo povedať, že voláš políciu...tu city musia ísť bokom...

p0m0c

baby, ďakujem, aspoň som sa vykecala a dúfam, že nabrala silu riešiť to ďalej... idem sa pokúsiť spať... dobrúú

jajka001_

strach je ten problem. ked to pride, najde silu a vyriesi to. nesmie sa toho bat, zvladne to.
kazda zena ktora tym presla, na konci vravi ze Mala som to spravit uz davno, len som mala strach. Strach je ta brzda. Stoj pri nej, podpor ju.

p0m0c

odísť by nebol až taký veľký problém, ale bojí sa, že by prepil všetko, čo by dostal a išiel by za ňou a stále by jej robil zle...

jajka001_

nad tym neuvazuj, ber to tak ako to je. presvedc mamu ze sa ho musi zbavit, urcite jej je ho luto, je na nom zavisla, my zeny sme take...hlupe...citovo ju vydiera, musis ju vziat od neho a vliat do nej odvahu zacat zit sama, ukazat jej ze by to bolo lepsie, ze to bude lepsie lebo ona si to nevie ani predstavit. môzes ju vziat dakam mimo,na dovolenku? alebo chodte spolu niekam do poradne, odbornik by ju mohol presvedcit. asi nema kam ist ak sa s nim rozide ze? to byva najvacsi problem.

p0m0c

najjednoduchšie by bolo, keby zomrel... nepochopím, prečo sa zlé veci stávajú skôr dobrým ľuďom a tomuto nič nie je... horšieho človeka nepoznám...

p0m0c

to sú traumy, ktoré asi nik, kto to nezažil, nepochopí... nie je to preto, že by bolo zle v domove, ale preto, že nemá nikoho, v podstate iba mňa... ale bude najlepšie odísť kadeľahšie...

janka24

v detskom domove nebyva tak zle,teda ludia si zvyknu,lebo su zvyknuty byt bez rodiny,,nemyslim to v zlom,ale poznam odtila deti,tažko sa im samozrejme žije potom,ked vyrastu,ale detsky domov už je za nou a trapit sa dalej nemusi,,,vieš niekto nemusi byt z domova,ale proste je presvedčeny ,že taky je proste život-tažky a bodka..preto to mam tak berie...je to zly pristup,,,ale ked si ned poradit, za nu sa trapit nemožeš,uvidiš sama ,ked budeš mat sama svoje starosti,nebudeš mat čas mysliet aj na jej..teraz to preživaš,lebo tam si--intenzívneješie,ako by si to brala,keby si už žila sama,,,