Traviaci problem... važny

Príspevok v téme: Traviaci problem... važny
jefitto

Každe rano, keď sa zobudim, tak ma napína na zvracanie, potom sa musim isť dva razy vysrať- je to hnačka a potom mi už po cely zbytok dňa nič neni. Až do Ďalšieho rána... vtedy zas to isté a po celý deň mi nič nie je. Toto sa opakuje už asi dva týždne. Horúčku, ani zvýšenú teplotu nemám. Bol som u doktora, dala mi lieky na zmiernenie kyseliny a probiotika. Odkedy som začal toto brať, tak sa stav ešte oveľa zhoršil. Aj tri razy do dňa hnačka. Čiže tie lieky pôsobia skorej naopak. Skusil som vynechať tabletku proti kyseline, ale aj tak hnačka. Dnes som zmenil značku probiotik, ale pochybujem že to pomôže. U lekára mi brali krv, moč, stolicu a análny výter. Našli nejaký neškodný vírus v krvi, inač nič. Helicobacter negatívny, v moči nič zaujímavé, v krvi okrem toho vírusu nič. Nevie mi niekto povedať, čo to môže byť? Nebudú to ani vredy, keďže v stolici nebola krv. Vďaka

ivanivan

nemusi to byt celiakia.. dneska som to mal aj ja ani som sa s spostele rano needel postavit mal som zavraty a pocity na zvracanie.. neviem čo som zjedol nechapem este som to nemal ..mam ibs syndrom drazdiveho čreva vzdy som maval iba ranne hnačky ktore som si napravil uz.. no a teraz nechapem čo som zjedol alebo čo .. :( idem skusit kupit neake enzymi .. ako mam zisit čo nemozem ked zaden zjem desat veci potom mozem iba typovat ktora znich to sposobila.. :(

RNG

Zmiernenie kyslosti zaludka, ked problemy su najma z nedostatku kyselin je velmi zla rada.
Na dobre travenie potrebujes dostatok kyselin, enzymov, vlaknin a dobre osadene creva probiotikami.
Zrejme nieco z toho ti chyba a to nielen kyseliny, ktore ti lekar este potlaca, hoci je to jedina nasa ochrana pred nakazou criev z potravin, na ktorych su rozne mikroby.
Viac najdes na Google.sk ked tam zadas slova rng,hnacka, travenie a podobne.

aaandy

TANULA na tvojom mieste by som začala s prírodnými produktami ako je napríklad huba reishi je všestranná a dokonca je na rôzne zdrav.problémy kľudne mi napíš poradím ti andreafuleova@azet.sk

Tanula12

Ahojte,
aj ja mam problem a to dlhodoby, po antibiotikach po potratrate som dostala Chron. zapal hrbeho creva s hojnou primesou eozonofolov, uz to trva viac ako rok a vysledok ziadny.
lieky mi davaju len sporadicky a musim si ich vyziadat a to hlavne medrol ale tak mi to nezabera, teraz ma alergolog ododlal znova na gastro ale kedzedoctor mi kontrolova zaludok a tenke crevo tak nic mi nenasli poslal ma odber stolice.
skusala so psylium ale bez vysledne som tak z toho nervozna ze neviem co dalej.
Viete mi niekto poradit?

levanderka

to iste som mala kedysi. rano pocit na zvracanie a potom riedka stolica. mysliet si stale, ze som tehotna, bola sranda:Dkym nemas povedane od lekarky, ze sa ti vracia strava do pazeraka podla mna by si nemal brat antacida. ja som brala a pohorsila som si.
podla mna je to drazdive crevo.ja som sa z toho dostala ale myslim si, ze padnem do toho zase kedze ide skuskove a stres to zhorsuje. ked si prezil nieco stresujuce alebo zazivas tak potom to je to. mne lekari povedali, ze vsetko je ok. ale idem este na gastro, lebo aj tak mam problemy. mne na hnacku zabralo psyllium a smecta. ale psyllium je lepsie, ked mas nejake skodlive veci v crevach tak ti to vynesie von to psyllium.ale gastro odporucam. a este aj vysetrenie na celiaku. ,mne to idu robit.lebo pred tym, ked osm jedla mucne jedla tak mi bolo zle, naduvalo ma a prehanalo a k tomu to drazdive crevo. nic prijemne

jajkafr

jefitto
čo ti nato povedala lekárka? ako to chce ďalej riešiť? neposlala ťa ku gastroenterológovi? možno ide o syndróm dráživého hrubého čreva... pri ňom sú časté hnačky... alebo alergia na nejakú potravinu... na zníženie kyseliny môžeš skúsiť antacidá napr. Maalox, Anacid, Talcid... každému robí dobre čosi iné musíš si nájsť ten, ktorí ti bude pomáhať, neviem či všetky ale tuším v Maaloxe píše, že môžu spôsobiť zápchu takže by ti možno pomohol aj pri tvojej hnačky... čo sa týka probiotík teraz pri hnačke sú najvhodnejšie Hylak forte môžeš ho brať aj dlhodobo ak hnačka prejde skús Synbio ten je aj na podporu imunity... ale v každom prípade to skús riešiť ešte u gastroenterológa ten je odborník na tieto veci my ti na fóre môžme dať tak akurát nejaké rady, ale nikto z nás bez dôkladného vyšetrenia nevie čo ti je... určite to nenechaj tak treba to poriadne vyšetriť... držím palčeky a nedaj sa odbiť hneď na začiatku zdravie máš len jedno tak si ho váž

jefitto

Však ja konzumujem len suchare a tabletky... ale odkedy som začal s tymi tabletkami a dietou, tak sa to ešte zhoršilo :-/

katttka

neviem, co by to mohlo byt, no skus sa stravovat isty cas dietne, i ked myslim, ze tak momentalne robis.. hmmm... ale napriklad moj brat maval tiez taketo problemy- proste vkuse na zachode a hnacky. niekedy mu bolo aj na vracanie. jemu povedali, ze to bude asi celiakia, tak sme nakupili take potraviny a zlepsilo sa mu to. dnes ich uz neje, stravuje sa ako kazdy a nema problemy. skus ist za gastroenterologom, tam ti spravia rozne vysetrenia.. viem, ze niektore nebudu prijemne, ale ak ti to ma pomoct vyriesit problem, stoji to za to. drzim palce !

new

Bolo by dobre skúsiť enzýmy na trávenie.
(Napr. Panzytrat 25000 len na lek.predpis.) O enzýmoch sa tu už veľa popísalo, dajú sa zohnať aj inde.