Syndróm dráždivého hrubého čreva

StefanDenon

Ahoj,
ja by som Vas prosil o radu ak niekto trpi syndromom drazdiveho creva, ako sa to prejavuje? Ja mam problem cca. 2,5roka. Mam niekedy strasne bolesti v oblasti pupka niekedy tato bolest vystreluje hore a niekedy dole. Bolieva ma to aj ked spim. Presiel som vela vysetreni ale nic nenasli. Prosim ak ma niekto takyto problem ozvite sa mi porozpravame sa. 0903 258 669

mrazik

Na taky problem som vyskusal nechtikovy caj s niekolkymi hrebickami.
Druhu moznost....malu cajovu lyzicku puskvorcoveho na prach rozomleteho korena zmiesat s dvoma malymi lyzickami praskoveho cukru a zjest.
Obe moznosti mi priaznivo pomohli v najvecsich tazkostiach.

Niva

Hrubé črevo - II
Ako čistiť hrubé črevo:
- Prijímať veľa vlákniny - najmä surová zelenina pôsobí ako „metla“ na vypudzovanie usadenín z hrubého čreva (okrem toho obsahuje množstvo vitálnych látok), surové ovocie pôsobí skôr ako „rozpúšťač“ usadenín
- Poporiť peristaltiku, samovoľný pohyb čriev, čo uľahčuje vyprázdňovanie – sušené figy, slivky, ovocné kompóty (s mierou, majú veľa bieleho cukru), surové ovocie a zelenina
- Pohyb – beh, cviky na brušnú dutinu, hlboké, brušné dýchanie…
- Klystíry – poradiť sa v lekárňach
- Črevná sprcha – premývanie čriev roztokmi pomocou prístrojov, treba vyhľadať kvalifikovaných odborníkov, názory na túto techniku sú rôzne
- Pank šarlána = slaná voda + cviky, náročnejšia ale veľmi účinná technika, neskúšajte sami, hľadajte v okolí pokročilých cvičencov jogy)
Hrubé črevo je dôležitou súčasťou nášho tela a treba sa oň adekvátne, dobre starať. Etické zábrany nie sú na mieste.

Niva

Hrubé črevo - I
Takmer všetky poruchy a choroby hrubého čreva sú dôsledkom jeho znečistenia. Usadzovanie kalov vo vnútri čreva spôsobuje najmä mäsitá, zahnívajúca strava, všeobecne veľa varenej stravy, mliečne a obilovinové výrobky z bielej múky (ich nadmerná konzumácia) a zlé kombinácie jedál. Ide o to, že naše telo ich nie je schopné efektívne absorbovať. Spravidla ide o nedostatok enzýmov (tráviacich katalyzátorov – urýchľovačov) pre tieto potraviny.
Zápcha, ako následok nesprávnej stravy a životosprávy, situáciu zhoršujú.
Znečistené hrubé črevo nedokáže plniť dobre vyprázdňovaciu funkciu, zahnívajúce látky z nestrávenej potravy môžu prenikať osmózou cez stenu čreva naspäť do organizmu (autointoxikácia) a vzniká bludný kruh.
Problémy s hrubým črevom sa odvíjajú aj od nedostatku pohybu.
Preparáty môžu pomôcť, ale neodstraňujú príčinu.
Z dlhodobého hľadiska je nutné prehodnotiť spôsob stravovania a celkovej životosprávy

klaudiak

Odporúčam vyčistenie hrubého čreva podvojnou celulózov a popri tom čistenie ciev antilipidový čaj.
V staršom veku odporúčam chitozan na čistenie hrubého čreva, keď má niekto problémy s dnou digest

terezia

ja sa s tym trapim uz dlhy cas a skusam rozne preparaty. Dospievam k zaveru., ze mam niekde zuzene crevo, alebo niejake vyrastky, lebo ma obcas boli v mieste, kde prechadza odpad z tenkeho do hrubeho creva a tiez ako sa skruca crevo okolo zaludka. Nevie, ci sa mam dat preoperovat. Robili mi pred dvoma rokmi kolonoskopiu a nic nenasli.

Amaterka

Ahoj Leona.

Ja sa trapim tiez niecim co zrejme pripomina syndrom drazdiveho creva. Dokonca mi to jeden doktor uz povedal. Zatial som sa problemu nezbavila uplne, ale som si ista, ze na to vplyva stres, pravidelnost stravy a celkova unava organizmu. Takze ak mam tieto vplyvy pod kontrolou je to ovela lepsie. Tak isto mi pomahaju aj BIO jogurty a potrava s vlakninou. Budem rada, ked sa aj ty podelis so svojimi skusenostami.