kožná v inom meste...môžem?

Mery23

Ale k takemu lekarovi ako napr. ambulancia orl v nemocnici, kde bolo doteraz potrebne mať odporučanku od orl na vyber mandlí, tak tam musim mať, nie? Či si môšem isť dať posudiť mandle aj hneď k tomu chirurgovi na orl do nemocničnej ambulancie?

jajkafr

Mery
od januára 2011 nemusíš mať výmenný lístok k žiadnemu odbornému lekárovi... znovu to dali tak, ako to bolo pred pár rokmi... ale ak máš výmenný lístok nič sa nestane... teraz to je tak, že výmenný lístok musíš mať k všetkým lekárom okrem psychiatria, gynekológa, stomatológa a očného ak ideš kvôli predpísaniu okuliarov a tuším psychológa... a tiež ak si nebola u lekára dlhšie ako pol roka musíš mať výmenný lístok...
s tými lekármi je to tak... niektorí nemajú problém vziať pacienta aj z iného kraja a niektorý vymýšľajú... napr. ja som z Ľubovnianskeho okresu a obvodnú lekárku, zubára a ešte zopár lekárov mám v Poprade čo sú 2 okresy a lekári s tým nemajú problém, ale napr. kamoška chcela ísť k lekárovi do Prešova, pretože tam študuje a nevzal ju pretože je z iného okresu... mne povedala ešte detská lekárka že môžem ísť aj do Bratislavy ak sa rozhodnem... ale všetko záleží od lekára... niektorí lekár aj v tvojom okrese ťa nevezme lebo spadáš pod iný okrsok

Mery23

jajkafr tie vymenne listky sa rušia ku všetkým odborným lekarom? Alebo len k určirým? Zaujima ma konkretne ORL, psycholog, kožna. Napr na interne asi bude treba nadalej, však? Lebo to by si tam chodil každy ako chce aj s niečim čo by mohla riešiť obvodna.
Maruška002 radšej nech si tam aj telefonicky zavola či ju vezme, mne sa napr stalo že som šla na ORL s výmenným listkom do vedlajšieho mesta 7 km vzdialeneho od môjho mesta a ten ORl na mňa nakričal že zase je tu niekto z ineho mesta, že k nemu nepatrím a mala som isť k orl vo svojom meste... no hruza. Lenže ja som u žiadneho orl predtým nikdy nebola, v mojom meste mala orl dovolenku tam som šla inam, som myslela že je to jedno mame pravo na výber lekara a takto som dopadla.

jajkafr

maruska
ak bude lekárka ochotná vziať ju tak nieje problém ... dnes má každý pacient právo na slobodnú voľbu lekára... ja mám tiež niektorých lekárov aj o 2 okresy ďalej ako bývam a nieje s tým problém... ak chce navštíviť lekárku ešte v tomto roku potrebuje výmenný lístok od januára 2011 sa znova rušia výmenné lístky...