Može gynekológ povedať mame či som panna ked mam 17 ?!

isabella

pokial nemas ziadne problemy, tak nema lekar najmensi dovod informovat tvoju matku o tom ci si, alebo nie si panna, dozvediet by sa to nemala, teda jedine, ze by sa s tebou nasukala do ordinacie, lebo lekar sa ta na to bude pytat kedze od toho zalezi prve vysetrenie... poziadaj mamu aby ta tam nechala ist samu, predsa nie si male dievcatko... a okrem toho, preco sa tak bojis, ze sa to mama dozvie? skor je lepsie ak sa o takych veciach s nou vies otvorene porozpravat a potom by si aj s pripadnym problemom mohla ist za nou

Angiee

pokial nie si plnoleta,lekar ma povinnost informovat tvojho zakonneho zastupcu o tvojom zdravotnom stave...cize moze mame povedat,ze nie si panna,neviaze ho lekarske tajomstvo

Nicoolka73

Nie nemôže to povedať... ak vyslovene požiadaš o to lekára tak to je jeho lekárske tajomstvo.. aj ked nemáš 18 nemôže to povedať... iba ak by si mala 13 a nebola by si panna... ale už je tuším zákonom povolené neviem či od 14 alebo 15 ... tak od vtedy už nemôže povedať lekár..

macka26

ak tam pojde s tebou , tak sa ho na to moze spytat a kedze nie si plnoleta, ma pravo to aj vediet.. takisto ako by bola informovana o tvojojm stave, pripadnej nutnosti nejakeho zakroku lebo je tvoj zakonny zastupca.. ked vsak chodis sama k lekarovi, tak urcite to tvojej matke nebude telefonovat :D

podla mna tam s nou nechod a nic vediet nebude...

ta3

Este nie si dospela, ale uz ani dieta, myslim, ze gynekolog by mal zachovat tajomstvo, no nie som si tym ista, ale ak nechces ist s mamou ku gynekologovi, ona Ta predsa tam nemoze doviest nasilu, ako Ti radi CFUU, mame povedz, ze by Ti bolo trapne tam chodit a ze jednoducho tam nepojdes

CFUU

No,mozes ju prehovorit aby stebou neisla ,ze ti to je trapne a podobne ,to je asi najjednoduchsi sposob,ale este ma napada --- operacia na obnovu panenskej blani aj ked to uz je trosku draztickejsie :)