Opuchnute dasno, preco, ako si pomoct?

Príspevok v téme: Opuchnute dasno, preco, ako si pomoct?
milli11

Mam problem s dasnom pri jednom zube. Aj jazykom citim, akoby napuchlo. Neviem, preco, zuby si poctivo cistim, kefkou, medzizubnou kefkou, nitou aj ustnou vodou. Vsetko bolo v poriadku aj prehliadky u zubarky boli v poriadku. Od coho to moze byt? Moze to byt aj od zaludka? Napamatam sa, zeby som jedla nieco nezvycajne? Napadlo ma este, ci to nie je zo stresu, lebo v praci mam obdobie, ked, ako sa hovori, "mam toho plne zuby". Co by ste mi na to poradili? Je to iba pri jednom hornom prednom zube zvnutra. Dakujem velmi pekne.

mjanik

áno,od žalúdka,hovoríme ,že je prehriatý.To teplo prehrieva ďasná tu sa môžu tvoriť baktérie a dasno odhníva

xxxxx

mne pomohlo ked som si na to nastriekala aloe vera alebo repik v sacku som si na to prilozila nehala 5 min a potom studeny obklad(nie rovno na dasno)tiez 5 min a za 3 dni to bolo prec

Klv

otec vždy kloktá repík, vraj mu to pomáha, skoré uzdravenie
Prenedávnom som študovala kostihoj a robila z neho masť aj tinktúru a práve tá je dobrá na bolavé ďasná.
Ahoj, mne najlepšie pomáha citrón s cukrom...polovičku citrónu zjesť s cukrom...dosť často mám zapálené ďasná...tak to je moja prvá pomoc...pomáha to aj na krvácanie z nosa..
100 %čajovníkový olej - potierať, alebo pár kvapiek do vody a vyplachovať, je to vynikajúci prostriedok, dá sa kúpiť v lekárni

repík - vyplachovať aj popíjať, pôsobí protizápalovo v celom tele
nech sa skúsi objednať aj na dentálnu hygienu. ja som mávala stále problém so zapálenými ďasnami a odkedy chodím na dentálnu hygienu mám s tým úplne pokoj. veľa zubárov tam zatiaľ bežne pacientov neposiela. nevýhoda, že si to celé hradíš.
a protizápalová je aj šalvia. aj
v lekárni sa dá kúpiť šalviový roztok- Florsalmin
Florsalmin alebo aj Harmančeková tinktúra. Hlavne na Florsalmin nedám dopustiť.
Jasné, že aj výplachy odvarom z týchto rastliniek.
florsalmin je uzasny tinktura zo salvie pomohla nam
aj na afty aj na opary(flower)
Propolis a pravidelna dentalna hygiena u dobrej hygienicky a potom aj pravidelne doma
Zarábaná tiktúra v lekárni pod názvom Tintúra gingivalis....oni vedia, čo je to. Výťažok z troch druhov rastlinných tinktúr namiešaný v pomere presne na tieto ústne problémy. Používam, zaberá, nedám dopustiť...len potriem boľavé miesto a do dvoch dní pokoj. Cenovo výhodnejšie ako prípravok z farm.výroby. Len sú niekde leniví zarábať....treba nájsť takú lekáreň, kde im to nerobí problém.:-)
A ak má sestra opakovane tieto problémy, dôvod bude iste aj inde....detox organizmu by pomohol. Moja skúsenosť.
Mne aj dcére pomohol cesnak.Pôsobí protizápalovo.Podrvený síce dosť štípal,ale vyliečil tie zápalové procesy.Praktizujem vždy ked sa mi zapáli dasno skôr ako začne bolieť zub.
florsarmin na vyplacovanie ust.
Lacalut je len stahovac dasien, nic neriesi, dalsi reklamny oblb.
...obsahuje látku, čo spúšťa Parkinsona....

Bez do lekarne a kup MUNDISAL gel . Je to najlepsi a najrychlejsi prostriedok na zapaly v ustnej dutine aj na bolest zubov.Trosku stipe ale velmi rychlo pomaha.
Mam ho stale doma a je naozaj ucinny.

zuzulik55

Ja ked mam nejaky problem s dasnami, potieram ich alebo si na ne striekam Floraslmin. Trosku to stipe, ale krasne to funguje

Kakoisbe

Mam problem s ďasnom mam mrtvy zub dasno mi pocase napuchlo zub mi potom pukol dasno mi napucha neviem na isto ale mozno ta mam hnis abo take daco no bojim sa ist k zubarovy co mam robiť aby dasno bolo v poriadku

kopas

Ja mám podobný problém: asi dva týždne mám medzi poslednou a predposlednou stoličkou hore zvnútra napuchnuté ďasno. Iritovalo ma, lebo ten opuch cítim stále, keď spravím "zákus"-teda keď stlačím zuby k sebe. Tak som sa pokúsil ten opuch stlačiť prestom. Vtedy mi tam niečo akoby puklo, a vytiekla mi z toho akási tekutina s troškou krvi. Ale asi to nie je hnis, lebo to tak nepáchne. a dnes som si to stlačil znova, a vytieklo mi z toho trochu viac svetločervenej krvi. Ale zasa nie nejak veľa. Liečim si to zázvorovým čajom a to tak, že nechám najprv sáčok čaju vylúhovať v horúcej vode, potom sáčok nie horúci, ale ešte teplý priložím k tomu opuchu, a nechám tak pár minút. Následne si ústnu dutinu ešte prepláchnem "čajom", ktorý ostal po vylúhovaní čaju...

zelenapaprik

aj mne sa stalo po navsteve zubarky ze sa mi zapalilo dasno a opuchlo.
Aj ma boli odvtedy zub co mi zaplombovala, predtym ma nebolel, bola tam diera len preto ze sa mi z neho odlomilo. Este mi donho aj vrtala neviem naco a odvtedy ako je zaplombovany ma stale pobolieva a je citlivy na studene aj horuce, co predtym nebol...radsej sa vyhybajte zubarom ludia.