Zrušit svdabu alebo nezrušit...

Príspevok v téme: Zrušit svdabu alebo nezrušit...
Rika89

mam pocit ze osm v koncoch....s pratelom chystame svadbu...teda som v 6 tyzdny tehotenstva jedine co robim je to ze placem som nervozna cim ma doma vyse znervonuju a vycitajumi vsetko tym ma vyse a vyse boli brucho...priatelovi to radsej nevravým....jedna sa otom...moja mama ma skupinu...a spieva bola by som rada keby mi pievala na svadbe ...tak sme sa splu tak dohodli...no len ked som to oznamila tatovi ten sa hned rozculiil ze on tam nechce toho chlapa co snou je..ze to radsej nepojde na svadbu nevedela som co mam urobit tak som isla za mamou a povedala jej to no ale omna namna zacaja ziapat a urazat ...ani nechcite ako.... ze ona to nezrusi a tak...a nakoniec ma vyhodila s domu s priatelom... po svadbe mam vypadnut...ze hej je jedno kam ze si neviem stat za svojim.....a savdbu si mam zaplatit...a teraz neviem zrusit alebo si zobrat pozicku nemam uz cas lebo svadbu mam 4,12...bola by som rada keby ste mi poradili....ci som ja urobila nieco zle....lebo ona mii tvrdi ze ano....

soffa

problemy sa riesia inak.rika kolko mas rokov?mne pripada ze si velmi mlada.....no nepozvi ani jedneho ani druheho,ak tu svatbu chces,chod pekne na urad,pop.do kostola,kde budu len svedkovia a problem mas vyrieseny....potom mozte ist na niejaku veceru.....

hmmmmmmmmmmm

Zarazajuce je, ze si co i len pripustas, ze by si zrusila svadbu kvoli rodicom. Z coho mi vyplyva, ze asi podvedome vies, ze on nie je ten s kym budes cely zivot. Bude lepsie ak tu svadbu zrusis. Nie kvoli rodicom ale kvoli sebe... Mozno som staromodna ale ked ja sa budem vydavat, tak chcem aby to bolo na cely zivot... Preto sa radsej vydam po 30-ke,nikam sa neponahlam. A ak si nebudem uplne ista, zit spolu mozme aj bez svadby, to iste plati aj o vychovavani dietata. Viem o com hovorim, som s priatelom vyse dvoch rokov a nasi ho neznasaju a jeho rodina takisto nenavidi mna. Ja nemozem ist k nim ani on k nam. No aj tak ideme proti rodicom. Este rok kym skoncim VS a potom spolu planujeme zit - ci sa to uz rodicom paci alebo nie. Aj ked som rodicom vdacna ze ma vychovali, nebudem s nimi zit cely zivot. Chcem zit s tym koho milujem a preto nas nic nezastavi.

usiko

a pozicka na svadbu?ani omylom, fakt nie....ale fakt, ja by som zvazila vydaj ako tehotna...to by som nikdy nespravila....

usiko

Adam,

no, filozofujes, ale ked sa pamatam, tak tvoja priatelka a ty zijete od seba dost daleko, nie? takze sa dobre nemozete poznat, mam pravdu? takze vlastne ani by ste nemali spolu sexovat, ze? lebo teda keby nieco, tak ste si nie isti, ako ten druhy zareaguje, ze? alebo sa mylim?

janab

Polož si pár otázok:
1. ked sa nevydám, ale porodím, postará sa o mna niekto, budem mať kde bývať ,mať peniaze na výchovu dieťaťa?
2. ked sa vydám a matka sa o mne prestane zaujímať, kde budem bývať, s kým, budem mať oporu, kto sa o mna a o dieťa postará?
3. ked sa nevydám a ani neporodím(kyret), ostane so mnou priateľ, alebo sa rozídeme, kde budem bývať, ako budem vychádzať s matkou...

suma sumárum: najlepšie by bolo neporodiť a nevydať..ale..ak dieťa chceš vychovávať a máš pre neho prostriedky, tak dobre..kde budeš bývať?..u svokrovcov?..nedávam ani rok a bude cirkus..

Určite nevydávať sa!..či matka súhlasí, či otec súhlasí, čo partnerova rodina..na to sa vykašli..ušetríš si peniažky pre narodené dieťa a čo bude dalej?..vedz, že samé problémy, nebudeš mať oporu v rodičoch a v partnerovi..ktovie?..neznič si život.

RNG

kafik suhlasim. To ze sa oficialne rozhodnu dvaja zit spolu do konca zivota je hlavne ich privatne rozhodnutie, ved su dospeli a mozu kludne zit samostatne.A tak je to aj lepsienakoniec.
Svadba je sice niekedy prijemna udalost ale za takych okolnosti, ze je s nou viac problemov ako radosti a ze by to znamenalo zadlzenie na dlhe roky to naozaj nema ziadny zmysel.
Tu v USA prekvita moda pretekat sa v roznych obrovskych svadbach, ktore po dlhych pripravach a vynalozeni desiatok tisicov neurobia nic ine pre mlady par, radsej sa zastavit na sudnom dvore, alebo v kostole privatne len s dvoma svedkami a potom pripadne pozvat najblizsiu rodinu na obed,
Tak vchadzas do manzelstva roznako dostojne a permanentne, ako po tom vsetkom cirkuse, pripravach ,vydavkoch na ktore minies aj rozny prijem a to v case, ked naopak potrebujes rezervy financii na pripadne problemy, na deti, nemoznicu a podobne.

Zacinat s vysokou dlzobou je poriadna hlupost.
Zialbohu mam priklad toho to aj v rodine....Mladi sa nedaju odhovorit, nastoja na tom cirkuse a luxuse, ktory si v podstate nemozu dovolit a ktory im do zivota neda nic permanentne.
Dokonca naopak, moze byt zdrojom na ich rozne hadky, ktore ozu viest dokonca k rozvodom.
Aj take pripady poznam od mojich priatelov, ktorych deti nevydrzali po nakladnych svadbach chystanych vyse roka ani rok spolu, a cast ich problemov boli prave spojene s tymi nakladnymi svatbami

kafe

Rika, pôžička na svadbu je riadna blbosť. To už radšej svadba len ty s partnerom a svedkovia. A o rok o dva môžete spraviť divokú oslavu, na ktorej si PRIPOMENIETE manželský sľub se vším všudy - svadobčania, šaty, oblek, torta...