Zaseknuta sanka

Noi

Ahojte...mám podobný problém už od februára. Puká mi v nej a občas sa akoby zasekávala . Alebo keď jem niečo tvrdšie tak ma to riadne zabolí (neviem či kĺb alebo čo) a nedá sa mi odhryznúť. Mám ísť s tým na rontgen?

hagen

kvako treba s tym isť na maxilofacialku. Urobia ti RTG popripade magneticku. Ale take zakladne všetrenie si možeš urobiť sam. Chyť si čelustne klby a skus otvarať zatvarať usta a uvdiš,no budeš citiť,či sa ti zatvaraju rovnako,alebo ti tam niečo preskakuje a tak isto aj hryz..skus spojiť zuby,či sa ti nespoja len na jednej strane. ale každopadne,mal by to vidieť na maxilofacialke.teraz ťa to može bolieť len pri jedeni,ale čo po nejakom čase. može sa stať,že ťa to bude bolieť stale. a z vlastnych skusenosti su to neskutočne bolesti. Viem o čom hovorim a nepriala by som to ani nepriatelovi.

kvakato

Aj mne to robi, ked jem a teda prezuvam puka mi v sanke a je to dost neprijemne, lebo je to pocut, segra niekde citala, ze to zvykne byt z toho, ked niekto prezuva stale na tej istej strane, napr.kvoli bolesti zubov na druhej strane, alebo tak, no skratka snazim sa jest na oboch stranach, ale mne to nepomaha, vzdy ked prezuvam a puka mi v sanke, tak iba trpnem, ci nezostanem zo zaseknutou sankou:(

hagen

poipoi...
to čo opisuje janka tak to prebieha v košiciach. V Martine to maš všetko v jednej budove na jednej chodbe. spravia ti snimok a hneď ideš o dvere vedla. Dokrot ti to pozrie a doporuši čo dalej. Často sa posiela aj magneticku rezonanciu. Navyše v MT doktori radi využivaju aj metodu artroskopickeho riešnia. Je to jednodnova zaležitosť a pozrie ti to rovno z vnutra. Je to rychlejšie a presnejšie keď sa na to pozrie do vnutra.

poipoi

jajkafr

a tie uvodne vysetrenia, co si tu napisalami bude robiteste moj zubar ci uz aj na to ma posle za niekym inym?

jajkafr

poipoi
lekár ťa pošle najprv na snímok... urobia ti rtg oboch kĺbov + OPG (panorámu) potom ťa vyšetrí lekár... bude počúvať kĺby fonendoskopom, prehmatá ti svaly, na tvári, a vypíše s tebou taký dotazník a potom odporúči čo ďalej... mňa poslal na čeľustnú ortopédiu a potom na stomatochirurgiu... ešte som tam nebola ale dúfam, že sa to bude dať poriešiť strojčekom na zuby...
takže držím palčeky a daj vedieť ako si dopadol
tarara
no nemusíš povedať lekárovi kedy sa ti zasekne sánka povedz mu, že vtedy keď veľmi otvoríš ústa :)

tarara

Damy,dievcata... aj ja mam tento problem :( .. ale troska pri inych ,,cinnostiach" sa mi zasekne.pri orale :-/ ..mozno divne,ale je to tak.po prve:je to trapne!! -ale priatel si uz zvykol :D..a po druhe:boli to a musim pockat kym sa sama ,,odsekne".neviem co s tym mam spravit,je mi troska trapne ist s tym k lekarke.zaseknuta sanka mi ostane..cca 2-3 min. a potom mam tak strpnute usta ze ich uz neotvorim.ak mate nieco podobne ako ja,poprosim,napiste... dakujem