Moj pribeh.Aky mate nazor a ako by ste poradili.Prosim aj ked je to dlhe citat.

Príspevok v téme: Moj pribeh.Aky mate nazor a ako by ste poradili.Prosim aj ked je to dlhe citat.
Laylya

Som slobodna mamicka moje dieta ma uz skoro 5 rokov,moj pribeh je velmi dlhy ale je to pravdive vsetko co pisem. Nikto iny o tom nevie iba moja mamaS byvalim druhom som predtym a aj ked som otehotnela byvala u mojich rodicov,neskor som zistila ze si obcas zahra automaty,no zacali mi miznut peniaze a to vo vatsich aj mensich sumach ktomu sa pridali aj zlate prstene a retiazky ked som mu na to prisla prosil ma aby som ho neudala ze on mi to vyberie naspat zo zalozne,no nevybral. Ale prepacila som mu to.Pred narodenim dcery bola som v 8 mes ho zavreli do basy pre davne obvinenie vtedy som to tazko psychicky znasala a navyse tehotna moj Otec aj vsetka rodina si mysleli ze je v zahranici na zarobku, prepustili ho ked uz bola mala na svete mala uz 10.mes na dceru mi neposielal z basy nic uznal ju na matrike az po prepusteni ked mala skoro na den rok.Pred Vianocami ukradol zo skrine 5O tisic sk peniaze si dala odlozit mamina sestra ked sme to zisti ze peniaze su fuc chceli sme volat policiu a on sa priznal ze ich ukradol on a prehral na rulete,vtedy ako by nam strelilo v pysk a chcela som ho hned vyhodit z domu a nech peniaze okamzite vrati lebo ho udame.Odisiel od nas ale peniaze nevedel zohnat kedze to bolo pred Vianocami a tak prisiel s tym ze po sviatkach si vybavy pozicku,lenze on zneuzil mojho brata peciatku a chcel nacierno pozicku na to mu prisli a bol aj stoho obvineny v stadiu pokusu,stale tvrdil ze to bude nejako sa snazit vratit na to chcela mamina sestra peniaze naspat a tak si moja mama musela vybavit pozicku aby sestre peniaze vratila do dnes musi stale splacat za neho mesacne teraz je to 50eur to vsetko bolo v case od pred Vianoc do aprila bol navyse agresivny a krical na mna stale sme sa iba hadali a ja som ho musela trpiet,on ma doslova manipuloval!Koncom mesiaca april sa opovazil mame znova ukradnut peniaze zo skrini 15 tisic zistili sme to ked bol opity a narychlo odisiel z domu,..peniaze opat prehral a my sme ho zase neudali lebo sme boli hlupe a aj sme sa bali co by rodina otec a brat povedali.bolo by doma peklo a bali sme sa cokolvek urobit iba sme to vsetko trpeli. potom co urobili som ho vyhodila z domu a od tej doby som podala ziadost na vyzivne ktore mi priznal v tedajsej sume 2500sk zrejme sa aj obaval ze ho udam ak mi na tej vyske nepristanea vedel dobre kolko je nam dlzny co pokradol,..v decem toho roku ako mi priznal vyzivne na sude tak toho isteho roku ho chytili pri kradezi a sedel opat v base kde mi pisal listy ako vsetko lutuje a ked ho pustia vsetko mi vynahradi,.samozrejme ze som mu nic neverila ked ho po viac ako 2rokov pustili ozval sa telef,ze chce prist pozriet dceru tvrdil ze je zmeneny a bude mne aj dcere pomahat a konecne aj splacat za tu pozicku ,..mala ho dobre prijala ved nic nevedela kde bol a aky zly clovek bol,.ale ja som bola stale v strehu a pravom par krat asi 2 ci3 bol u nas na navsteve dceru obalamutil sladkymi recami a darcekami a ked odisiel na cechy za pracou nasiel si novu znamost a o malu uz ani nema zaujem dcera je s toho sklamana a nechce ho vidiet ani pocut,tym je tak ublizil ze je pre nu viac cudzim clovekom ako kedykolvek predtym a ani sa neni co cudovat z basy posielal vyzivne kolko zarobil a zvysok doplacal fond a ked ho pustili z basy vyzivne platili za neho rodicia a kedze si splnil 3,mes platenie po sebe v plnej vyske mne bolo zastavene.No teraz co je v cechach mi vyzivne opat neplati tak ako ma preto si chcem znova podat ziadost o nahrad vyziv.Nezaplatil ani Exzekutora este pred tym ako som vybavovala nahrad vyzivne proste ma vsetko u riti a to je prepusteny na 5 rocnu podmienku,.ja som s celej veci uz je tomu 7.mes co je prec v cechach stale v soku a neviem sa spametat s toho ako znova som mu naletela a ako ublizil aj dcere,znova sa zacal ten kolotoc problemov!No necakala som ako bol presvedcivy ze je zmeneny no fakt som mu sadla aj skoro na lep,aj ked som nebola az taka naivna.Pred par dnami som bola podat ziadost o zvysenie vyzivneho na 130eur a to preto ze sa o dceru nikdy nestaral a za to ako ma okradal za celu dobu dokonca aj matersku mi prehral ked mi zobral bankom kartu, mama mi stale aj ked vie ze ja za to nemozem vyhodi na oci ze musi za neho platit tolko kazdy mesiac,..a preto chcem aby mi to vratil vo vyzivnom,..dnes mu prisiel zo sudu list o zvysenie a on mi napisal mail ze on mi nic nezvysi ze este aj moze podat na znizenie,ze tolko on nezaraba ..ale pritom viem ze ma sa fin. lepsie ako v tedy ked priznal tych 2500sk,..ved byva stale v cehach niekde na ubytovni aj s frajerkou..tak nech plati ked nas okradol a mi to musime vsetko znasat splacat a odpierat si koli nemu kazdy mesiac uz tolko rokov platit pozicku a plus aj uroky,..viem na neho vela spinavych veci a som rozhodnuta ze ak mi vyz.nezvysi tak ho udam a poviem na neho vsetko co viem a on si zrejme uvedomi ze ak je v podmienke ze mu to nebude stat za to a rovnako mu poviem ze sa aj jeho frajerka dozvie aka je on svina a nech si da na neho pozor aj jeho spolupracovnici.Myslite ze s tym pochodim ak mu to poviem ?neni to uz premlcana doba!?ma mi volat lebo tiez dostal list zo sudu a rodicia mu ho dnes poslali,do ciech,Rovnako tak mi napisal ze viac platit nebude lebo mu nechcem dat malu k telefonu a a ni mu ju ukazat ale on si za to moze sam ze ho ona nechce vidiet to nie ja som jej zakazala ved ona uz po tom vsetkom nema ziaden cit je pre nu cudzi clovek ktory ju navyse takto sklamal.Mam pravo bojovat za to aby mala dcera lepsi zivot?!Ked koli nemu sme na tom finnancne tak zle?Dokonca chce koncom mesiaca prist za nami a porozpravat sa no ja ho tu nechcem ani vidiet a ani dcera nema na to pravo a zavolam aj policiu ak bude treba,dceru mam zverenu iba ja.A nedovolim mu aby jej zase ublizoval!Aky mate na to nazor alebo radu???

jajaja99

zmier sa s tym, ze mas dieta s idiotom, ktory ma IQ tykve. zamedzenie styku s dcerou by vzhladom na jeho minulost a asi aj pritomnost nemal byt problem. mala aspon nebude mat gulas v hlave, ked ho uvidi raz za rok tak ako doteraz.nahradne vyzivne sa ti zrejme este dlhe nevyhne....z cloveka bez oficialneho prijmu ci majetku skratka nevytlcies nic ani ty, ani exekutor. a s udanim si co vyriesis? pojde do basy a bude mu dobre. zrejme tam skonci aj bez tvojho pricinenia. neminaj energiu nespravnym smerom, ten clovek sa nezmeni.

soffa

hovori sa Ako si ustelies,tak budes spat"!nechapem preco si ho po prvom kixe,neposlala do certa!taky ludia sa nemenia,trpis tym teraz ty a cela tvoja rodina...skoda ze clovek sa uci na vlastnych chybach...................

Laylay

Ten clovek ma uz vela razy sklamal a aj oklamal a sklamal aj moju dceru myslim ze taky clovek sa nikdy nezmeni 2x bol v base plakal a pisal ako vsetko lutuje ako mu dcera chyba ze chce napravit vsetko zlo a on ?vysiel z basy dcere pobalamutil hlavu sladkymi recami ano bola stastna ze ma otca a bola som v kuti duse aj rada ze napriek vsetkemu sa zmenil ako tvril a bude mi oporou pri vychove dcery zadusal sa aj ze splati mame dlh na pozicke ...dala som mu sancu moznost ukazat ze je lepsi ako predtym ale on mi ustdril iba dalsiu ranu do zivota a ublizil aj dcere ak by takto ublizil vasmu dietatu jeho otec ako by vam bolo tu sa stale rozobera iba tych 50.tisic ale co city a dalsia trauma s toho ze som sa nechala tak vyuzit.Ved ani on neni na tom zle po finnancnej stranke tak preco nechce pomoct svojej dcere ked sa o nu nestaral za 5 rokov...

bibi123

Laylay-Ale ved Svetlana to nemysli zle, mysli to tak, ze Ty si mala prevziat zodpovednost za to, koho si si domov priviedla.
Keby si si doviedla napr. kamaratku, ktora by kradla, tiez by si bola v podstate na vine Ty, ze si priviedla pofiderneho cloveka, takze by si mala prevziat zodpovednost za osobu, za ktorej spravanie si sa zarucila, ked prekracoval prah domu Tvojich rodicov.. Ja by som to nenechala splacat rodicov a uz vobec nie, aby si brali uver. Tvoja mamina sa tiez mohla zriect zodpovednosti a povedat svojej sestre-sorry, ale peniaze ukradli, ja za to nemozem, nemala si si ich tu ukladat, ale mala si ich dat do banky...
Logicke je, ze by to mal vratit on, ale vacsina ludi by to chcelo mamine vratit, lebo by si uvedomovali, ze su na vine, ze dostali rodicov do takejto situacie, ale je to Vasa vec, ako ste si to vyriesili a ako ste sa dohodli Svetlana30 na teba neutocila, len sa jej to nepozdava... Nie sme tu na to, aby sme sudili, ale aby sme si tu pomahali. Naozaj, ked pojdes na neho tvrdo, vydieracsky, nic nedosiahnes, uz mas dost rokov, aby si vedela, ako sa muzi chovaju. Pristup na stretnutie v neutralnom prostredi, bez dietata a uvidis, mozno sa zmenil a nedaj na reci druhych... mozno ked sa ma teraz lepsie, bude chciet, aby sa mala lepsie aj jeho dcera...
jajka001_-my nepozname vsetky okolnosti-mame tu jednostranny opis zronenej zeny. V zdialenej rodine mame tiez gamblera, dotycny bol vzdy spravny chlap, ale prepadol automatom, dokonca tak, ze na Vianoce miesto stedrovecernej vecere bol za automatom a plakal, lebo chcel detom vyhrat peniaze, aby dostali vobec nejake darceky.. Clovek sa moze zmenit, mozno mu nova znamost ukazala, ze sa da zit aj bez automatov a lutuje chyby z minulosti. Kazdy, kto ma len kusok svedomia by lutoval, ako ostatnym ludom ublizil a snazil by sa to odcinit...

Laylay

svetlana30 ale ty stale pises ze mam tu pozicku splacat ja ved ja som mame koruny neukradla ale on a moja mama by odomna ani nic nezobrala vie ze som to mala s nim tazke a jej nazor je taky ze ma vratit on jej a nie ja.Tebe by sa ako pacilo ak by si ty alebo tvoja mama mala platit v takom pripade ako mam ja.Ved je to smiesne on je zlodej a doplati na to vzdy len nevinny tak ci moja mama alebo keby som ju splaca ja.A on si veselo uziva v cechach a hra dalej na automatoch.Ved e to nehorazne.

svetlana30

Ja sa ho vobec nezastavam, som na strane spravodlivosti - teda na tvojej strane. Len mi je luto tvojej mamy. On bol tvoj partner, nie mama, aby to splacala... Mama si ho nevybrala, prichylila ho pod svoju strechu a takto na to doplatila. Teraz ma uz tvoje dieta 5 rokov - uz nie si na materskej, mala by si pozicku splacat ty a este aj vracat matke to, co splatila. Aspon ja by som to tak urcite urobila!

Laylay

svetlana30 preco tak pises ze som tu pozicku mala splacat ja?!Ved on tie peniaze ukradol a nie ja tak by ich mal splacat on aj ked vidis ze to nespravil ani po dobrom ani po zlom a nie ja ved som bola s malou na materskej a musela som sa starat o nu aby mala plienky a co jest,.neviem preco sa ho takto zastavas ak by to spravil vsetko tvojej matke a tebe neviem neviem ci by si stale trvala na takomto nazore. Ak by sa chcel stratavat s malou co sa velmi neobavam kedze za dobu pokial u nas zil bol agresivny a kradol co videl ,mala si ho vobec nepameta nama ziadne spomienky ani citovy vztah a aj ten co mal po navrate z basy je uz nenavratne prec.A z jeho minulostou kde urady vedia ze sedel stale v base pre kradeze a ublizenie na zdravy tak to by mu len tazko mohlo prejst.Teraz ked pracuje nech konecne ukaze a postara sa aj on nie iba ja ma vatsi prijemako pred 4 rokmi a doba je ina vsetko je drahsie,tak preco nie vyssie.Ved byt na slovensku platia rodicia ato co tam da za podnajom a stravu nieje vela ak si dovolil ist po dvoch mes na dovolenku s frajerkou a zije si tam na vysokej nohe ak ma aj na koruny na hracie automaty.Vam sa to povie ze som s nim mala skoncit uz davno ale bol dobry herec bud mam presvecil ze sa zmeni a lebo sa mi fyzicky vyhrazal a napadal.Bol to agresivny tyran gembler zlodej a bitkar.A ja som bola hlupa a mlada ze som sa tak nechala dlho vyuzivat.

AdamKrt

Ked to urobil prvy krat, mala si ho vykopnut z domu a urobit nad nim kriz. Chod na policiu a podaj trestne oznamenie ak chces, povedia Ti tvoje sance. Je mozne,ze on bude tvrdit nieco, ale ak to povedal pred svedkami, tak uz to bude slovo viac ludi proti nemu.

Ak nema velky prijem, nebude mat z coho platit, ale zas Ty mu to mozes okorenit u jeho priatelky, ked jej povies, aky je to clovek. Na zaklade jeho trestnej minulosti by si mohla ziadat sudu na uplne zakazanie styku s malou.

I ked toto vsetko si uz mala riesit poriadne davno...