som osamela

Príspevok v téme: som osamela
couznarobim

dobry den...po dlhom uvazovani som sa sem rozhodla napisat..nemam kamaratku ktorej by som sa mohla zverit a vseobecne neviem rozpravat o svojich pocitoch..len to chcem uz zo seba dostat a mozno pocut osudy niektorych inych..
takze mam problem ktory maju aj mnohi ini v mojom veku(17),nie ze by som sa isla kvoli tomu zabit ale trapi ma to...citim sa velmi osamelo..vsade vidim ludi co tvoria pary,moji kamarati skoro vsetci maju niekoho len ja stale nic..pritom neviem cim to je..myslim ze nie som skareda,zasa ani krasna,taky priemer..nie som ani tucna ani chuda-tiez priemer..v kolektive som oblubena,hovoria ze som zabavna,som aj celkom inteligentna,viem ze som sa pacila niektorym chalanom,ktori sa mne nepacia.....jednoducho sm uz videla skaredsie baby co maju chalana,aj omnoho vypatlanejsie aj tucnejsie,tak ma to obcas doziera..to je asi vsetko...caute

janab

Nedostatok sebavedomia. Neviem prečo mladé kočice,ktoré majú krásnych 17 rokov riešia také blbosti akože nemá chlapca..nikto ju nechce..je neatraktívna,..také blbosti..popritom by stačilo tak málo, neriešiť to..ste mladé, bože..máte na všetko kopec času..aj na vážne známosti..čo chcete každý den sedieť niekde v meste s chlapcom, potom si zasexovať a ísť domov spať s pocitom, že áno, on vás miluje?..dnes treba trošku čas na spoznávanie sa, pretože svet je o všelijakých ľudoch a netreba sa ponáhľať s ničím..čím neskôr začnete so vzťahmi, tým lepšie pre vás..dosiaľ ste uchránené pred rozchodmi..tie sú veľmi ťažké..netreba prepadať panike, že teraz práve v túto dobu som sama..to prejde..tak ako zapadá slnko, príde ráno a zase vyjde...máte čas...

jajka001_

couznarobim - mas zaujem o tie typy chalanov, co maju tie baby, ktore povazujes za hlupejsie a skaredsie?
nechci zufalo čokolvek. vyberaj si. aj keby to trvalo dlhsie. v 17 nemat chalana je normalne. mnohe baby si zhanaju chalana len aby mali, to je dost trapne,nie? co z toho ze travis cas s niekym o koho v skutocnosti nemas zaujem?

ta3

to je jasne, ze o hystericke nevyrovnane zeny nie je zaujem, ja som nemyslela hysterky, ale inteligentne, vzdelane, vyrovnane a nezavisle zeny

soffa

to ze mas 17 neznamena ze musis mat frajera,lebo ho maju ostatne v tvojom veku.sama pises ze mali o teba zaujem taki,ktorych si nechcela ty.daj tomu cas,co ma prist pride,zbytocne to nasilu neries.aby si nelutovala.

AdamKrt

ta3:

staci, ked muz vidi hystericku nevyrovnanu zenu a ma dost. Dnes neni moc prijemna doba a clovek chce mat klud, pokoj. Problemov je i tak na svete dost. A teraz si predstav, ze si ma na krk uviazat balvan v podobe hysterickej osoby, ktora svojou depresiou bude z neho vyciciavat vsetku energiu.

Co som zatial vypozoroval, tak zeny si problemy robia same. Muz nieco povie a tym to hasne. Zena aj o par mesiacov, alebo rokov nad tym zacne lamentovat a rozoberat to. Ked ma muz problem, priamo ho zacne riesit, vyriesi sa to, hodi sa to za hlavu. U inteligentnych zien neni problemom ich inteligrencia, naopak si myslim, ze na vazny vztah je to perfektne mat inteligentnu priatelku. Ale vacsinou ako raz povedal znamy filozof je "viem, ze nic neviem". Asi tuto filozofiu si prisvojilo hodne zien a podcenuju sa a vytvaraju si pseudoproblemy.

Myslite si, ze nejaky muz ma chut riesit neustale blbosti ? Nie kazdy ma pevne nervy a dostatok trpezlivosti a potom to neni stastne.

Dnes je to, ze zeny beru HAK, hormony lietaju hore-dole. Alebo maju nedostatok jodu, ovplyvnenu stitnu zlazu a zase hormony ovplyvnuju spravanie zeny. To iste pred menzesom. atd.

S priatelkou nemame v podstate ziadny konflikt, je nam spolu velmi pekne a jedine na com sa obcas pohadame su uplne kraviny. Ja to ani nechapem, nechcem sa hadat, ale ked na priatelku dojdu iste obdobia, kedy jej poklesnu hormony, tak je schopna riesit uplne koniny, nad ktorymi sa mi rozum zastavuje, prekrutit dobre na zle a este to obratit proti cloveku.

Chce to uvolnit sa, neriesit kraviny, byt v pohode a zaujimat sa o to, co je dolezite. Ale hodne zien je nespokojnych so vsetkym - ci uz postava, vaha, vlasy, zamestnanie, rodina, co kto povie, co si kto pomysli, co keby toto a hento, atd. To som este nespomenul, ze kopec zien aj takto prebera medzi muzmi. V podstate muzi, co so dobri, spravaju sa pekne k zenam, tak mam od viacero zien potvrdene, ze su pre nich nezaujimavi. Muzi, co sa snazia vyhoviet zene. Naopak, muzi, co kaslu na zeny, podvadzaju ich, maju frajerky, ci ich muz bije, alebo k nim neni dobry - ci takeho co o nich nema zaujem, tak chcu ho mat. Zda sa, ze zeny vacsinou chcu, to co nemaju a to co maju, ci mozu mat si nevazia...

Jedno prislovie hovori, ze pod svieckou byva najvacia tma. A zeny sa spravaju podobne ako v tom vtipe o chlapovi, co stratil aluminiovy klucik a hlada ho v noci pri lampe. Ked sa ho opytaju, kde ho stratil, takze tam 100metrov dalej v parku. Ale pytaju sa, preco ho hladate tu ? Lebo tu, je svetlo... Je to tak, ze iste osoby ziju a konaju a myslia v urcitom stereotype a potom sa stava, ze sa na nich lepi ten isty druh chlapov, robia to iste a maju tie iste problemy. Beru to za zly koniec a hladaju vzdy na tom najnevhodnejsom mieste....

Vela premyslania je tiez na skodu. Sam som tiez taky hlbavy typ a zistil som, ze cim sa clovek snazil robit lepsie, tym to bolo horsie a naopak. Vacsina zien je akosi pritahovana problemovymi muzmi. Neviem, mozno nejaky matersky komplex... :)

ta3

Kvakato to presne vystihla: .... potom sme si utreli slzy a povedali sme si, ze kasleme na vsetkych blbcov co si nas nevsimaju a zacali sme sa tesit zo zivota same:), no a potom to prislo, tym ze sme si boli iste sami sebou a zacali sme sa citit krasne a neodolatelne:) zacali si nas viac vsimat aj chlapci ... platilo to nielen v jej a v jej kamoskinom pripade, ale presne takto to funguje vo vseobecnosti, ludia sa nedorozumievaju iba slovne na fyzickej urovni, ale aj na mentalnej urovni, na mentalnej urovni nic sa neda zatajit, sfalsovat, prezentujeme sa navonok presne taki, ake su nase myslienky, no a ak sme nestastni, ze sme sami, ak krcovito chceme aj my priatela, sirime okolo seba negativne vlny smutku, sklamania, beznadeje a okolie tuto negativitu citi, ktorou chlapcov k sebe nepritahujeme, ale naopak od seba odpudzujeme, ale akonahle sa uvolnime a radujeme sa zo zivota aj ked sme sami, razom sa situacia meni o 360 stupnov, razom sme pritazlive a chcene.

Aj v pozdejsom veku, niektore zrele zeny maju tiez problem najst si partnera a to tie, ktore su prilis inteligentne, vzdelane, nezavisle, na vysokej intelektualnej urovni a u tohto typu zien dovod nevidim v tom, zeby negativne mysleli a tym muzov odpudzovali, ale problem je v tom, ze sa ich muzi boja, netrufaju si na ne, alebo sa mylim?, muzi, toto je anonymna debata, skuste byt otvoreni a skuste sa uprimne priznat k tejto slabosti, som zvedava na Vas nazor, no myslim si, ze sa velmi nemylim.

AdamKrt

Neviem, preco sa vam zda, ze na Azete si nemozete najst niekoho normalneho ? Chodia tam aj normalni ludia.

Isteze, najde sa VSADE dost primitivov, ale predsa takemu staci "zaklapnut pred nosom dvere".

Kopec ludi su introverti. Alebo maju pracu taku, ze chodia do prace, domov, do prace, domov... Ked dojdu z prace, neostava im vela casu, len nieco doma porobit, nakupit, najest sa a ostane im chvilka casu za ktoru ledva stihnu pozriet tak nieco v TV.

Ved nemusite sa s clovekom stykat, staci, ze ho najskor spoznate po dusevnej stranke a ak vam vyhohvuje, mozete si dat stretnutie a spoznavat ho osobne dalej, ako kamarata/kamaratku a az potom uvidite, co je zac.

Samozrejme v dnesnej dobre, pokial niekto ocakava, ze pokial chlap do 3tieho rande nieco na zenu neskusi, tak je vadny - to nestihne spoznat vobec daneho cloveka, alebo len velmi povrchne. Potom sa nedivim, ze sa tazko hlada... ;-)

Ked som sa zoznamoval pre rokmi na Azete, tak som si pisal povedzme 2-3 mesiace s niekym a potom som sa pripadne stretol, alebo vobec nie. A po par stetnutia osobne sa tiez ukazalo, co je v kom. Bez toho, aby som si nieco dovoloval na dievca.

Len druhym problemom a to u zien bolo, ze si vacsinou taketo spravanie vysvetlili tiez zle. Co bola k nim ucta, asi to pokladali skor za utiahnutost, plachost. Ano, niekto taky je, ale nemusi byt taky nonstop, ale na zaciatku a potom moze byt naopak iny clovek. Vacsina ludi vsak na to nema trpezlivost, pretoze ked to nejde rychlo /a casto vo vsetkom/, je to asi zle... :)

kafe

kvakato to napísala krásne - byť si istá sama sebou, cítiť sa krásne a neodolateľne a tešiť sa zo života (aj sama) - tiež si myslím, že to takto funguje. Aj preto tí škaredší a vypatlanejší majú partnera, lebo žijú bez toho, aby si uvedomovali to o istote a radosti zo života. A my sprostejší (ale viec premýšľavý) si to musíme pracne oddrieť a dokopať sa takýmto veciam. Aj preto je múdrosť a hlúposť veľmi relatívna.