Toxoplazmóza

Príspevok v téme: Toxoplazmóza
nori

Ahoj, často čítam túto stránku, a je potešujúce, ako sa všetci všetkým snažia pomôc. Teraz sa trápim aj ja, s chorobou Toxoplazmóza. Určili mi ju z krvných testov, hodnota bola 58,2. Bolia ma všetky kĺby, svaly, a už rok chodím k očnej lekárke, ktorá mi dávala všetlijaké kvapky proti nezistenej alergii. Na nete som sa dočítala, že táto choroba sa krvou roznesie do rôznych orgánov, vrátane pečene a aj očí. V poslednom čase som mala aj gyn. ochorenia a rôzne mykózy, čo vlastne tiež poukazuje na naštrbený imunit. systém. Lekárka mi dala len obyčajný KLACID, antibiotikum, neposiela ma ani infektológovi, ani na Kramáre na infekčné oddelenie. Zarážajúce je, že nikdy so žiadnym zvieraťom som neprišla do kontaktu, jemne povedané, nemám ich rada, srsti a peria sa normálne desím! Vraj som to mohla dostať aj z konzerv, párkov, paštét... Nevie niekto z Vás viac o tejto chorobe? Vyliečil sa už niekto z Vás z tohto svinstva? Poraďte, prosím, ak nie inak, podržte ma aspoň psychicky. Stokrát vďaka! Veľa zdravia Vám prajem!

maika

Aloe, ty tu stale len kseftujes s nejakymi pripravkami a to na vsetkych strankach, preco rovno nenapises, ze si distributorka, sa cudujem, ze ta este administrator neblokol!

kuki

Babenky, pracujem na pôrodníckom oddelení a v poslednej dobe sa aj nám množia prípady toxoplazmózy. Je pravda, že Toxoplasma gondii ako vnútrobunkový parazit môže poškodiť bábo, ale riziko je tým menšie, čím vyššie je štádium tehotenstva(mali sme však aj pacientku, ktorá bola liečená od piateho týždňa tehotenstva a teraz má zdravého chlapčeka:)) Vždy sa musí liečebne podchytiť, neviem, aké tu máte názory na antibiotickú liečbu, no všetko by mal odsledovať infektológ. Nebojte sa, mali sme veľa maminiek, ktoré boli takto choré a teraz majú krásne zdravé bábenká. Inak toxoplazmóza sa prenáša okrem psích/mačacích fekálií a nedostatočne tepelne upraveneného mäska aj pôdou, takže zeleninku, ovocie vždy dobre umyť/ošúpať!!

anka

Mojej budúcej neveste zistili toxoplazmozu je v 3 mesiaci tehotná.Mám strach že sa moje prvé vnúčatko narodí poškodené.Prosím poradte mi.Ďakujem!

brigite1

Mam už asi 8 mesiacom zdurene uzliny na krku a pochodila som s nimi všetky vyšetrenia vrátane onkológie...čo ma v teda dosť ubijalo.No len pred týždnom mi zistili pôvodcu tých uzlin. Je to práve toxopazmóza. A v krvi mam až moc zvyšené najake hodnoty doktorka mi povedala že budem mať problemi s tehotenstvom. To ma velmi trápy...!Je nadej žu budem mať normalne deti???? Dakujem

RNG

Toxoplazmoza je parazit, ktory sa da znicit dobrymi protiparazitnymi zmesami(napr artemisia(wormwood), vytazok zo zelenej supky vlasskeho orecha a cerstvo mlete klinceky)Tato kombinacia adresuje crevne, krvne a svalove parazity vo vsetkych formach.

panika

tehotnym zenam sa robia odbery na toxoplazmozu..teda aspon sa robili. (a ak macku, tak pri cisteni fekalii treba pouzivat gum. rukavice)

poliewoocka

Toxoplazmóza je infekčná choroba, ktorej pôvodcom je prvok Toxoplasma gondii. Ľudia sa môžu nakaziť príjmaním nakazeného surového mäsa alebo kontaktom s mačacími fekáliami. Vrodená toxoplazmóza je špeciálna forma, pri ktorej je plod infikovaný cez placentu od matky. Nebezpečenstvo tejto formy je dôvodom, prečo je tehotným ženám odporúčané vyhýbať sa mačkám.Blizsie info:

sk.wikipedia.org

vystrasena

Moja dcera dostala vdaka toxoplazmoze/ ktoru chytila pravdepodobne na pieskovisku/zapal sietnice,ktory sa opakoval uz druhy krat.Hospitalizacia,liecenie vo Vysnych Hagoch a strasna prognoza:ak sa zapal nabuduce posunie o stotinku milimetra k tercu tak mi dcera definitivne oslepne.Ak sa zapal rozsiri inym smerom a bude vcas odhaleny je nadej len na mierne zhorsenie zraku.Su to male parazity zijuce v ciste, male ako cervene krvinky a neexistuje nieco co by ich definitivne zabilo a z tela zlikvidovalo.Len caste navsevy u ocneho,sebavysetrenie a vela stastia snad umoznia to, aby moja milovana dcera raz videla svoje deti.Je to strasiak na cely zivot a nikomu to neprajem.A prosim nezlahcujte nebezpecenstvo nakazy a vyhybajte sa detskym pieskoviskam kym mame medzi nami volne sa potulujuce macky.Prosim na zaver cez slzy..drzte palce mojmu dietatu.