Gynekológia

Príspevok v téme: Gynekológia
Orlentína

Už dlhšie mám problémy s menštruáciou.Začalo to keď som minulé leto dvakrát po sebe dostala takú menštruáciu že som krvácala veľmi silno.Potom mi menštruácia meškala 6 mesiacov ..
Keď som ju potom dostala mala som len slabučké krvácnie 3 dni , zato sa intenzita ale prejavila na mojich nervoch.Taká nervózna ako vtedy som nebola ešte nikdy :D .. Potom asi po dvoch týždňoch som dostala "menštruáciu"..teda skôr špinenie.. To trvalo ani nie dva dni. No a od vtedy,čo už bude asi zas okolo tých 5-7 mesiacov zas nič .
Rozhodla som sa konečne (áno ja viem,mala som ísť skôr) zájsť ku gynekológičke.

Mám 15 rokov a nerada by som absolvovala vyšetrenie s mamou.Chcem sa teda spýtať či môžem ísť ku gynekológičke aj sama,bez doprovodu rodiča . Nerada by som tam prišla po dlhom prehováraní samej seba a nakoniec by ma dokotorka poslala preč.Ďalej by ma zaujímalo ako by vlastne v tomto prípade prebiehalo vyšetrenie (sex som ešte nemala) a čo si myslíte aká by bola liečba?
Kamarátka mala také problémy a nasadili jej hormonálnu antikoncepciu .. ja sa ale bojím že pri jej užívaní by som mohla pribrať alebo schlpatieť .. Je to jedna z možností alebo naopak HAK tomuto predcháza?

Moc ďakujem za odpovede..

Andrea06

Mudr. Daniela Mesárošová v Bratislave ma neskutocne a nehorazne drze sposoby ku svojim pacientkam. Ja osobne som pozadovala vysetrenie HPV a ona zacala po mne hystericky skriekat a vrieskat, ze mam okamzite vypadnut z jej ambulancie. Pacientky , ktore to poculi boli v absolutnom soku. V minulosti zase pri lieceni mojej candidy sa vobec nezaujimala o to, ze treba pohlavne preliecit aj mojho partnera a zo zakona mu mala aj predpisat a poslat lieky a mna upozornit, preco mam candidu a tuto povinnost voci mne ako pacientke si nesplnila.Je to absolutny skandal, co si tato lekarka dovolila , som poburena a narusila vazne moju dostojnost a porusila lekarsku etiku.Myslim si, ze aj lekar sa musi spravat podla nejakeho etickeho kodexu a hlavne ked je to gynekolog.

Janulkapotvo

Dobry den chcem sa spytat ci moze uzivanie antikoncepcie ovplyvnovat imunitny system. Pretoze som ju zacala uzivat v auguste a v septembri som zacala byvat chora strasne casto. A to som v juli ukoncila polrocne preliecenie imunity. Poradte mi prosim neviem ci ju mam vysadit alebo brat dalej

jajkafr

macka
ale slečna čo tu píše nechce antiku na to, aby neotehotnela... v takom prípade v pohode, ale aj tak si myslím, že neželanému počatiu sa dá brániť aj iným spôsobom... ale antika nevyrieši problém o ktorom písala Orlentína ona ho len zakryje

macka26

s antikoncepcie neschlpaties ani nepriberies .... to su myty...

a k vasim nazorom na anti, radsej v 15 anti, ako v 15 na matersku :D

jajkafr

od 15-tich môžeš ísť aj sama prípadne sa o tom porozprávaj s mamkou a zavolaj gynekologičke, či môžeš prísť sama bez mamky... ale myslím si, že by nemal byť problém...
ak ťa bude vyšetrovať tak ťa bude vyšetrovať cez konečník a možno ti spraví ultrazvuk a určite odbery na hladinu hormónov v krvi... nemáš sa čoho báť choď čím skôr... čo sa týka liečby s lekárkou sa môžeš dohodnúť... ak ti bude chcieť predpísať antikoncepciu tak jej povedz že to nechceš, či by sa to nedalo riešiť nejak inač... lekárka ťa nemôže nútiť do ničoho čo ty nechceš... navyše máš len 15 rokov a myslím si, že je to dosť skoro začať brať antiku... ona ti tak akurát upraví menštruáciu ale to je všetko tvoj problém nevyrieši tak ako píše xyxyz držím palčeky

xyxyz

od 15 mozes ist sama...
vysetrenie-pravdepodobne cez konecnik a nejake to sonp
ale mozno ani nebude vysetrovat pretoze toto je ocividne hormonalna zalezitost..

ked mas 15 tak je to normalne, hormony su rozblaznene, robia si co chcu...

da sa na to dat antikoncepcia, ale pozor-antikoncepcia tento problem nikdy nevylieci, len pocas jej brania budes mat menzes pravidelny, po vysadeni sa to pravdepodobne vrati spat, alebo sa ti upravi cyklus sam ked dospejes-kazdopadne na tento problem a v tvojom veku to nie je riesenie, keby som tvoja mama tak ti to zakazem, si este vo vyvine, antikoncepcia nie je sranda a brat ju v 15???opakujem-tvoje telo je vo vyvine