Alergia na kravské mlieko a kazeín...

kika9981

dobrý večer prosím Vás akurát mi zistili alergiu na kravské mlieko,soju kazeín,možte mi poradit? niaka náhrada isto neexistuje treba vylúčit mlieko a to bude tažké mlieko zbožnujem a o jogurtoch ani nehovorím :( pila som ho od mala,no čo treba sa s tým vysporiadat a život ide dalej

hammel

Pammy: Watermelon ti to píše správne a hlavne tie mliečne výrobky zo stravy vylúč. Pokazené zuby sú väčšinou o pomere kyselin a zásad takže ak konzumuješ veĺa ovocia a zeleniny máš enzými, vitamíny, mineráli a máš aj dobré Ph

tčm

Nedostatok vitamínu D spôsobuje zlé vstrebávanie vápnika a to následne skrivenie chrbtice, pokazené zuby, nekvalitné vlasy a nechty a za pár rokov riedke kosti - osteoporóza, tzv. civilizačná chroba. Vit. D pomáha chrániť aj proti vírusovím ochoreniam. Vcelku treba podporiť obličky prírodným antibiotikom (napr. cesnak). Vit. D dopĺňať slnkom. V zime semienka, zelenú listovú zeleninou, kyslú kapustu atď. V zime určite nie citrusové plody, tie sú dobré na leto. Mlieko je vhodné pre malé detičky, inak zahlieňuje organizmus a vytvára dobré prostredie pre parazity. A to je iný problém! Treba dopĺňať aj vápnik, ale prírodnými doplnkami, ktoré sa nemenia na soli, aby nerobili šarapatu v obličkách, kĺboch a pod. K tomu jednoznačne pohyb na čerstvom vzduchu, kôli aniónom atď...

watermelon

mak a sezam obsahuju ovela viac vapnika ako mlieko, dalej jest vela pomarancov, mandariniek, grepov, tiez obsahuju vela vapnika - z ovocia asi najviac, plus listove salaty. Vitamin D treba naberat v lete, chodit co najviac na slnko, inac by mal byt aj v kokose. A vitaminy B su zastupene hojne v ovoci, myslim, ze aj v obilninach.

alchamilka

Pammy: to sa neboj , tvoja dcéra má len šťastie mlieko biologicky nie je prispôsobené ľudom , ale teliatkam ;) v krajnom prípade kozie .... ale vidíš ako všetko sa to tu dá nahradiť... a ked má rada mlieko tak ryžové alebo sojové...

včielka

Prave kvalitne prirodne doplnky vyzivy by mala jest ci pit,pretoze len v nich je spravny pomer vitaminov, mineralov, stopovych prvkov,atd.,ktore nenajdes v strave,je potrebny spravny pomer.Hlavne v jej veku.Samozrejme, vela vela surovej stravy,ryby-ako Ti aj radil niekto na fore..../duratnakatka@gmail. com/