farba na vlasy/šampón?

Príspevok v téme: farba na vlasy/šampón?
F

Asi tri roky som si farbila vlasy šampónom od Palette, ale prestali vyrábať obyčajný základný odtieň a o ostatných klamú, tak som sa rozhodla, že si asi zafarbím trvalou farbou, ale bojím sa, aj keď som si ju už kúpila - Garnier.
Ale v návode je: "Nepoužívajte v prípade, že Vaše vlasy boli farbené henou alebo farbami na vlasy so systémom progresívneho farbenia." Ráta sa tam aj farbiaci šampón (bez amoniaku)? Smiem si tým zafarbiť vlasy aj na také, čo som si asi pred vyše mesiacom farbila tým šampónom (a chytí to)? A bojím sa, aby mi nezačali padať vlasy, alebo sa príliš nezničili, aj keď my ich máme v rodine také odolné, pevné a husté. Je tam ten hlúpy test kožnej znášanlivosti, ale na ňom je, vraj si to musím dať na 48 hodín za ucho a nesmiem si to ani umývať, ani chytať (čo je nemožné, ako sa mám potom sprchovať a spať a aj tak by mi to len vyžralo kožu) a ak ma to tam potom bude svrbieť, bude to červené alebo tak, tak si to nemám dávať, ale po takom čase neumývania si toho by som to mala aj tak. Ale dala som si večer na chvíľu aspoň kúsok a po chvíli som to zmyla, štípalo to a potom som to mala trochu červené (ale myslím, že nie príliš na to, že je v tom trochu žieraviny), môžem si to dať?
Alebo mohli by mi nenačatú farbu v obchode vymeniť za šampón? Aj keď ten šampón nebol nič moc, ale tohto sa obávam.

F

Super, normálne mi vrátili peniaze a hneď som si teda kúpila ten pôvodný šampón, ktorým som si predtým farbila, tak ten aspoň už mám osvedčený a aj viem, aký odtieň z toho vznikne.

Ha a presne na Palette sa zase píše o tom teste kožnej znášanlivosti, že to tam mám nechať pôsobiť 45 minút a dať si to na vnútornú stranu lakťa, nedotýkať sa toho nijak a potom zmyť a potom sledovať tých 48 hodín, nie tie hovadiny, čo boli popísané hentam. :-)

A ja si vlasy umývam každé ráno (inak ich už mám na druhý deň dosť hnusné, najmä keď ich mám rozpustené), ale nezmýva sa mi takmer vôbec, len tak akurát.

Escarlet

Ak by si chcela radšej ten šampón, tak sa v tej drogerke, kde si kúpila tú farbu po nejakom poohliadni a skús, možno ti ju vymenia :)

anna555

Mne šampón nikdy neodrastal,iba sa vymýval,pretože si vlasy často umývam,teraz už dlhšiu dobu používam hennu,mne moc nechytá,alé dáva pekný lesk a aj kvalita vlasov je super,až na to že sú riedke kedže mi z antikonc.vlasy dosť vypadali,ale ak ti môžem poradiť daj si len šampónovú farbu,teraz sú na trhu rôzne bezamoniakové..

F

anna555: Ale neštípalo to príliš, iba tak normálne, teda všetci vravia, že farba vždy štípe a kedysi som mala nejaký prameň farbený aj ja a keď je v tom žieravina, tak myslím, že je normálne, keď je to chvíľu potom trochu červenšie.

Ale veruže radšej zoženiem zase len ten šampón, aj keď už nie Palette (tí ma okrem toho naštvali aj tou "intenzívne červenou" oranžovou, čo nebolo mojou pôvodnou farbou, ale celkovo to farbí na intenzívne hnusne oranžovo) a sesternica mi odporučila Garnier.
Neviem či sa môže farbiť trvalou na vlasy farbené šampónom, ale viem, že naopak to už nejde a keby mi to nesadlo, tak by som s tým už nijak nič nenarobila, tak nebudem riskovať.
Ale aj odrastajúce zo šampónu nie sú pekné, keď to oproti tomu vyzerá tak šedivo (navyše keď tým pádom ani neboli na Slnku). :D

F

anna555: Ale neštípalo to príliš, iba tak normálne, teda všetci vravia, že farba vždy štípe a kedysi som mala nejaký prameň farbený aj ja a keď je v tom žieravina, tak myslím, že je normálne, keď je to chvíľu potom trochu červenšie.

Ale veruže radšej zoženiem zase len ten šampón, aj keď už nie Palette (tí ma okrem toho naštvali aj tou "intenzívne červenou" oranžovou, čo nebolo mojou pôvodnou farbou, ale celkovo to farbí na intenzívne hnusne oranžovo) a sesternica mi odporučila Garnier.
Neviem či sa môže farbiť trvalou na vlasy farbené šampónom, ale viem, že naopak to už nejde a keby mi to nesadlo, tak by som s tým už nijak nič nenarobila, tak nebudem riskovať.
Ale aj odrastajúce zo šampónu nie sú pekné, keď to oproti tomu vyzerá tak šedivo (navyše keď tým pádom ani neboli na Slnku). :D

F

Je mi jasné, prečo sa to dáva za ucho, ale tebe očividne nie je jasné, čo som vravela, že to vôbec nebolo o tom KAM to dať, ale že normálni ľudia sa denne aj sprchujú a spia a pri tom si položia hlavu na vankúš a nie je normálne mať niečo, v čom je amoniak na sebe dva dni, keďže ani pri farbení to tam toľko nie je. To by som to ucho už ani nemala. Normálne je, aby som si to tam dala na tú polhodinu ako pri farbení a potom zmyla a potom čakala, ale hento je debilita.

Nie, tie nie sú otvorené.

A neviem, čo nechápeš na tom, aby si z tejto témy nadobro odišiel, keď si taký... ehm.
A nie som napaprčená na svet, ale len oprávnene na nie príliš mentálne normálnych ľudí, čo chcú vkuse do niečoho len kibicovať, pričom sa ich to netýka a ešte k tomu aj mimo danej témy, pretože nikto nemá záujem im tu robiť spovednicu. Keď niekto založí tému za konkrétnym účelom, pretože niečo potrebuje vedieť, tak to tu nie je na to, aby tie skutočné odpovede k veci musel hľadať medzi desiatkami stupídnych rečí, ktoré vôbec nie sú o tom, čo potrebuje.

anna555

Ahoj,ak ťa to štípe,príp.sčervená,neskúšala by som to radšej,ale ťažko povedať,ak si mala paletku a nebol problém,ťažko povedať,ja som si paletkou farbila vždy a vždy to bolo ok,ale naposledy som si dávala asi pred pár mesiacmi nejakú garnierku a dosť mi padali vlasy,na tvojom mieste by som si trvácnu farbu nedávala,jednak to ničí a jednak škaredo odrastá..

A toto sú obrázky: alergické reakcie na farbu:

Pa

sachiniti.files.wordpress.com

www.ecollo.com

i.dailymail.co.uk

AdamKrt

F:

tak i napriek Tvojmu ofucanemu spravniu Ti odpoviem konkretne, ked sa tak vehementne dozadujes odpovede k teme.

Za ucho sa to dava preto, aby sa zistila ALERGICKA reakcia na dany prostriedok. Moze byt, ze vplyvom chemikalii, ktore sa Ti dostali do tela, si telo moze na niektore latky vytvorit velmi nepriaznivu reakciu. Aby si sa nahodou cela nevyhadzala od pupakov, ci nedostala anafylakticky sok. Ci neprisla o vlasy...

Ano, je to neprijemne, mat to tam 48 hodin, ale ako inak to chces otestovat ? Ak sa boji, ze z toho budes mat zlu reakciu, tak pocas sprchvoania si skus tam dat nejaku dobru naplst, voderezistentnu a pozor, aby sa Ti tam nedostala voda, pretoze i ked su tie naplaste vode odolne niektore zle lepia.

Ak si to otvorila a je tam nejaka pecat, asi bude problem to vymenit. Ak to neni vidno, zalezi, kde si to kupila. V standardnej reklamacii na to nemas narok. Niektore obchody vsak umoznuje vratenie tovaru do X dni bez udania dovodu, ale tiez musis splanat urcite podmienky. Takze skusit to vymenit mozes....

Skus sa trochu nadychnut a nebyt taka napaprcena na svet. Ja som Ti vcely neukradol.... :-D

F

Práve preto chcem len šampón, ale teba do tohto vôbec nič, nepýtala som sa na tvoj názor úbohého človeka, čo ho tu všade rýpe, aj keď ho nikto nechce, ale na konkrétnu vec. Mal by si svoju poruchu začať riešiť a nie držať sa svojho primitívneho riešenia tým, že sa nič riešiť nebude. Tak daj pokoj a odpáľ z tejto diskusie, keďže k tomu nemáš čo napísať.

AdamKrt

F:

ja nemam problem s vlasmi. Ani fyzicky, ani dusevny... :)

Chcel som poukazat Ti na to, aby si skusila pouvazovat na to, ze Ti to mozno ani netreba. Ale ak si chces nicit vlasy, samozrejme, je to Tvoja vec a Tvoje nicenie vlasov respektujem :)