mam navstivit psychiatra?

Príspevok v téme: mam navstivit psychiatra?
nana0123

..ide o to ze kedze mi tiahne na 19 nezda sa mi normalne aby som sa zobudzala kazde jedno rano na to ze som nervozna a mam strach. (co sa u mna prejavuje bolestou brucha a je mi zle) Ja si uvedomujem ze na to nemam -najmensi-dovod, a stava sa mI to aj ked mam niekde sama ist napr niaky pohovor a podobne. ( A to si predstavte ako saliem pri skuskach. A k tomu sa citim este horsie ked mam ist na niaky predmet ktory neznasam. Vsetci idu na ten predmet uplne v pohode a maju v pi.. ale ja nie.)
Vsetko to zacalo ked sme sa prestahovali a ja som musela ist na inu skolu kde mi dali jasne pocitit ze tam nepatrim. Po cele cca 2 roky som kazdy jeden den pocuvala ako som skareda,blba, ohovaracky,sikana a pod. Vtedy som zacala prvy krat mat strach ked som chodila meDzi tych ludi. Na strednej to bolo uz fajn. Ale obcas som sa z nicoho nic sa zacala bat, len tak bez dovodu a mala som taky pocit akoby sa mi krutilo v hlave. Chodila som k psychologovi kt mi s tym velmi nepomohol. Ten bezdovodny strach zmizol ked som si nasla priatela ale stale mi je rano zle ako som pisala hore a ja nechcem mat tie pocity aj ked pojdem na vysku. Myslite ze by som mala navstivit psychiatra? (nie psychologa lebo rozpravala som uz o tom dost a velmi nepomahalo, a k tomu psychlogovi ku kt som chodila sa mi vracat nechce, pretoze ja som mala strasne depresie,uzkosti a ten strach a vzdy som cakala ze ma posle k psychiatrovi ale nikdy to neurobil a tak mi bolo stale zle tak som sa jedneho dna rozhodla ze uz k nemu nepridem. Zial spytat sa ho na psychiatra ma nenapadlo)

a mozem k psychiatrovi prist bez niakeho potvrdenia od lekara ci psychologa?

a ako mam povedat rodicom ze chcem ist k psychiatrovi.. lebo ked poviem mamE ze mam stres, ze mam depresiu.. tak ona mi odpovie: ja tiez.

marge

ahoj, zda sa mi to dost skoro, aby si uz v 19-ich mala depresiu, je to len strach z okolia, mozno z neuspechu....to je normalne, pokial si clovek zodpovedny...ja neviem, ci navsteva psychiatra je to, co potrebujes, potrebujes sa najst a zdvihnut si sebavedomie, ja by som to predsa len este raz skusila s psychologom, u neho sa mozes vykecat do zblbnutia :-)) skus aj nejake bylinkove (nenavykove) produkty, ktore Ti pomozu aspon v tom, ze nebudes mat spominanu brusnu nervozitu

zdravy

Jasne navstiv psychiatra a nepotrebujes ziadne odporucanie. Ale skus sa poinformovat v okoli o nejakom dobrom ktory ma dobre referencie aby ti nenasadil nejake silne tab, ale podla tvojho stavu mozno nieco lahke. Podobne problemi som mal aj ja.