BIO potraviny

pv78

dakujem za nazory takze na bio kaslem :d a slobodna dakujem ze si mi to vysvetlila a som to pochopila konecne , som myslela ze sa tu mozem opytat na to co ma zaujima a nie ze hned z toho videm ako nechapava reklamou ovplyvnitelna kacena

Viva19

súhlasím s tým, že bio a bio je rozdiel. Niektoré s tých potravín sú vážne zdravšie a kvalitnejšie, iné sú len drahšie a kvalitou porovnateľné s ostatnými. Ale ktoré stoja za tú vysoku cenu a ktoré nie? To by ste si museli nechať otestovať. A potom by nás tie bio výrobky vyšli poriadne draho. Omnoho jednoduhšie je siahnuť už po overených produktoch. Klikni na -odkaz odstránený- a získaj zdarma návod na zdravé stravovanie a výživu. A máš po starostiach.

watermelon

ja kupujem v supermarketoch len bio ale chutovo sa neda porovnat s bio vyrobkami na trhu. Tie rajciny, ci papriky to je skratka rozpravka.
A doubledog mas podla mna pravdu, kto kupuje bio, robi to aj preto, ze mu zalezi na zivotnom prostredi. Kto kupuje neorganicke vyrobky vlastne podporuje nicenie planety a chemiu v potravinach a na poliach.

usiko

slobodna,

mas pravdu, od malicka sme jedli sliepky co chovala starka, a potom sme uz kupenske nechceli, lebo smrdia....

ovocie je tiez zo zahrady neporovnatelne lepsie, chutnejsie a zdravsie a ja osobne uprednostnim ovocie s cervikom ako bez neho....

Ale ani to nie je celkom bio, lebo ta chemia je vsade, v trave, v pode, vo vode......ale je to blizko bio...

No a to co kupime v obchode? za to by som ruku do ohna nedala......takze plny suhlas s tebou......

A nie, z bio veci sa nechudne...chudne sa z vacsieho vydaja ako prijmu energie....

Slobodna

bio zvieratá usiko sú podľa mňa tie, ktoré sú chované voľne, nie natlačené jedno na druhom, takisto za bio ovocie a zeleninu považujem tú, ktorú si sama dopestujem vo svojej záhrade. Ak niekedy budeš mať možnosť ochutnať napr. sliepku od starej mamy, ktorú odchovala na svojom dvore a kúpiš si nejakú v obchode tak rozdiel spoznáš okamžite, nielen chuť je úplne iná, ale tá z obchodu neskutočne smrdí, aspoň teda mne, ktorá je rozmaznaná na bio kurčatách :-) Takisto je dosť veľký rozdiel v zelenine, ovocí. Takže áno, bio existuje ale potravinám s nálepkou bio, ktoré sa predávajú v obchodoch moc neverím a súhlasím s tebou, že je to iba biznis. Bio neni o nálepke, bio je o niečom úplne inom. Bohužiaľ existuje dosť veľké množstvo ľudí ako zakladateľka témy, ktorí to nepochopili a myslia si, že ak si kúpia výrobky s nálepkou bio, budú automaticky zdravší a schudnú :-)

doubledog

bio je urcite zdravy trend, ved prave jeho opak, sucasny sposob pestovania a celkovo zivota, sposobil, ze mame zamorene prostredie.

takze kazdy, kto kupuje bezne vyrobky, podporuje devastaciu prostredia.

v nizkej cene beznych vyrobkov nie su zahrnute skody, ktore vznikli na prostredi.
cize v skutocnosti su prave nie-bio vyrobky velmi drahe.

priklad:
moj otec zije v prostredi, v ktorom je voda kontaminovana umelymi hnojivami a neda sa pit.
tym mu vzniknu dodatocne naklady na upravu vody.
tieto naklady znasa on sam, pricom mali byt zaratane do ceny plodin, co sa tam pestuju normalnymi metodami.
inymi slovami, ak kupujete lacne nie-bio vyrobky, sklada sa vam na tuto cenu niekto iny, vy platite iba cast ich ceny.

usiko

no,bio nie je bio, ako simnohi myslia...predovsetkym sa na tzv. bio produktoch nabaluju firmy, ktore hlasaju, ze je to bez pouzitia chemie....

ked logicky rozmyslate, tak ako mozu este na tomto svete byt vypestovane a vychovane rastliny a aazvierata bez pouzitiachemie, ked vsetko, vzduch, voda, poda je nasiaknute chemikaliami,ktore tam su ako pozostatok roznych cinnosti cloveka....urcite niekde na svete su male fliaciky zeme, kde chemia sa nedostala, el je to skor nepravdepodobne, lebo chemicky dazd pada na celu zem.....

takze bio ako take neexistuje...

dalsia vec je, ze je dokazane, ze kvalita bio vyrobkov ani zdaleka nie je o tolko vyssia, o kolko je vyssia ich cena oproti ostatnym, nie bio vyrobkom.....takze tak.....ak ma niekto penazi na vyhadzovanie, tak prosim, ale inak urcite nebudete extra zdravsi, ked budete jest bio produkty.....

Proste biznis, ktory tazi z toho, ze ludia chcu byt zdravi...skoda len, ze to beru z nespravneho konca.....

janab

Viete, o zdravých potravínách by sme tu mohli viesť zvláštnu rubriku ako sa na nich nabalujú firmy, pretože dnešný svetový trend je, žiť zdravo..zdravo sa stravovať..tak nám vtlkajú do hláv, že treba jesť zeleninu,ovocie a bio potraviny..čo sa týka zeleniny..nie je zelenina ako zelenina..ak dovezú kel z poľska, tak z neho máme hnačku, lebo je v nom plno dusíka, to isté karfiol..krásny,veľký,biely..chrum..no ale čo,plný dusíka, redkvičky detto..zberajú zelené banány, kým sa dovezú, sú žlté..celozrné chleby?..prosím vás?..zafarbené meltou, alebo karamelom..vraj zdravé?..plno cukru..ešte na dôvažok z toho máte zápchu..hydina?..plno hormonov, ktoré sa dostávajú do našich organizmov a potom sa čudujeme, že priberáme..VETO, RAMA - samý margarín..nebezpečné tuky, darmo, že budú denne v telke dávať, že aké je to zdravé..riť paľovu!..chcú predať..ide o biznis..potraviny sa budú kupovať stále, či je bieda, alebo nie je bieda. Múka je tak vybielená a zbavená všetkých "dobrých" látok, že všetko z múky je pre organizmus v konečnom dôsledku cukor..tak čo jesť?..hovorím..kapitola sama o sebe.

xyxyz

su to drahe veci pretoze su bio...pretoze v nich nie je chemia..ako ci je susienka bio, alebo nie..to je jedno..ta susienka je zdravsia len v tom ze v nej nie je tolko chemie, ale to vobec nesuvisi s vahou a dietou..

a takto sa vela veci oklame v obchodoch..nic o tom nevedia ale myslia si, ze ked je nieco drahe tak je to automaticky extra zdrave