Vnutorna dilema - nechat tak a ist dalej, alebo riesit?

Príspevok v téme: Vnutorna dilema - nechat tak a ist dalej, alebo riesit?
shadey5

Ahojte vsetci :( Mam taky "mensi" problem..Vnutorne som velmi rozpoltena:( Citim sa ako keby som stala na jednom mieste ked sa tak velmi chcem pohnut dopredu nejako ci uz v danej veci, alebo sa od nej oslobodit :/

Vec sa ma tak...pred istym casom som bola zahladena do jedneho cloveka. Ako iste viete..proste clovek ked si je isty sebou ma neuveritelne moznosti a nema limity ktoreho drzia...ja som si sebou ista nebola..bola som dost ustrachana ako to dopadne, ci budeme spolu ci nie..a mozno aj to zapricinilo ze napokon z veci nic nebolo. Proste po stadiu spoznavania sa to dostalo do stratena..a teraz chvilu s odstupom casu viem, ze som ina, citim tu zmenu, presla som si tym..A viem, ze v minulosti som tu situaciu mohla zvladnut ovela lepsie a ovela lepsie to mohlo aj cele dopadnut...keby som len bola vtedy taka, aka som dnes..bez zbytocnych komplexov atd..A teraz ma to velmi stve, ked to viem..viem ze je asi lepsie niektore veci nechat tak, ved ako sa hovori, cas vylieci vsetky rany ale hovori sa aj ze je dobry kozmetik ale zly doktor..Vnutorne mam neviem preco velku chut sa k tomu vratit..a dokazat ze na dotycneho mam? Vyznie to velmi ale velmi velmi hlupo..S dotycnym sa nadalej stretavam obcasne z dovodu ze pracuje v mojej blizkosti..Co mam robit...mam to skusit odznova..alebo mam ist dalej a zabudnut? Neda sa to len tak..neviem mozno je to len moja tuzba po pocite zadostucinenia..Tuzba si nieco dokazat. Neviem...neviem...Prosim nemajte hlupe pripomienky kazdy clovek je iny, kazdy je nejaky..ocenim kazdy triezvy nazor..vdaka

ironMan

shadey5: je to akoby si mi hovorila z duse. nie som si uplne isty ci ti viem poradit, ale poviem ti, ze ja som prezil nieco podobne. V case ked som bol v poslednom rocniku strednej som sa zoznamil s jednym super dievcatom, a poviem ti, bolo to naozaj krasne obdobie. nejako sme sa postupne spoznavali, boli sme spolu, ale nie zas prilis casto. Neskor som ju aj pozval na rande, a v istu chvilu to uz vyzeralo akoby sme spolu chodili, ale este to nebolo chodenie. Bola fakt skvela a v mnohom ma zmenila k lepsiemu. ale vtedy som bol este iny, taky teenager zakomplexovany a nevyzrety, nevedel som o holku bojovat, mozno som bol prilis pohodlny a vahavy. Ide o to, ze presne ako u teba, aj u mna sa to spoznavanie postupne dostalo do akehosi stratena a postupne nam to upadalo, zvecsa z dovodov, ktore som napisal vyssie a aj dalsimi chybami. Vrcholom bolo, ked som ju pozval na ples a ten sa nam uplne nevydaril, skoncilo to tak, ze sme sa jeden druhemu ani nevenovali a po plese prisiel taky kvazi rozchod. proste mi povedala, ze uz nie som pre nu vyhradny chalan, ze uz sa o nu nemusim snazit, ze sa do mna nezalubi. Ona chcela aspon aby sme boli kamarati, ale ja som sa zachoval hlupo a tak sa to medzi nami pokazilo, a isty cas sme sa ani nerozpravali. presli asi tri roky, a aj ked netvrdim ze teraz som vyzrety, urcite som postupne zacal vyzrievat, menit postoje a s istotou som prisiel na to, kde som urobil chybu a co som mal urobit inak aby som ju ziskal. Ale zaroven s tym som aj zmenil pohlad na to dievca. Jednoducho som zistil, ze by som s nou aj tak asi dlho nevydrzal, uvedomil som si totiz mnohe rozdiely medzi nami. Neskor sme sa znovu trochu skamaratili, a uplne ma dostalo, ked asi po necelom roku od toho kvazi rozchodu o mna znovu prejavila zaujem, napisala mi, ze jej chybam a podobne. ja som sice za nou prisiel, ale uz som o nu zaujem neprejavil. Pochopil som, ze ona prisla do mojho zivota aby ma posunula dopredu a zmenila v niecom k lepsiemu a tak aby som bol pripraveny pre inu. A tak sa aj stalo. Dnes mam 3 a pol rocny vztah s inou holkou, ktora je pre mna vsetkym a nevymenil by som ju za nic. Aked sa pozeram na to, aky som bol kedysi "hlupy" neviem sa ubranit udivu. Fakt je, ze z tym dievcatom sa uz vobec nestykam a ked si na nu spomeniem, je to ako spomienka na istu epizodu v mojom zivote. A viem, ze u nej je to urcite rovnako. Napriek tomu, vzdy ked ju stretnem, rad sa budem zaujmat o to, ako sa jej dari. takze tak. Ale drzim ti palce, ak to skusis znovu, nic nestratis, najme ak vies, ze to urcite chces skusit.

kikusa33

Ak to skusis, nic tym nestratis. Ak to vyjde, vyjde, ak nie, tak nie. Nic sa nedeje - nic nemozes stratit. Tak preco to neskusit? Uz nech to dopadne akokolvek, budes mat o skusenost viac.