Vydieranie

Príspevok v téme: Vydieranie
babe_girl

som zufala neviem čo mam robit zoznamila som sa s chalanom nakupil mi oblečenie popozyval ma kade tade chcem mu vratiť všetko spať nechce to povedal že sa ho nikdy už nezbavim potom ma začal uražat nadavať mi že chce odo mna do ppondelka500 euro neviem fakt čo robit bojim sa strašne a chcem od neho už navždy pokok ale on ma nechce nechat na pokoji POTREBUEJM PROSIM SURNE POMOC čO MAM ROBIT

lost

xyxyz, no tak ja zijem v takom svete ze dam a len tam to zostane :D
teda mne nerobi problem hoci aj nahodnej babe kupit znackove cojaviemco, a kamoske o to viac v pohode, ale zatial ich vela nemam, respektive ludia sa malo nechavaju obdarovat..
nerobi mi to problem lebo mam z coho dat a nie som retard alá "kupim si ju za par handier"

ale k teme:
chciet moze, ale to neznamena ze dostane :)
to je podla mna uplna blbost a naivita chlapa (preto hovorim ze je to nejaky tupecek) - a kludne by som mu to aj do oci vysvetlil/povedal...
tu ide o elementarnu vec..
ak PONUKA tak ponuka :)

a pravdupovediac, to ze ponuka len par siat, svedci o tom ze aky je lacny..
respektive, ani zakladatelka temy nemisu byt hned zlatokopka, ono totiz nehcat sa obdarovat smiesnym darom, teda odhadujem ze to bolo pod 1000 eur, alebo aspon v nizkej 4 cifernej sume, tak to je ine ako keby hrala jeho hru a kopala by vecne - to je zlatokopka :)

existuje pravidlo:
"ked davaju, BER !"
a to uznavam, naco ine by mi niekto daval, ak nie na to aby som zobral?

a ak dava niekto len tak, a POTOM chce, tj. nepovie PRESNE pravidla datia-bratia, MA SMOLU!!!

tak to funguje vo financnom svete (to by som mohol porovnat s financnym darom).

nejde mi to do hlavy, predstavme si ze:
ides do poistovne, banky, alebo kamkolvek a je tam CUKRIK, a PONUKNU: "Date si cukrik?" .. a teraz odpoviem "Ano, dakujem"
- tym to haslo
neexistovali ziadne pravidla, ziadne klauzuly, paragrafy, respektive podmienky pouzitia, v tomto pripade cukriku.
Ak by sa spytali:
"date si cukrik?"
"ale! za to vam za 5 rokov odoberieme oblicku"
- TO JE uz o niecom inom, tam ak si zoberiem cukrik, Z MORALNEHo hladiska by mohli mat narok na moju oblicku, lebo mu ZROZUMITELNE vysvetlili ze nieco za nieco :)

Tak ak by som bolo tcom takto oklamanej dcery, ospravedlnenine ze "ved tak sa balia zlatokopky, kupoval som jej tony veci" (od toho mladika) by ho nezachranilo prd niekolkodennou dovolenkou v nemocnici, mojou odpovedou by bolo "hold, taka je doba chlapce"

xyxyz

lost ano??

si si isty ze ked ti pomaly cudzi chlap ponakupuje plnu rit veci, ze od teba nebude nic chciet??teda ze od zeny nebude nic chcet?v akej dobe zijes...to by si mal vidiet kolko 18 rocnych sa da na taketo veci nahovorit...a keby to ostalo len pri nejakych drinkoch dajme tomu ale vela bab, aj na slovensku aj v zahranici, sa s chlapom za nejake darceky aj rady vychrapu...

Cashia

absolútne súhlasím s lost..
musíš byť aktívna a nie len sedieť za pc a nariekať, chápem, že to nemáš ľahké ale musíš niečo podniknúť..
a tie dôkazy.. odkladaj si od neho sms, nahrávaj si v mobile rozhovor s ním..

lost

Pokial si ho nenutila aby ti tie veci kupil, pokial ste nemali uzavretu zmluvu, tak nie si povinna vratit absolutne vobec nic.
(To len tak pre princip, ale tak ak chce, tak mu to radsej vrat).

Skor si myslim ze je to len dalsi auparsky vygumovany uboziak, co machruje ze on si tam moze dovolit nakupovat :D

Ja si to ale neviem predstavit:
1. ak ON ponukal / pozval na nakup, tak kde je problem? Vina jasne na jeho strane.
2. aj keby ho ONA presviedcala ostosest ze kup mi toto a kup mi hento, a ON na to pristupi, aj keby mu naslubovala hory za tie zakupene veci, tak hold, vyhrala ONA, ale neexistuje ani jeden jediny dovod preco by si mohol dovolit niekoho vydierat.

To je ako opacne, muz naslubuje hory a potom nic... aj to je ujma, a este horsia, kedze je to psychicka vec..

Ale jednoznacne to ries, respektive vyries, nenechavaj to zapadat prachom, lebo sa este ozve o rok a co potom.. Musi mat RESPEKT..

lost

To ze prijala poznavnie nic nemeni na fakte ! NIC !

Ak niekto pozve, musi byt absolutny analfabet, ak si mysli ze 1 + 1 = 3 tj. pozvem a mam nieco spat..

Osobne by som to riesil asi takto:

1. mam dobry vztah s rodicmi, upovedomil ich.
2. nemam dobry vztah s rodicmi, upovedomil kamaratov so "svalmi", kedze takych nemam, tak by som asi zasiel niekam do posilovne a ponukol nejaku symbolicku odmenu tomu kto pride na stretko s nim - ak by neodmietli tak fajn (ta odmena pod 10 eur), ale zase ani toto nemusi byt stasstne riesenie, kedze nie kazdy je ochotny sa pustat do niecoho takeho, "len tak zadarmo"..

No ale ak nemam nikoho, riesil by som to asi takto:

1. spravit si blog alebo facebook profil, a napisat tam ako sa veci maju, to bezne robia mlady ludia, hodit tam fotky popripade co najviac informacii, nech to vyzera doverihodne. extremne dobre to zabezpecit.
2. povedat mu ze ak sa o nieco pokusi, blog / facebook profil ho usvedci.
3. dalej mu povedat, ze ak neda pokoj, si ochotna zaplatit niekomu kto ho nauci ako sa treba k slecne chovat.

1. krok je ako positka, ze to myslis vazne, a ak je tam nejaky dokaz, bol by samovrah, ak by ti ublizil.
2. a 3. krok je taky "tlakovy" ze sa nedas zastrasit..

popripade 4. upovedomit policiu, idealne aj s dokazom, ale na zaciatok bez neho.

ktovie ci policajti robia taketo nieco:
fiktivna stretavka a akonahle ti da co i len facku, bum ho dole.. (myslim zatknut)

osobne by som bol ochotny zajst dalej, kedze vo fantazii sa medze nekladu, lenze to tu nechcem popisovat... ale najskor by to chcelo vyriesit slovne, neagresivne..

xyxyz

od neho sa nic dobre cakat neda???ale handry a pozyvanie sa cakat dalo a prijala si to? moj nazor: obycajna zlatokopka...a ked on od teba na oplatku nieco chce, tak uz ho nepounas a nechces s nim mat nic spolocne?najprv rozmyslaj a potom si nechaj kupovat veci od chlapov..zadarmo to urcite nechcu

xyxyz

mas 22 a spravas sa ako 15..nakupil ti veci , ty si nechcela a aj napriek tomu ich mas u seba?nemala si si ich vobec zobrat, aj ked ich kupil...ako nechapem kto ti tu co pomoze...pomoz o pomoc konkretnych ludi ktorych osobne poznas a nie na anonymnom fore...