Hypoteka

Aduliena

Radím pobehať všetky banky v tvojom meste a dať si spraviť predbežný výpočet hypotéky a potom porovnať a tak si vybrať.... to je najlepšie.

lost

ale aj v auparku sa ma pytaju ze "a co planujete robit s peniazmi?"
som si myslel ze vo velkej pobocke taketo dedinske zvyky nemaju :D

lost

v auparku :)

(tam je dost ruch, cize zapadnem do davu)

tusim stat to garantuje do "neobmedzena" , lenze ja statu neverim, nebudem mienit cakat dlho na SVOJE peniaze :D

bibi123

ale ved tam sa nic mesacne neplati, pokial si z toho limitu nieco neprecerpas...:DDD a inak kazda banka je poistena zaistovnou, takze do neajakej ciastky okolo 20 000tis eur Ti aj po krachu banky stat zaplati tieto peniaze, o ktore si prisiel... ale urcite, ak ma clovek viac, musi diverzifikovar riziko aj takymto sposobom...
to si bol v tom pezinku v banke? minule tam v slsp frajer chcel vyberat a nemali ani 2000eur...

lost

bibi123

no lebo som nechcel platit za to poplatok, mesacne 1-2 eura, mal som dost svojhej rezervy :) :D
nemam rad ak mam nejake peniaze ktore nie su moje, velmi blby pocit :D

ja som este z banky nevyberal, teda raz z mbanku, a to nebolo velmi vela, ale bankomat nemal tolko stoviek, takze to je velmi neprakticke :D

vyberal som len jeden krat vlastne z CSOB, malicko nad 5000 a neohlasene, chlapik bol ale nervozny z toho :D
na druhy den som potreboval zamenit stovky na patstovky a v CSOB mi slecna povedala ze oni ani nedrzia 500vky :D
no LOL, take sluzby klentovi.. a to som zaplatil viac ako 25 eur za vyber u nich (lebo to bol ten lbby sporiaci ucet a nemal som cas)

No ak by som chcel ist na pobocku vybrat vela, 10000+, tak by som to rozdelil do viac pobociek v ten isty den, co by povedali :)

Tak 40000 z TB do mBank, hmm, divne :) to je fakt dost horozne..

ja mam rozlozene financie v troch bankach + hotovost na bezpecnom mieste, to pre pripad "keby nieco" (i ked sranda je ze co je lepsie, mat 3 miesta mat 3x vyssiu sancu aby jedno krachlo a zobralo mi to 1/3, alebo jedno miesto a ak krahcne druhe/tretie tak sa ma to nedotkne, tak ale ak krachne prve ,tak 1/1 stratim :D )
mBank sa mne osobne paci, ze je najrychlejsia banka, SLSP najpomalsia, zvysok je taky stred, TB ma hrozny IB.
Ale SLSP ma vyhodu aspon v tom, ze ak sa uz peniaze susia na beznom ucte, tak tam maju 0,2% urok.

Asi kazda banka ma nejake nevyhody :D

bibi123

zebra108-este mozes spravit to, ze si dohodnes stretko priamo s riaditelom pobocky, ten ma vacsie kompetencie a vacsie moznosti..

bibi123

zebra108-slsp je ale jedna z najlepsich, tak bud si podla nich nebonitny klient, alebo si rizikova-vek, nehnutelnost, kratka doba zamestnania... ale 5 je fakt dost, znamememu teraz znizili-nemal fixovanu-zo 4.3 na 4.07, co je pri este nesplatenom uvere asi 130tis ecok celkom fajn-ale on je uz starsi, je riaditelom, ma kopec titulov, splaca poctivo takze asi preto... dokonca si bol v inej banke podat ziadost, lebo mal xte vyrocie zmluvy a mohol to splatit, alebo pokracovat, tak si bol robit prieskum, ze aky urok by mu dali a dokonca sa potom o neho dve banky bili a znizovali percenta ...
lost a naco si to rusil, ved je vzdy dobre mat nejaku istotu, rezervu... hej, napr. vo VUB je maximalny vyber 5000eur na pobocke a vacsi vyber mas hlasit 2prac. dni vopred, ale napr. som sla vybrat 5000v nedelu do polusu a v pondelok mi dali zvysok, co som potrebovala, takze je to postavene na hlavu, az na to, ze mi tusim 2x ratali okolo 1.6eur za vyber... a inac to si mozes nastavit, kolko chces vybrat cez internet banking, takze nie len 1000eur, ci 500, ci kolko si pisal:DDD hmmm a mbank, vcera bolo v spravach, ako jeden chlap posielal 40tis eur z TB do mbanku a peniaze sa stratili a ze az ked po tyzdni podal trestne oznamenie mu nasli peniaze.. ked pocujem polska banka-vetrim tam nejakeho psa zakopaneho..

zebra108

no dnes som bola v slovenskej sporitelni a nukali mi uver za 5% urok.tak som sa dobre pobavila ako staly klient.o zjednavani neceli ani pocut.co vy nato?

poradte mi nejaku normalnu banku ...

lost

Presne tak, tam system udeluje sam od seba, aj mne tak urobil zo zaciatku, ale potom som to zrusil, kedze mi to bolo na obtiaz tam mat nevlastnu tisicku, a potom som to po dvoch rokoch znova potreboval na par dni, a pracovnicka ze "no to nebude mozne, lebo my to musime poslat do risk manazmentu a oni ked uvidia ze nemaje prijem tak to automaticky zamietnu", aj napriek tomu ze mi system predpovolil nejak 1900 ci kolko eur..
Ale pri tych urokoch, co oni za to chcu :D
tusim par desiatok percent rocne.
Tak to je dost draha zalezitost :D
taketo ani nemam rad, ani tie Kreditky, najlepsie je mat vlastne eura na ucte a nejaku Debitku (napr ako mbank, prestavim si limity na kolko len chcem a vyberiem klko len chcem, nie smiesnych 500 eur ako vacsina bank, alebo len zopar tisicovy limit) - ta mBank karta je uzastna... s nou sa da vybrat aj cely bankomat, ak ma clovek dost na ucte, a nikomu nemusi oznamovat "vyssi vyber" (tusim nad 5000 eur alebo kolko, zalezi na bankach)... :D