Manzelsky problem

Príspevok v téme: Manzelsky problem
evalis

sme spolu 16 rokov, 3 male deti a napriek tomu som dokonale nestastna. mame takmer vsetko a hlavne mame uzasne deti po ktorych sme dlho tuzili, hlavne On vyzeral ze tym velmi trpi a tak som vzdy myslela, ze ked uz sa to podarilo, bude fajn. naopak sa to zhorsilo-teda aspon pre mna. on ostal aky bol, ale ja som koli dietatku nemohla(predtym som zila velmi aktivnym aj spolocenskym zivotom), nemala cas ani energiu a prisli zavazky a povinnosti co nejdu odlozit-aspon zo strany matky. on je navonok uzasny pre kazdeho. mily, prijemny, obetavy, vzdy ochotny \\\"pomoct\\\" kazdemu,len nie mne. je uspesny aj znamy vo svojej oblasti. vyzera dobre. ja tiez. ked je doma s nicim nieje spokojny, stale len upratuje, aj tak nieje spokojny-ja som to vzdala-lebo to nikdy nebolo dobre a uz som na to nemala energiu a ani chut sa vecne hadat o tom istom. ked neupratuje a je doma, hra sa s detmi. alebo je unaveny alebo chory alebo je prec-odcestovany ci uz pracovne,ci sukromne \\\"aktivity\\\"-rozny pseudokamarati...(vtedy niesom konecne napata i ked som na vsetko sama)aj ked mi vzdy vadilo ze odchadza aj ked nemusi len pretoze sa mu chce a chce sa uvolnit a odreagovat(co ja nemozem uz roky), Ale peniaze mi doteraz daval aj vsetko platil co sa domacnosti tyka-vydavky a tak. nikdy mi nic nedal (teda uz roky rokuce) k sviatku, anilen kvet-maximalne tak poslal SMS. nespi so mnou v izbe(spi s detmi)len ked \\\"potrebuje\\\" pride a potom odide, lasku v tom necitim, napriek tomu tvrdi ze ma lubi. ja jeho-netusim. ale zvykla som si. nemam na vyber. vobec sa o mna nezaujima, aj ked som chora je mu to jedno, ale o inych sa zaujima o kohokolvek ineho viac nez o mna, problemy kohokolvek ho trapia viac nez tie moje. o \\\"jeho\\\"(teda nasich spolocnych-na tuto temu sa vzdy pohadame,lebo co zarobi ON je JEHO!hoc predtym ked sme spolu zacali nemal NIC, ja aspon nieco) takze o \\\"jeho\\\"financiach nemam absolutne ziaden prehlad, peniaze mi dal vzdy ked som potrebovala kolko uznal za vhodne a vsetko zabezpecil, tak ma to az tak netrapilo i ked zaujimalo. neviem nic o jeho uctoch z jeho niekolkych zamestnani, aj sukromnych. a mohla by som pisat a pisat a... rozoberat svoje pocity...
proste som to nechala plynut, lebo pri malych detoch a stale na materskej(9-ty rok) je vzdy co robit a casu je malo a nevladzem sa hadat-aj tak to nikam neviedlo, dobre bolo len ked som bola ticho a tvarila sa stastne,vtedy bol spokojny On. zabudla som povedat, ze za cele tie roky som nikdy nemala ziaden volny vecer ci den pre seba. nikdy. nebola som si ani raz napr.zacvicit ci na kozmetike. niesom na znackove handry,peniaze co dostanem miniem na kvalitne biopotraviny(to je moja vasen) pre deti alebo na rozne doplnky do domacnosti-aspon tak sa odreagujem,to ma uspokojuje. napriek tomu vyzeram stale dobre(nastastie aj v tielku a rifliach) a chyba mi laska a pozornost muza(akehokolvek). rozpravat sa spolu mevieme, vzdy to skonci hadkou a ked sa pohadame, tak mi nejaky cas prestane davat peniaze a tak zistim ze ho potrebujem.
aj ked som si myslela ze nie,ale trapi ma to, isty cas som sa uzavrela a tvarila ze ano, takto som spokojna,ale poslednu dobu sa tym neviem prestat zaoberat a dost ma to obmedzuje,nerobi mi to dobre
zazili ste niekto nieco podobne? ako to dopadlo?bojim sa toho

bibi123

evalis-podla mna Ty ani nehladas riesenia, len sa chces stazovat.
1, pokial manzel nema zivnost a nepodal ziadost o zrusenie BSM-ka, BSM-ko stale trva-lebo tu na Slovensku Ti BSM-ko sudy kvoli inemu dovodu ani nezrusia a neplatia na uzemi SR ziadne predmanzelske zmluvy ako v USA...
2. pokial nadobudol majetok, az pocas manzelstva, vsetko je predmetom BSM-ka -auta, byt (dom), chata, zahrada,... ked pises, ze zijete v luxuse, musite mat viacero nehnutelnosti, pozistuj si v katastre na nete, na koho su napisane, zajdi tajne za pravnikom a podaj ziadost o rozvod. On si mozno mysli, ze sa da toho vela utajot, ale ver mi, ze neda, ak si najdes dobreho pravnika, v ramci dokazovania povodu majetku bude mat problem (lebo darovanie, dedenie sa uskutocnuje cez notara-takze ked zdedil po rodicoch 1000 000, nemoze vraviet, ze zan kupil Vas 10 000 000dom). Navyse sa da na sude ziadat financna kompenzacia za starostlivost o deti!!! Kedze si na rodicovskej dovolenke a mas sa starat o deti, sud Ti prisudi nehnutelnost-len sa z domu nevystahuj prva-lebo sud to moze brat ako prejav nezaujmu o nehnutelnost...
3,zacni si sporit peniaze, neviem z akeho dovodu vyhadzujes peniaze na Biopotraviny-vsetky studie dokazuju, ze sice su pestovane ekologickym polnohospodarstvom, ale nemaju na organizmus priaznivejsie ucinky ako obycajne potraviny, jediny rozdiel je v tom, ze stoja 3x viac... Takze neutracaj peniaze za sprostosti a setri si na start, pripadne si financuj nejaku upratovacku, opatrovatelku...
4, deti musia byt v kolektive, aby sa spravne socializovali, takze nie, nebudes si moct hladat pracu, az ked budu deti chodit do skoly, ale mozes ich vsetkych pekne umiestnit do jasiel, skolok, ver mi, ze je to pre nich prospesnejsie...
Kto chce, hlada sposoby, kto nechce, hlada dovody a to je bohuzial Tvoja zivotne filozofia... Ono je fajn na jednej strane byt zabezpecena, ale ked je to pre Teba to najdolezitejsie, tak nadarmo Ti tu budeme vypisovat nase rady...

Google

ahoy evalis, vyzera to tak, ze tvoj manzel si zvykol na to, ze on udava tempo, kde pojde, s kym a kedy. Ked ty nepovies nic, tak mu v tom nic nebrani aby isiel... Urcite to chce priatelsky rozhovor....naplanuj pre vas ty nieco, ci uz s detmi, alebo len vy dvaja....Ked ma taku "vasen" upratovat, tak si dohodnite urcite dni kedy bude upratovat kto a druhy sa do toho nestara....Ak idete von a on si ta nevsima, bav sa s niekym inym nech si vsimne, ze niesi na nom zavysla....Zariad nech je doma vecer on s detmi a ty si zajdi niekam, ci uz cvicit, alebo nieco ine, uvidis, ze to bude lepsie! Vacsina muzou maju pocit, ze ked su uz zenaty o viac sa starat nemusia a preto moja zlata mu to musis vyvratit !! vela stastia ! : )

janab

Ináč o ekonomické vydieranie tu ide zjavne, takže by to bolo aj na právnika. Ked sa s ním povadíš, tak ti prestane dávať prachy...aby si vedela,kto je pánom!..normálne si zotročil ženu!!a to žije na Slovensku!..ty musíš urobiť všetko preto, aby si mohla robiť svoju prácu a začať pracovať, ináč ťa zničí! Prihlás sa na nejaký kurz, čo by ťa bavilo , ale niečo rob a láskavo nech ti na to dá prachy, ináč mu môžeš povedať, že je to tresné čo s tebou robí...to sú úplní úbožiaci, čo si tak podrobia ženu..

janab

On si z teba urobil normálne putičku domácu..nemáš právo na svoj názor, život, lásku, slobodu, prácu..urobil ťa bezprizornú..zahnal ťa do kúta a on si podľa mna až veľmi dobre uvedomuje, že čo robí..aj keby si ho chcela opustiť, nemáš kam ísť, nemáš peniaze a deti malé..žiadne východisko..no nič, len nejako si musíš začať šetriť, aby on o tom nevedel, proste sa vyhovor na nejakú platbu..a potom, ked deti trošku odrastú, tak začať ináč žiť, lebo tvoja psychika to nezvládne..a za dalšie..ty si vôbec pri tých stresoch neužiješ radosti z detí..toto ta bude trápiť, ked budeš staršia..že si si naplno nemohla užiť radosti zo svojich detí..nepoznáš radosť, len stres..apropó..stres..nestresuj sa..nechaj to na neho..nič neutečie..ked nestíhaš, tak nestíhaš, ty na to právo máš..a za dalšie..nedopusť žiadne psych.vydieranie..neviem či ho ešte miluješ, ale mne sa podľa tých riadkov javí, že on má nejaký ten svoj život mimo rodiny..prepáč, ak to tak nie je..nechcem byť zlý prorok, ale prežila som aj to..žena doma s deťmi uviazaná ako na lane a muž po vonku, kade-tade a až po rokoch sa dozvieš, že čo vystrájal a s kým...drž sa a nedaj sa!!!!!!!!!

join me

Tak toto poznám absolútne dôverne. Mám 2 deti, na všetko som úplne sama, nemám už ani rodinu, ktorá by ma podržala, len priateľov, za ktorých som nesmierne vďačná. A ten môj ani len neupratuje, tak buď rada, že urobí aspoň niečo. Ale zas ja nekompromisne raz za týžden vypadnem z domu - sama, bez detí, von na kávu, do kina, ku kamoške, na kozmetiku, do obchodov, nepýtam si dovolenie, len dopredu oznámim, kedy a idem, celkom mi to pomáha, uvoľním sa a na chvíľu zabudnem. Skús ho na to naučiť aj ty, aby si mala aspoň nejaký únik.

janicka 1

naco si si nechala urobit 3 deti od takeho uboziaka , ty si teraz len obycajna chudera , ktora zobroni o kazdy cent ...a on pan tvorstva ti ich hodi ...
byt manzekou a matkou neznameny byt otrokynou - si tak isto osobnost a potrebujes svoj priestor na rozvoj svojej osobnosti , ja vas baby nechapem .......

po case tu napises , ze ta tyra fyzicky aj psychicky , lebo podla tvojho prispevku si na to typicky priklad zeny , ktora sa necha manipulovat a pritahuje svojim spravanim jeho konanie ...ako priklad z ucebnice psychologie

spamataj sa dievca , uz nie sme v stredovekej slovenskej dedine ....

janab

Ten tvoj život je riadne posraný. Doslovne. On si žije dalej v pohode, urobil ti 3 decká, 16 rokov v manželstve..čo píšeš, tak o teba a tvoje dobro a pohodu , to ho ani nezaujíma..aspon že peniaze ti dáva. Ja som sa rozvádzala po 20.rokoch a ten môj mi už ani peniaze nedával, takže ja som už nemala na výber nič..Mala som prácu, dve deti a ešte som mu dala fin.hotovosť, ktorú som si požičala, aby sa vzdal práva na byt..byt som potom sama odkupovala do vlastníctva, potom ho predala za dobrú cenu a išla do iného bytu po neplatičovi..za tie peniaze za predaj som vyplatila pôžičku a čo mi zostalo,t ak som vrazila do úpravy bytu..deti sa osamostatnili, vdaka bohu dobre sa im vodí aj napriek tomu, že ich štartovacia dráha nebola taká akú majú deti, o ktoré sa postarajú dobre ich otcovia...ja som žila sama 10 rokov a prišiel mi do života starší chlap, ktorý mi toľko pomáha a stará sa o všetko, že mi to niekedy pripadá ako sen..dožila som sa aj ja pozornosti a lásky od muža..asi by som ti poradila, že začať žiť svoj život..vykašli sa na to, že sa budeš trápiť denne, že ho nezaujímaš..staraj sa o deti a domácnosť v rámci svojich možností a síl..nie viac..ak príde domov a zbiera omrvinky po deťoch, tak nech zbiera..ak má poznámky, tak sa nauč ich neregistrovať..a neviem aké veľké sú deti, ale kľudne chod do obch.centra, tam ich daj do detského kútika a vyber sa do obchodov sama..bežné v Kanade..tam mamičky o 9 ráno si dajú stretko v posilovni, deti do kútika a potom spolu na kávičku, vydvihnú deti, idú domov, podajú obed a dajú ich spať a poobede s nimi do parku, alebo na nákupy..tak sa žije ľahšie. Dobre by bolo, keby si mala kámošku,ktorá tiež má deti , aby ste chodili spolu a tak aspon trošku sa odreaguješ..rozvod asi neprichádza t.č. do úvahy, lebo budeš bez penazí a zničí ťa..to by predsa neprežil!!!takže tak ako ja..počkať, kým deti vyrastú..opakujem:..zariad si život po svojom..nechcem tu rozpytvávať ,že v čom, ale možno ti to aj časom napadne..veľa šťastia a veľa pevných nervov s egoistom...

evalis

doubledog no ja som myslela ze som skor vynimka a teraz zacinam rozmyslat ci to tak nahodou nema byt?
a ty si zena?

doubledog

hej, poznam par muzov, co su chorobne poriadkumilovni a aj inak sa dost podobaju tomu tvojmu.

a komplet vsetci su inzinieri :)