Chron.ulcerozna kolitida

Príspevok v téme: Chron.ulcerozna kolitida
Latooya

Dobry den chcela by som pridat temu ktora ma trapi mam 23 rokov a zistili mi chron.ulceroznu kolitidu...postupujem pravidelne prehliadky u lekarky trava to uz od Augusta 2010 ale mam pocit ze to velmi nepomaha vlastne hnacky a hlieny krvava stolica uz prestali ale neviem sa zbavit prilisneho naduvania zvukov v bruchu a pritom sa snazim dodrziavat dietu mam 50kg vysku 170..prosim poradte mi este neaky recept proti naduvaniu toto jedine ma dlhu dobu trapi :-((((( dakujeem

Rahu

Pozdravujem pan RNG, pozorne som si precital asi vsetky vase prispevky ohladne ulceroznej a crohmovej kolitidy. Kedze som donedavna trpel na ulceroznu kol teraz podla poslednej kolonoskopie mam crohnovu kol ( mam zapal na 20cm hrubom creve v hornej casti, stolicu mam tak max dvakrat denne, bez krvacania, mierne formovana, pocas dna pocitujem iba krce a nafukovanie). Bola mi predpisana pentasa 4gr denne a probiotika metaflor. Chcel by som liecbu podporit aj alternativne pomocov vyz doplnkov, objednal som si aloe, triphalu, cvit, cytrus pektin, inulin a arabiangalaktan a dostal som odporucanie aj na zeleny jacmen, chlorelu a aj na bifungen ( čaga). P. Rng, prosim, mam vsetky tieto pripravky kombinovat alebo radsej sa zamerat na niektore z nich ak ano, tak na ktore a v akych davkach. Ak si najdete cas na odpoved budem vam velmi povdacny. Srdecne dakujem

RNG

Pre vsetkych platne:
crevna flora velmi zavisi od jediel ktore jes , od kyselin a enzymov a preto sa dost prudko z vyberom jedla meni. Co treba ale dodrzat je doplnovat si uzitocne latky, tj take co travenie celkove potrebuje a ktorych mas nedostatok v normalnej potrave.
Najma hovorim o mikrovlakninach a probiotikach, ktore sa dnes v strave nenachadzaju v dostatku a ktore si treba cely zivot doplnovat.
Probiotika si nasadit obcas, mikrovlakniny brat kazdodenne.

A vyhybat sa prebytkom cukrov a bielych muk, a roznym priemyselne znicenym potravinam.

RNG

Ulcerozna kolitida sa vyvinie, ked je v crevach privela a pridlho mmnozstvo roznych skodlivych kultur. Tj v prvom rade si treba obnovit probioticku kulturu branim probiotik a zmesi roznych mikrovlaknin na ich vyzivu a rozmnozovanie.
Zla crevna flora je dosledok najma stravy(biele muky, cukry atd) ale aj nedostatku zaludocnych kyselin, ,ktore by mali neziaduce mikroby neprepustit do criev, a tiez enzymov, ktorych ked nie je dostatok, tak v crevach zostane privela potravy, nevstrebanej, pre rozne skodlive mikroby.
Na lepok zialbohu nie je efektivny enzym,takze by som sa mu dost vyhybal, na mliecne vyrobky uz je ucinny Dairy enzyme, a teda ho treba brat spolu s ostatnymi enzymami.
Ked si doplnis kyseliny, lepsie jedlo stravis, ked si obnovis probioticku floru, ktora vytlaci skodlive mikroby, tak prestanu zapaly a creva sa mozu vyhojit.
Pri lepsom straveni jedla za pomoci enzymov mas aj vacsiu cast vstrebanu, tj telo dostane materialy na budovanie, na hojenie, na regeneraciu, na imunitu a samozrejme aj priberies.

majkamrugi

Dobrý, chcela by som sa spýtať, ak mam UK a lekar mi predpisal Prednison. Nakolko mam 17 mesac. dcerku a po precitani moznyh neziaducich ucinkov, rozhodla som sa este vyskusat zmenit stravu a nejake prirodne lieciva. No neviem nikde najst nejake recepty, co sa da jest a co nie. Viete mi niekto poradit? chcela by som vylucit bielu muku a biely cukor...taktiez sa mi zda, ze po mlieku mam viecej hlienu...ale chcela by som aj pribrat aj mam stale hlad :)

pinockio

ahojte chcel by som rad poradit mam ulceroznu kolitidu,, schudol som 25kg vazil som 63kg po nemocnici som pribral na 77kg ale som vzdy hladni je to normalne mozem tolko jest hoci si varim dietne jedla,,a co su to vlastne probiotika pocul som o tom ,,,kolko krat by sa malo jest,,,

boba 77

Ďakujem ti RNG za odpoveď. Bola som zvedavá na tvoj názor, vzhľadom k tomu, že o biologickej liečbe toho veľa nevieme.

RNG

Crevne parazity samozrejme mozu sposobovat zapaly creva, ale obvykle sa prezradia v stolici(pasomnica segmentami s vajickami velkosti nechta, hlisty obcas v stolici, tak isto skrkavky a mrle). Protokol dr Huldy Clark je ucinny na crevne parazity, krvne, rozne organove a dokonca aj svalove.
Pri tom treba dodrzat presny denny rezim daviek, ktore su navrhnute na maximum ucinku na rozne formy parazitov.

dsada789

Mozes mat alergiu na lepok. Osobnu skusenost mam, nie ja ale znamy, ze mal pasomnicu...ano pasomnicu, ktora sposobovala zapaly, naduvanie, skrkanie...zbavit sa pasomnice je dost tazke, ale ked sa jej zbavis tak zacnes priberat co by dup.Nemas co stratit, aj skusit ci mas alergiu na lepok.

RNG

Nedaj sa pomylit slovami "biologicky". V prirode je aj hadi jed.
Kto chce viac na temu Remicade moze sa pozriet na
www.remicade.com
alebo
arthritis.emedtv.com
V podsttate je to liek na znizenie obrany tela, cim sa zmensia aj zapalove reakcie tela.
Nemyslim si, ze je to spravny pristup miesto cistenia tela od toxinov sposobujucich zapaly a potlacenia roznej mikrobialnej cinnosti v crevach ktora to vsetko sposobuje.
Spravna crevna flora prispieva k hojenie criev, nesposobuje zapalu ani vredy a dokonca vyraba hromady obrannych latok pre cele telo, niektori lekari uvadzaju, ze az 70% obrannych latok je vyrobene probiotiklami zdravej crevnej flory.

RNG

Boba, ja rozhodne nie som ochotny odporucat dokonca ani komentovat experimentalne chemicke metody s patentovanymi drogami. Ja som tu na to, aby som ludi informoval o uspesnom lieceni roznych lekarov prirodnymi prostriedkami, ktore organizovana medicina oficialne este neprijala, pripadne ich zamieta ako "spinavu konkurenciu"