Odvolanie proti rozhodnutiu posudkovej komisie ohľadom invalidného dôchodku

cnp

este chcem sa opytat ,pisete ze lekarka mala trocha pravdy...no ja si myslim ze z ucty k cloveku teda mne ktora skoncila skolu v r.1987 a odvtedy stale som pracovala az na tuto chorobu ktora trva 2 roky,si myslite ze som si zasluzila slova nechodite stvornozky......?

cnp

dakujem za odpoved...mam tu tazku formu,teraz som prisla z nemocnice,stav nejako sa zhorsuje,obojstranne stracam sluch pre porozumenie....odvolanie som podala na k.sud,ale ako dlho trva ked ma predvolaju na sud?dakujem

N-ika

cnp
Odvolanie sa postupi na ustredie a iny posudkovy lekar rozhodne ci bol zaver posudkoveho spravny. Tu mas tabulkove bodovanie vest. syndromu, pozri si ake je bodovanie...do urcitej miery mala lekarka pravdu, na priznanie invalidity musis mat naozaj tazku formu...

Objektivizované poruchy rovnováhy (poruchy vestibulárneho ústrojenstva)

a) ľahká forma
(ľahká neistota stoja, mierne prejavy závratov pri celodennom zaťažení, pri vyššej psychickej
a fyzickej záťaži)
5 – 15%
b) stredne ťažká forma
(výraznejšia neistota a prejavy závratov pri celodenných zaťaženiach alebo opakované prudké
závraty s vegetatívnymi prejavmi, prípadne s nevoľnosťou, zvracaním pri psychickej a fyzickej
záťaži)
15 – 25%
c) ťažká forma
(prudké závraty, neistota pri chôdzi, státí a iných fyziologických zaťaženiach, prípadne pri neschopnosti
bez opory ísť alebo stáť)
70 – 80%

ID sa priznava az nad 41%...

N-ika

cnp
Odvolanie sa postupi na ustredie a iny posudkovy lekar rozhodne ci bol zaver posudkoveho spravny. Tu mas tabulkove bodovanie vest. syndromu, pozri si ake je bodovanie...do urcitej miery mala lekarka pravdu, na priznanie invalidity musis mat naozaj tazku formu...

Objektivizované poruchy rovnováhy (poruchy vestibulárneho ústrojenstva)

a) ľahká forma
(ľahká neistota stoja, mierne prejavy závratov pri celodennom zaťažení, pri vyššej psychickej
a fyzickej záťaži)
5 – 15%
b) stredne ťažká forma
(výraznejšia neistota a prejavy závratov pri celodenných zaťaženiach alebo opakované prudké
závraty s vegetatívnymi prejavmi, prípadne s nevoľnosťou, zvracaním pri psychickej a fyzickej
záťaži)
15 – 25%
c) ťažká forma
(prudké závraty, neistota pri chôdzi, státí a iných fyziologických zaťaženiach, prípadne pri neschopnosti
bez opory ísť alebo stáť)
70 – 80%

ID sa priznava az nad 41%...

cnp

dobry den...moze mi nikto poradit?neuznali mi inv.dochodok,podavam odvolanie na soc.poistovnu,neviem aky je dalsi postup,a hlavne ako dlho trva ked ma znova predvolaju?mam centralnu vest.poruchu,ale nechodim stvornozky,bola odpoved posudkovej lekarky....dakujem

cnp

dobry den...moze mi nikto poradit?neuznali mi inv.dochodok,podavam odvolanie na soc.poistovnu,neviem aky je dalsi postup,a hlavne ako dlho trva ked ma znova predvolaju?mam centralnu vest.poruchu,ale nechodim stvornozky,bola odpoved posudkovej lekarky....dakujem

cnp

dobry den...moze mi nikto poradit?neuznali mi inv.dochodok,podavam odvolanie na soc.poistovnu,neviem aky je dalsi postup,a hlavne ako dlho trva ked ma znova predvolaju?mam centralnu vest.poruchu,ale nechodim stvornozky,bola odpoved posudkovej lekarky....dakujem

cnp

dobry den...moze mi nikto poradit?neuznali mi inv.dochodok,podavam odvolanie na soc.poistovnu,neviem aky je dalsi postup,a hlavne ako dlho trva ked ma znova predvolaju?mam centralnu vest.poruchu,ale nechodim stvornozky,bola odpoved posudkovej lekarky....dakujem

Salmonella1

Píšeš úplne nezrozumiteľne, ale pokúsim sa:
Hlavnú diagnózu určuje posudkový, v tvojom prípade asi tie bedrové kĺby (koxartróza). Za ďalšie diagnózy(krk) môže, ale nemusí, lekár pridať najviac 10%, viac sa nedá.

Faany33

Dobry den vcera som bola na posudkovej a neschvalili mi celi dvochodok som polovicnom .som po operacii bedrovych klbov mam umele klba mam zapalovu reumu ostroepozu poskodenie nervovy korenov v krku nevuem otacat s hlavou tak sa otacam cela cervikalnu dystoniu .oni mi povedali ze ked mam vymenene klba ta,ze su ohibne hlavna vec ze bolesti su stale klbou krk nepocitaju k noham ze bi mi odobrali body som na 60%a,zobrali bi mi dvac keby mi uznali cely invalidny dvochod dali bi len 40%a pridali len 10%porate mi ci sa mam odvolat ci sa oplaty oni krk neuznavaju za,dalsui diagnozo ako to je dakujem