Zlé známky, budúcnosť, zamestnanie...

Ajinka02

Bill Gates nema VS a zalozil Microsoft. Generalny riaditel firmy ESET Miroslav Trnka pri zakladani firmy nemal VS. Lioness podla toho co pises by mali byt aj ony menej vzdelany, no pri ich uspesnych firmach a peniazoch ktore maju dost pochybujem o tom ze by boli menej vzdelany. PS: Ospravedlnujem sa za gramaticke chyby pisem z mobilu.

lost

lioness_01

no toho poloboha som myslel tak vseobecne :)

mozno moje prispevky zneju priliz ostro, ale nikdy nie su myslene urazkovo a ani nijak inak proti nazoru druheho, alebo nemaju podsunut nazor inemu.. to len tak pisem, aby to malo nejaku "farbu" :D

ale ako to robis ty, ze VS + samodoucenie, to je potom mozno este viac ako len samotne "doma ucenie"..

a kto by ho viedol?

no ak by som sa mal sam vzdelavat, tak viedla by ma tuzba poznat viac, ono ked clovek nieco vie, tak priamo umerne VIE ze nic NEvie.. a tym padom siaha po dalsom "ucive"..

ale mozno naozaj aj zalezi na type uciva, doktorom nemozem byt sam od seba.. ale take bezne povolania ako je pravnik, alebo uctovnik, alebo uradnik, alebo programator, alebo hlavne manazer a ine povolanie, ktore pripustaju urcitu chybovost a su zalozene na kreativite, tak tam nie je problem sa to naucit doma..

ale pokial by bol ucitel maximalne zodpovedny a naozaj dostatocne vzdelany a zaroven by mal ten dar "vycitit" co ziak potrebuje, a zaroven ten ziak by vedel povedat co potrebuje, tj. maximalne otvorena vymena informacii, tak taka dvojica to dokaze dotiahnut najdalej... lenze je to dnes dost neprakticke, lebo je to taky prilis "idealny" stav, ktory asi velmi tazko a ojedinele vznikne :)

lioness_01

lost,len medzi nami bude asi v tom rozdiel, že ja sa mne nestačí len to čo mi VŠ dáva, učím sa aj vo voľnom čase a z vlastnej iniciatívy. to všetko čo ty píšeš, sú len určité hypotézy, povedzme si úprimne,ktorý človek po skončení SŠ sa doma začne učiť vysokoškolské učivo sám? a hlavne, ako by vedel čo sa má učiť? vysoká škola ti ukáže smer, navedie ťa tým správnym smerom, človek bez VŠ by to doma nedokázal, hlavne by ho k tomu nič nemotivovalo...

ja stále trvám na svojom - človek bez vysokej školy nemôže mať viac vedomostí v určitej problematike ako ten, ktorý tú problematiku študoval na VŠ

lost

Tym som nechcel naznacit ze som PROTI VS... ale v podstate ich neuznavam ako "poloBohov" ktori mi maju ulahcit zivot.. Do takej fazy sa (aspon u nas) este nedostali..

kebyze si vezmem MIT napriklad, alebo ine skoly, kde mi jedne clovek opisoval ako to u nich chodi, tak tam je daleko vyssia sanca ze ten student/absolvent bude mat viac vzdelania ako ten co to robi "doma"..

cize mozno len zalezi na tom kde a kto studuje..

lost

lioness_01

To (sVS je viac vzdelany clovek ako bezVS)nemusi byt vzdy pravda...
Na VS sa ucis co oni chcu aby si sa ucila..

Ale ak si niekto seriozne a zodpovedne vyberie "ucivo" alebo nieco comu sa bude venovat, tak sa nauci viac ako na VS.

ja som na VS chodil, ale to co nas oni akoze naucili za jeden rok, LOL, zvladol by som sam doma za jeden mesiac, ak by som naozaj chcel, a chodil som na pedagogicku do TT... mozno mame nejake VS ktore toto beru seriozne, ale ruku do ohna by som za to nedal :)

Dnes clovek dokaze urobit sam uplne hocico, ved interent je brutalne silna magicka "húl" alebo palicka.. :)

A ja by som sa dokazal aj stavit ze mozem byt "vzdelanejsi" bez VS ako niekto - hocikto s xyz VS... :)
respektive, ze som schopny sa dostat dalej aj bez VS (z hladiska vzdelania - tj. budem mat v hlave "viac"), alebo z akehokolvek hladiska :D
Beriem svet ako "hru", tj. "mozem" urobit "cokolvek len chcem" (dosiahnut cokolvek), staci mi jedna jedina vec, a to je MOTIVACIA.. a potom nadsenie pre to co robim :)
A podla mna to dokaze aj ten hocikto iny.. staci aby si prestal mysliet to co mu v dectve tlkli do hlavy "musis toto a toto aby si mal toto a toto" .. nienie.. zivot nefunguje podla rovnic a tabuliek, teda mozno v inom "rezime" ale nie dnes.. (a myslim ze ani v inom, staci aby si clovek veril a podobne..) tazko sa taketo pocity transformuju do slov :)

lioness_01

bibi, len taká poznámka na okraj - napísala si "amozrejme, riaditelom nemoze byt kazdy a tiez potrebujeme ludi, ktori nam opravia pracku, postavia dom, predaju potraviny, budu ucit nase deti, uzavru nam poistku..." - prepáč, ale dať učiteľa do jednej kopy s predavačkou je na môj žalúdok moc silná káva. neviem či vieš, ale učiteľ na to aby učil musí mať VŠ vzdelanie II. stupňa

lioness_01

Ajinka02: samozrejme, že ten čo nemá vysokú školu je menej vzdelaný ako ten čo ju má. Tomu hádam rozumieš... ako môžeš byť rovnako vzdelaná bez vysokej školy ako ten čo tam 5 rokov chodil a makal ?

Ajinka02

bibi123: sú odbory na ktoré VŠ nepotrebuješ. Poznám mnoho ľudí, ktorý pracujú v IT sektore nemajú VŠ a majú také platy, že dovi dopo. Mimochodom, momentálne študujem na strednej odbornej škole technickej. Tiež je to odbor týkajúci sa IT a na VŠ neplánujem ísť. Podľa toho, čo píšeš, keď skončím školu budem zrejme menej než ty a menej vzdelaná. Ako môžeš hodnotiť niekoho podľa vzdelania? Podľa tebe ten, čo nemá VŠ je menej vzdelaný?

lost

školaaaaa

no to nevadi ak by si z neho nezbohatla :)

mozno staci aby to uzivilo :)
(tym padom by bol clovek spokojny)

popripade "zbohatnut" z ineho zdroja (ale nie kradez :D ) a potom sa venovat tomu snu ... :) len tie dve veci naraz nejak nie vzdy idu zrealizovat :D