Vyrazky po holeni

Príspevok v téme: Vyrazky po holeni
Damme

Ahojte
Mam taky problem, vzdy po holeni mi vyjdu vyrazky, nehovorim o tvári..ale o podpazuší, trup, medzinohami - bikiny priestor ci ako sa tomu hovori:D
Holim sa na tychto miestach podla potreby, alebo nie viac ako raz za mesiac. Pouzivam klasicu ziletku - teda jednorazku, pred holenim si miesto potriem alkoholom, pouzivam aj penu na citlivu pokozku, snazim sa holit pomaly, jemne, aj ked nie vzdy mam na to nervy:)...po oholeni si potom na tie miesta "nadžabem" balzma po holeni-tiez na citlivu pokozku.
Tak neviem co viac este mozem urobit. Robim nieco zle, postup?., zla kozmetika?
Dakujem za rady a podnety:...thnx

prírodná

ja som mala podobný problém, po holení hlavne na intímnych miestach sa mi pokožka, resp. vlasové folikuly zapálili. Použila som po holení Framykoin masť a bolo po probléme. Avšak pred nedávnom mi zistili na framykoin alergiu takže teraz to natieram Aloe vera gélom - značky Aloe skin. Doporučili mi ho v lekárni, je novinkou na trhu a je fakt dobrý, po oholení osvieži,rýchlo sa vstrebe a čo je podstatné nevzniká mi zápal.
gél je veľmi čistý - bez parabénov, silikónov, bez pridanej vody, bez parfumov, farbív no ideálny pre alergikov a vydrží dlho, lebo je 250ml a za super cenu

Invex-1

Máte infikovanú kožu do hlbky a používate pravdepodobne plesnivú vodu z vodovodu. Miesto dezinfekcie Vás infikuje.
Dr.J.K.

lochness

suhlasim, tea tree je super, akurat ze to z oriflamu je len s pridavkom TT, ja si objednavam z Yves Rocher - tam maju za nejakych 7-8 eur 100%ny tea tree oil, tusim 12 ml flasticka.... je to paradna vec, aj na vyrazky, ranky, hocico..

tstekvickats

pred holením si holené miesto vydrhni lufov...je to taká hupka...mne to pomáha :))a ani po holení nemusím žiadne balzami používať

allllien

môžu sa zarastené chĺpky teda tie vyrážky vytláčať???.... bo niektoré keĎ stlačím tak chlp vyjde, ináČ by nevyšiel sám a potom to doliečim ako vyrážku ?

leninka

Damme, ten olejček mám z oriflamu. Býva tam v akcii. Cca 7eur, ako kedy... Je to moc dobré a použiteľné na viacero "vecí". A tiež mávam slabšiu imunitu. Stravovať sa snažím zdravo, lebo teraz mám o dôvod naviac si dávať na stravu pozor... Ale každé telo je iné a každý si musí nájsť to svoje, čo mu vyhovuje a prospieva... :-)

TrainingBoy

mmm, s tymto mam trochu skusenosti, kedze sa mi aj na brade trochu tvorili ... nuz asi najlepsie je pockat, kym si pokozka zvykne a zlepsit imunitu, skus si nieco nastudovat o vyzive a menej casu venovat make-upu a radsej skocit obcas trochu sportovat ;)

RNG

Pri holenie sa vzdy vytvoria mikroskopicke ranky a zalezi, nakolko je pokozka sterilna a aka je tvoja imunita, ci sa vyrazky vytvoria alebo nie.
Samozrejme rozna neprirodna kozmetika(skoro vsetky dnes su chemicke) moze naviac vytvorit aj alergicku reakciu na rozne chemikalie v jej obsahu..

Namiesaj si dobry krem z kokosoveho oleja s par kvapkami GSE a to ti bude posobit aj ako lubrikant pri holeni, aj ako vyziva a antimikrobialna ochrana koze

Damme

leninka

ten olejček pouzijes kedy? hned po holení? kolko to stojí?

Poznam ludi, a asi aj ty, ktorym vyrazky vobec nevyjdu...a holia sa ako chcu a kedy chcu...takze je to aj individualne asi:)