Recepty - refluxná dieta

anele

Používateľ
jajkafr...dakujem velmi pekne aj ja..ja mam doma takmer 5 rocnu dceru, ktora ma reflux 4 stupen a nie je to lahke jej pripravovat jedlo..v skolke nam vobec nevysli v ustrety(ani len s pecivom :-() a tak bojujeme doma, no paradox je, ze Taminka je papkacik a tak jej je velmi tazko odopierat jedlo a obmedzovat vsetko co ma rada :-(....teraz sme dostali helicid a o 3 mesiace na kontrolu tak som zvedaa :(..myslis, ze jej moze skodit ked v skolke maju kazde rano na desiatu celozrnne pecivo?..obedy jej uz davam ja, ale mam pocit, ze sa tocime dokola a uz jej to nechuti :(..preto aj ja by som brala par receptikov na refluxnu dietu

anele

Používateľ
jajkafr...dakujem velmi pekne aj ja..ja mam doma takmer 5 rocnu dceru, ktora ma reflux 4 stupen a nie je to lahke jej pripravovat jedlo..v skolke nam vobec nevysli v ustrety(ani len s pecivom :-() a tak bojujeme doma, no paradox je, ze Taminka je papkacik a tak jej je velmi tazko odopierat jedlo a obmedzovat vsetko co ma rada :-(....teraz sme dostali helicid a o 3 mesiace na kontrolu tak som zvedaa :(..myslis, ze jej moze skodit ked v skolke maju kazde rano na desiatu celozrnne pecivo?..obedy jej uz davam ja, ale mam pocit, ze sa tocime dokola a uz jej to nechuti :(..preto aj ja by som brala par receptikov na refluxnu dietu

pedi

RNG, nemoze reflux sposobovat aj nieco ine ako dovod, ktory uvadzas? Co ak si clovek Betainom ublizi este viac, napr. kardialny sfinkter sa neuzavrie a este nizsie pH spali sliznicu pazeraka?

Damea

chcem poprosiť o recepty ohľadom refluxu/GER/, čím viac tým lepšie. Práve sme došli liečebného pobytu v Smokovci, kde dcérke zistili reflux vraj hraničný, problém je , že sa potrava vracia až z dvanástorníka ak som to dobre pochopila, takže berieme Costi . Ako som čítala príspevky tak všetci vieme, čo sa nesmie jesť len tie receptíky chýbajú . Takže ak sa nájde dobrá duša , ktorá má skúsenosti a recepty nech sa ozve, môže aj na mail. Ďakujem pekne...

jajkafr

poľska
ja mám 21 rokov a s refluxom žijem už asi od malička zistili mi ho keď som mala 10... mám strašne silný reflux takže problémy mám aj keď vylúčim všetky jedlá, ktoré sú písané ako zakázané... keď som z liečenia doniesla papier, na ktorom bolo písané, ktoré jedlá sú vhodné a ktoré nie rodičia mi povedali, aby som zhlboka dýchala a pila čistú vodu, pretože je zakázané takmer všetko... časom som sa naučila pripravovať stravu bez tých zložiek...
neviem v akom veku máš detičky, ale je strašne ťažko dodržiavať tú diétu a odtŕhať od úst deťom to, čo im najviac chutí... ja mám 21 ako som už písala a mám problém diétu dodržať... dôležité je jesť v malom množstve a častejšie... pravdepodobne vám lekárka predpísala aj nejaké lieky (Costi, Helicid, Ganaton...) tieto sa berú minimálne 30 minút pred jedlom inak nemajú účinok...
z receptov napr. varím si mäso na prírodno, nakrájam kuracie prsia na kocky podusím, zalejem vodou dám trošku soli, prípadne bazalku ničím nezahusťujem nechám povreť a mám mäso z omáčkou... k tomu si uvarím cestovinu, alebo ryžu a mám obed... do jedla dávam málo korenia no vlastne skoro žiadne aj soľ obmedzujem lebo mi nechutia veľmi slané jedlá prípadne môžeš dať aj nejakú zeleninu k mäsu napr. mrkva je vhodná, tiež si varím rovnakým spôsobom aj sójové kocky, alebo v rúre zapečiem rybu... ak majú radi deti cestovinu môžeš im spraviť cestovinu so syrovou omáčkou ... v troške mlieka roztopíš tavený prípadne aj tvrdý syr naleješ to na cestovinu, do syra môžeš pridať aj nejakú mäkkú salámu alebo párky... čo sa týka polievok môžu napr. vývar (rezanková polievka :) alebo aj zeleninové polievky, ale vyber takú zeleninu, ktorá je vhodná napr. mrkva :) nenapadá ma tak na rýchlo všetko, ale dá sa variť aj podľa diéty je to však náročnejšie na rozmýšľanie pretože stále musíš vymýšľať čo môžu a čo nie... a napr. čo sa týka čokolády, zmrzliny a iných jedál, ktoré sú písané medzi nedovolenými ak majú na to deti chuť tak im to daj ale radšej doobedu napr. ako desiatu určite nie pred spaním... a ešte jedna dosť podstatná vec nedávaj im jesť tesne pred spaním, alebo predtým ako pôjdu cvičiť behať a podobne pri refluxe je s tým potom problém ja osobne ak si po jedle ľahnem zvraciam... zo sladkosti im môžeš dať napr. keksíky so smotanovou náplňou, alebo čisté keksy ako napr. Bebe, Marína... napr. ak majú deti radi paradajky aj tie im môžeš dať, ale radšej ich ošúp vadí tam najmä ta šupka pretože tá sa rozkladá v žalúdku dosť dlho, ak by si mala ešte nejaké otázky kľudne napíš rada ti zodpoviem prípadne tu nechaj na seba mail a môžme komunikovať takto :) dúfam že som aspoň trošku pomohla držím palčeky :)

poľska

Prosím mám 4 detičky a zistili im reflux, viem čo im mám a nemám dávať, no neviem ako to čo môžem pripraviť, nemám žiadne skúsenosti s prípravou takýchto jedál, prosím o niejaké recepty

radom

dobry aj ja mam tu brozurku co jest co nie mne to pomaha a schudol som aj 10kg za 50dni ale chlebik som so stravy vylucil celkom

RNG

catrincas, uzaver medzi zaludkom a pazerakom je uzavrety natesno, ked mas dost kyselin, takze memas ziadny reflux.
Naopak, ked mas malo kyselin, uzavrie sa menej tesne a v zaludku slabo kyslom zacne kvasit, vytvoria sa peny a plyny a to sa vsetko natlaci do pazeraku a pali.
Riesenie je zobrat Betain HCl na ZVYSENIE mnozstva kyselin v zaludku, to potlaci kvasenie, uzavrie pevne uzaver medzi zaludkom a pazerakom a pomoze riadne stravit jedlo a nie hnit a kvasit v nedostatocne kyslom zaludku.
Takze ziadne diety nie su potrebne, ani branie liekov proti kyselinam.
Tie nedostatok kyselin este zhorsia, travenie sa oslabi a ludia zacnu prudko starnut(vnutorna podvyziva, osteoporoza, nervove problemy, slaba regeneracia, znizena imunita...)

catrinkas

ahojte, ja mam tiez problem s nadbytkom kyseliny ktora sa mi vracia naspat zo zaludka, kedze mam reflux. Tiez by som bola rada, keby mi niekto konecne poradil, co mam jest,nie co nemam. vobec neviem ako si mam jedlo pripravovat, ake jedla mam jest. Receptiky by bodli :-)