Annemarie Borlind - prirodna certifikovana kozmetika

hirta

to by mi ani len nenapadlo, že to takto môže byť, ja som myslela, že je to normálne, že keď je niečo na nejaký problém určené tak to tak aj bude, no asi budem musieť teda aj ja dbať na zloženie kozmetiky, pôjdem hneď pozrieť čo obsahuje tá čo mám doma :-O

kamcika

Lentilka, ja som to nerobila dlhú dobu.
Vôbec som tomu nevenovala nejakú pozornosť.
Minulý rok som si začala o týchto veciach trošku viac zisťovať a prišla som na to, že som robila zle svojej pleti. Že miesto toho aby som jej pomohla, som jej škodila, teraz už používam Annemarie Börlind kozmetiku a je to lepšie.

Lentilka4

Neviem ako vy, no ja si zlozenie citam, ci uz kupujem kozmetiku alebo potraviny. Zaujima ma , z coho dana vec je vyrobena a podla toho sa pri nakupe aj rozhodujem

Marila

Aj zloženie, ale hlavne aj o akú kozmetiku ide je veľmi dôležité. Pretože sú napríklad krémy určené na hydratáciu, ale môže sa stať to, čo tu kočka písala, že miesto hydratácie vo vnútri pleti, ktorú akútne tá pleť potrebuje jej začala mastnieť ;)

zuzi74

Zoe27 zrejme si nepouzila spravny olej. Su aj takzvane suche oleje, ktore pekne zmatnia pokozku, nelesknu sa na tvari. Sucha, citliva, aknozna plet, pre tu je vyborny jojobovy olej. Taktiez sipkovy patri medzi suche oleje.
Pises, ze mas suchu plet ale aj mastnu, ked si das nieco hydratacne. Pravdepodobne ju mas zvnutra vysusenu, dehydrovanu a tym produkuje viac mazu, takze sa na povrchu zmasti. Pri takej ti rozhodne hydratacny krem nepomoze. Pomaha serum, ktore hlbkovejsie doda pokozke hydrataciu. Oleje a kremy su skor len povrchove.

urbanovicova

Zoe27

Viem o čom píšeš, je veľmi ťažké nájsť niečo čo by dokonale pleť hydratovalo, ale nie je to nemožné, treba sa zamerať na zloženie, od toho sa odraziť.

Zoe27

zuzi74 moja olej, to ja vôbec nemôžem. Neznesiem ho na tvári, to teda nie a čo som aj skúšala, tak my akurát ostala mastná pleť. Ono potrebujem niečo, čo sa vsiakne :(

lalinka12

zuzi v niečom máš pravdu, to áno, ale zase nie každá kozmetika, ktorá je určená na hydratáciu je takáto, že sa to prejaví mastnením pleti a podobne, treba len hľadať kvalitnú kozmetiku na hydratáciu :)

zuzi74

Zoe27, tvoja plet je krasnym prikladom toho, ako velmi "zaberaju" hydratacne pletove kremy. Tie by mali predsa plet hydratovat a nie vysusovat...zial opak je pravdou...zakladom hydr. kremov je voda a ta pokozku vysusuje.
Skus pouzivat obycajny za studena lisovany olej. Najdi si taky, ktory bude najlepsie pasovat k tvojmu problemu pleti. Vtieraj do navlhcenej pleti. Oleje su pribuzne pokozke a ziadny krem ich nenahradi a uz vobec nie nejaky nezmyselny hydratacny krem.