aku mam pamat, podla lavej alebo pravej hemisfery?

Príspevok v téme: aku mam pamat, podla lavej alebo pravej hemisfery?
milli11

Zaujimalo by ma ma, aku mam pamat? Lebo niekde som citala toto. Napriklad pri zoznamovani, na oslave, kde su cudzi ludia.
Ak niekto pouziva viac pravu hemisferu (riadi pocity), zapamata si skor tvare.
Ak lavu (riadi logicke myslenie), zapamata si skor mena.
Ja si vsak meno dost tazko zapamatam a co sa tyka tvare, to uz vobec nie. Ked sa stretneme, po niekolkych tyzdnoch alebo mesiacoch, vobec si toho cloveka neviem zaradit, ani ked sa predstavi, ani podla tvare. Az ked mi povie, kde sme sa stretli, popripade, co robil, spomeniem si na to, co robil a uz viem, ano, jasne, to je ten clovek. Ja si vlastne cloveka zapamatam podla nejakej situacie, v ktorej bol. Aku hemisferu pouzivam podla tohto?
Ked som sa ucila v skole alebo sa teraz ucim na nejake skolenie. Ked mi da dotycny otazku, stale si najskor spomeniem, kde je ta odpoved v knihe. V hlave sa mi vybavi, ci v strede, na konci alebo na zaciatku knihy, ci vpravo alebo vlavo, ci v rozku, ci v stlpci. A potom odpoviem. Ak si nespomeniem, kde som tu odpoved videla, som nahrata, uz tu odpoved neviem.
Co by ste povedali, aku mam podla toho pamat, vdaka?

jajka001_

som na tom ako ty. tvare si vobec nepamatam a mena uz vobec nie. ale mam celkom dobru fotograficku pamat. skor si zapamatam fakty a udaje ako ludi :) pokial s niekym aspon trikrat nepokecam tak si ho nepamatam a niekedy ani to nie. by som povedala ze moje aj tvoje vnimanie je skor zamerane na ine veci. pamatas si veci ktore ta zaujimaju. napriklad hned si zapamatam vyraznych ludi. pamatam si veci z minulosti ktore ostatni uz davno zabudli. ale ludi nie, je to casto dost trapne :)

milli11

To som aj ja niekde nasla, ze niekto sa najlahsie nauci podla toho, co vidi (vizualna pamat) a niekto podla toho, co pocuje (sluchova pamat).
Preco si vsak potom velmi tazko dokazem zapamatat mena a tvare vobec?
Tu mi uz nefunguje vizualna pamat? Stretnem niekoho noveho po dlhom case a vobec neviem, kto to je. Az ked mi povie, pri akej prilezitosti sme sa spoznali, si spomeniem, co robil v akej situacii, vtedy mi klepne, kto to je.
Ktorej hemisfere sa da skor priradit takato pamat, vdaka?

arana

nemas tu fotograficku pamat? nechcem trepat blbosti lebo ja sa do toho nevyznam ale podla toho ako pises ze si to predstavis v knihe...

ja ked som bola mala vedela som presne mena tvare kde kto byva ktory byt cislo dvery :D ale ako starnem asi tupnem uz si pamatam len tvare, meno mi musi clovek povedat 2-3 krat aby som si ho zapamatala...aj tak po case mena zabudam, uz si nepamatam spoluziakov zo zakladnej skoly poniektorych nie a nie prijst na meno alebo na vychovavatelov z intraku a tak...ale tvare tie poniektore aj zo skolky ...